[Lanos] Kontrolki nie świeca, rozrusznik kręci, auto nie zapala

[Lanos] Kontrolki nie świeca, rozrusznik kręci, auto nie zapala

14 Sty 2016, 12:20

Witam.
Dzisiaj rano przy odpalaniu na sporym mroźie zapaliłem samochód, auto odpaliło i jednocześnie zgasły wszystkie kontrolki.
Przy wyłączeniu auta, ponowne odpalanie auta się nie powiodło.
Rozrusznik kręci, światła, radio działa.

Sprawdzałem bezpieczniki:
po LEWEJ strosnie puszki żarówka próbówki świeci na wszystkich (przy włożonym i wyjętym bezp)
po PRAWEJ stronie brak reakcji żarówki na bezpieczniku i po wyjęciu.

Pomoże ktoś bo nie chce na ślepo wymieniać a na laweta i mechanika mnie nie stać :/

Zdjecie puszki
http://zapodaj.net/684100f209454.jpg.html
blancik
Nowicjusz

Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój

Re: [Lanos] Kontrolki nie świeca, rozrusznik kręci, auto nie zapala

15 Sty 2016, 20:59

blancik napisał(a):Dzisiaj rano przy odpalaniu na sporym mroźie zapaliłem samochód, auto odpaliło i jednocześnie zgasły wszystkie kontrolki.

W sumie tak powinno być - po uruchomieniu silnika wszystkie kontrolki gasną. Pozostaje tylko np. od świateł.
blancik napisał(a):Przy wyłączeniu auta, ponowne odpalanie auta się nie powiodło.
Rozrusznik kręci, światła, radio działa.

A czy w chwili przekręcenia kluczyka w stacyjce do poziomu kontrolek świecą się kontrolki od aku, oleju, silnika itd?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renault 19 – historia modelu Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...
    Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody Problem smogu w Polsce, a najbardziej ekologiczne samochody
    Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej – mówi najnowszy raport NIK. W ponad 90 proc. za ten stan rzeczy odpowiada indywidualne ogrzewanie budynków. Pomimo tego, że samochody ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili