Kredyt czy leasing konsumencki.

Kredyt czy leasing konsumencki.

20 Lis 2011, 14:38

Witam.
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co się bardziej opłaci, kredyt czy leasing konsumencki? Chodzi mi tu przede wszystkim o opinię ludzi którzy mięli już z tym styczność. Interesuje mnie tu oczywiście opłacalność finansowa, która z tych opcji jest tańsza bo różnicę między leasingiem a kredytem znam. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć informacji która opcja jest korzystniejsza finansowo. Początkowo chciałem kupić sobie jakieś auto używane za 30 - 35tys ale po dłuższym namyślę doszedłem do wniosku że dla mnie idealną alternatywą będzie kupno samochodu nowego z częściową wpłatą własną i z resztą rozłożoną na raty. Może źle się wyraziłem. Nie chodzi mi tu o samochód w 100% nowy bo zawsze pod koniec roku jest możliwość kupna samochodu podemonstracyjnego. Zależy od salonu ale tam gdzie ja ewentualnie chciałbym kupować samochód, już mam nawet upatrzony egzemplarz to w takim wyposażeniu nowy kosztuje 86tys a podemonstracyjny mam do kupienia za 69tys z przebiegiem 3tys km i z gwarancją normalnie na 2 lata, pełną gwarancją. Czyli jak sami widzicie się opłaca a moje dochody spokojnie pozwalają mi na taki zakup. Tylko teraz jest ten problem z czego skorzystać. Pytałem już w salonie ale tam mi tylko mówią to co już wiem a kwestie finansowe tłumaczą tak zawile że nic nie idzie zrozumieć. Nie wiem czy to celowa zagrywka żeby klient nie rozumiał czy oni sami tego dobrze nie widzą i mówią tylko to co ich ktoś wcześniej nauczył. Liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam.
lukpio3
Początkujący

Miejscowość: Warszawa

Re: Kredyt czy leasing konsumencki.

22 Paź 2015, 11:54

Ja mialem jedno auto w kredycie prywatne i jedno sluzbowe w leasingu - szczerze mowiac warunki leasingu sa duzo lepsze i duzo bardziej mi sie to oplacilo.
karkosz
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 02 2008
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Mazda
Silnik: Diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

24 Paź 2015, 18:05

Różnie z tym jest. Każdy musi sobie to przeliczyć. Wszystko zależy od warunków kredytu/leasingu i od tego do czego auto będzie służyło. Nie można dać jednoznacznej odpowiedzi.
kuzmin
Nowicjusz

Auto: Opel Vectra

26 Paź 2015, 08:54

Jest dokładnie jak pisze przedmówca - wszystko zależy od warunków kredytu/leasingu, czyli od poszczególnych instytucji finansujących. Jednak w praktyce jest tak, że rata w leasingu jest nieco niższa niż rata kredytu. Oprócz tego, auto kupione w leasingu może być kilkanaście procent tańsze, a więc i rata będzie mniejsza. Nikt ci jednak nie powie jednoznacznie co ci się bardziej opłaca. Tego się dowiesz dopiero jak będziesz wiedział cenę raty kredytu i cenę raty w leasingu.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Paź 2015, 15:57

z mojego doświadczenia, na leasingu wychodzi się lepiej
flisek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 05 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic
Paliwo: Diesel

27 Paź 2015, 10:33

flisek napisał(a):z mojego doświadczenia, na leasingu wychodzi się lepiej

Zazwyczaj tak jest, ponieważ auta w leasingu jak pisałem wcześniej są tańsze przede wszystkim.
Ale ofertę bankową też można sprawdzić - najlepiej w banku, w którym ma się konto - zawsze można się dogadać i utargować mniejszy procent.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Tuningowany Lexus LC 500 na SEMA Show w Las Vegas Tuningowany Lexus LC 500 na SEMA Show w Las Vegas
    Wyścigowa wersja Lexusa LC 500 powstała na bazie prototypu. Auto zadebiutowało wczoraj na targach Specialty Equipment Market Association w Las Vegas. Ma nadwozie o zoptymalizowanej aerodynamice, sportowe zawieszenie, hamulce, ...
    Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...

• Re: Kredyt czy leasing konsumencki.

02 Lis 2015, 07:30

Na leasingu wychodzi się lepiej jak jest to leasing operacyjny na firmę.Leasing konsumencki jest wygodny, szybki i prosty i na tym zalety się kończą. Wszystko co jest szybkie i łatwe jest drogie tak wiec jeśłi nie macie firmy nie jest to zbyt opłacalna opcja.
    Zresztą są artykuły, w których opisane jest ile tak naprawdę kosztuje leasing:
    http://www.nowiny.pl/100594-ile-kosztuje-leasing.html
    zachary
    Początkujący

Prawo jazdy od: 13 05 1998

02 Lis 2015, 13:47

Doradziłbym leasing, raty będą niższe i lepiej na tym się wychodzi - Mogę to powiedzieć z własnego doświadczenia, Kupowałem auto w leasingu i nie narzekam. Zależy to jeszcze w jakiej firmie leasingowej będziesz brał leasing, niektóre firmy zdzierają nieźle kasę a niektóre są bardzo korzystne. Ja kupowałem poprzez platformafinansowa.pl, w ogóle to było tak że na otomoto znalazłem samochód, który mnie interesuje i złożyłem na platformie finanoswej wniosek aby sprawdzić jaką ofertę mi przedstawią i jakie mniej więcej byłyby koszty takiego leasingu, a skończyło się na tym że już nie szukałem innej firmy tylko u nich wziąłem ten leasing bo dobrą ofertę mi przedstawili i zachęcili tym, że to oni załatwiają wszystkie formalności i ja nie muszę nic robić :D
    Riso31
    Nowicjusz

Auto: Golf IV

17 Lis 2015, 14:07

Ja wybrałbym kredyt. Leasing konsumencki nie ma praktycznie zalet.
    nasze młodzieżowe zawołanie zrobić więcej niż nakazuje obowiązek :)
    pepa
    Początkujący

Prawo jazdy od: 17 05 1981

21 Lis 2015, 10:34

Czyli leasing to trochę taki kredyt pod zastaw samochodu? Bo samochód nie jest mój, tylko leasingodawcy?
    Instat
    Początkujący

Prawo jazdy od: 17 02 1987
    Auto: Citrone C2
    Silnik: 1,6
    Rok produkcji: 2001

23 Lis 2015, 10:17

Tak dokładnie. Leasing jest dobry z tego względu, że można wrzucać w koszta prowadzenia działalności raty leasingowe. W innych formach nie jest to takie oczywiste.
    To ile ich wliczymy zależy od charakteru wykorzystania samochodu firmowego. Jeżeli służy on w 100% prowadzonej DG to można odlicząć 100% vatu od zakupu auta jak i od paliwa wykorzystywanego w firmie.
    Jeżeli nie leasing to kredyt pod zastaw auta, ale to jest droższe. Na http://direct.money.pl/artykuly/kredyty ... 44785.html masz opisane ile dokładnie może kosztować, ale generalnie jest sporo droższe.
    nasze młodzieżowe zawołanie zrobić więcej niż nakazuje obowiązek :)
    pepa
    Początkujący

Prawo jazdy od: 17 05 1981

• Warto przeczytać
    • Mercedes W124 Coupe AMG
      EMS Brussels
      MTL - Autosalon
      Intercontinental Rally Chalenge, 48 Geko Ypres Rally