[Lanos] Kontrolki nie świeca, rozrusznik kręci, auto nie zapala

[Lanos] Kontrolki nie świeca, rozrusznik kręci, auto nie zapala

14 Sty 2016, 13:20

Witam.
Dzisiaj rano przy odpalaniu na sporym mroźie zapaliłem samochód, auto odpaliło i jednocześnie zgasły wszystkie kontrolki.
Przy wyłączeniu auta, ponowne odpalanie auta się nie powiodło.
Rozrusznik kręci, światła, radio działa.

Sprawdzałem bezpieczniki:
po LEWEJ strosnie puszki żarówka próbówki świeci na wszystkich (przy włożonym i wyjętym bezp)
po PRAWEJ stronie brak reakcji żarówki na bezpieczniku i po wyjęciu.

Pomoże ktoś bo nie chce na ślepo wymieniać a na laweta i mechanika mnie nie stać :/

Zdjecie puszki
http://zapodaj.net/684100f209454.jpg.html
blancik
Nowicjusz

Miejscowość: Jastrzębie-Zdrój

Re: [Lanos] Kontrolki nie świeca, rozrusznik kręci, auto nie zapala

15 Sty 2016, 21:59

blancik napisał(a):Dzisiaj rano przy odpalaniu na sporym mroźie zapaliłem samochód, auto odpaliło i jednocześnie zgasły wszystkie kontrolki.

W sumie tak powinno być - po uruchomieniu silnika wszystkie kontrolki gasną. Pozostaje tylko np. od świateł.
blancik napisał(a):Przy wyłączeniu auta, ponowne odpalanie auta się nie powiodło.
Rozrusznik kręci, światła, radio działa.

A czy w chwili przekręcenia kluczyka w stacyjce do poziomu kontrolek świecą się kontrolki od aku, oleju, silnika itd?
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[S] TT 8N 1,8T / 328Ci e46 / CLK 200K w208 / C70 I 2,4T [S] TT 8N 1,8T / 328Ci e46 / CLK 200K w208 / C70 I 2,4T
    Podstawowe kryteria zestawienia: - auto z nadwoziem coupe - benzynowy silnik o mocy ok. 200KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2000 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi TT 8N 1,8T - 225KM - BMW ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Patryk Mikiciuk i Kudłaty w swoim Subaru
      Skoda Rapid, sedan, limuzyna
      Summer Cars Party 2009
      Samochody osobowe