Kontrolka sondy lambda volvo 440

06 Sie 2010, 15:06

Witam
mam problem, zapala mi sie zielona kontrolka chyba sondy lambda. To jest druga kontrolka od lewej. pierwsza to ABS (nie mam), druga to własnie ten zielony trójkąt w środku znak lambda, trzecia to hamulce, czwarta akumulator, piata olej. Problem jest dziwny bo najpierw myslałem , że zapala się ona (inne gasną) kiedy jest zimny, ale zdarzyło mi się parę razy że zapalała się ona w czasie jazdy, kiedy wszystko jest napewno wygrzane. Czasami mogę jechać z zapaloną kontrolką a czasami poprostu nie mam mocy pod pedałem gazu i samochód mi gasnie i muszę szybko zjeżdżać na pobocze. Problem też jest kiedy samochód jest zimny, zapala się ta kontrolka i wtedy nawet jechać nie mogę bo po 50-200m znów mi gaśnie samochód. Dzisiaj osłuchiwałem tą puszkę ze strumienicą i katalizatorem i coś tam jakby klekotało. Może to winna katalizatora. A może całkiem coś innego. Proszę o pomoc bo naprawdę nic tak nie wnerwia w czasie jazdy jak myślenie zapali się trójkącik czy nie.
Z góry dziękuję.
orlicz
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Siedlce

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [A] Matiz 0,8 / Seicento 0.9 / 106 1,0 / Lupo 1,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochód segmentu A - pojemność silnika do 999ccm - modele z ok. 2000r. Wytypowane modele do zestawienia: - Daewoo Matiz 0,8 - 51KM - Fiat Seicento 0,9 - 39KM - Peugeot 106 1,0 - ...
    Baryłka ropy naftowej i jednostka objętości
    Baryłka ropy naftowej to standardowa jednostka miary stosowana w przemyśle naftowym do określania ilości ropy naftowej. Jedna baryłka odpowiada 42 galonom amerykańskim lub około 159 litrom. 1 bbl (baryłka ropy naftowej) = ...