Kredyt czy leasing konsumencki.

Kredyt czy leasing konsumencki.

20 Lis 2011, 14:38

Witam.
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co się bardziej opłaci, kredyt czy leasing konsumencki? Chodzi mi tu przede wszystkim o opinię ludzi którzy mięli już z tym styczność. Interesuje mnie tu oczywiście opłacalność finansowa, która z tych opcji jest tańsza bo różnicę między leasingiem a kredytem znam. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć informacji która opcja jest korzystniejsza finansowo. Początkowo chciałem kupić sobie jakieś auto używane za 30 - 35tys ale po dłuższym namyślę doszedłem do wniosku że dla mnie idealną alternatywą będzie kupno samochodu nowego z częściową wpłatą własną i z resztą rozłożoną na raty. Może źle się wyraziłem. Nie chodzi mi tu o samochód w 100% nowy bo zawsze pod koniec roku jest możliwość kupna samochodu podemonstracyjnego. Zależy od salonu ale tam gdzie ja ewentualnie chciałbym kupować samochód, już mam nawet upatrzony egzemplarz to w takim wyposażeniu nowy kosztuje 86tys a podemonstracyjny mam do kupienia za 69tys z przebiegiem 3tys km i z gwarancją normalnie na 2 lata, pełną gwarancją. Czyli jak sami widzicie się opłaca a moje dochody spokojnie pozwalają mi na taki zakup. Tylko teraz jest ten problem z czego skorzystać. Pytałem już w salonie ale tam mi tylko mówią to co już wiem a kwestie finansowe tłumaczą tak zawile że nic nie idzie zrozumieć. Nie wiem czy to celowa zagrywka żeby klient nie rozumiał czy oni sami tego dobrze nie widzą i mówią tylko to co ich ktoś wcześniej nauczył. Liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam.
lukpio3
Początkujący

Miejscowość: Warszawa

Re: Kredyt czy leasing konsumencki.

22 Paź 2015, 11:54

Ja mialem jedno auto w kredycie prywatne i jedno sluzbowe w leasingu - szczerze mowiac warunki leasingu sa duzo lepsze i duzo bardziej mi sie to oplacilo.
karkosz
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 02 2008
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Mazda
Silnik: Diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

24 Paź 2015, 18:05

Różnie z tym jest. Każdy musi sobie to przeliczyć. Wszystko zależy od warunków kredytu/leasingu i od tego do czego auto będzie służyło. Nie można dać jednoznacznej odpowiedzi.
kuzmin
Nowicjusz

Auto: Opel Vectra

26 Paź 2015, 08:54

Jest dokładnie jak pisze przedmówca - wszystko zależy od warunków kredytu/leasingu, czyli od poszczególnych instytucji finansujących. Jednak w praktyce jest tak, że rata w leasingu jest nieco niższa niż rata kredytu. Oprócz tego, auto kupione w leasingu może być kilkanaście procent tańsze, a więc i rata będzie mniejsza. Nikt ci jednak nie powie jednoznacznie co ci się bardziej opłaca. Tego się dowiesz dopiero jak będziesz wiedział cenę raty kredytu i cenę raty w leasingu.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Paź 2015, 15:57

z mojego doświadczenia, na leasingu wychodzi się lepiej
flisek
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 15 05 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic
Paliwo: Diesel

27 Paź 2015, 10:33

flisek napisał(a):z mojego doświadczenia, na leasingu wychodzi się lepiej

Zazwyczaj tak jest, ponieważ auta w leasingu jak pisałem wcześniej są tańsze przede wszystkim.
Ale ofertę bankową też można sprawdzić - najlepiej w banku, w którym ma się konto - zawsze można się dogadać i utargować mniejszy procent.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes-Benz Arocs, warianty modelowe, silniki, budowa Mercedes-Benz Arocs, warianty modelowe, silniki, budowa
    Mercedes-Benz zostawia konkurentów z tyłu, konsekwentnie odświeżając swoją paletę produktową i rozszerzając ofertę silników zgodnych z normą Euro VI. Pod koniec stycznia uczestniczyliśmy w premierze Arocsa – ...
    Nie rób krzywdy kierowcy i zapinaj z tyłu pasy bezpieczeństwa Nie rób krzywdy kierowcy i zapinaj z tyłu pasy bezpieczeństwa
    Pasy bezpieczeństwa są najbardziej efektywnym urządzeniem chroniącym pasażera podczas wypadku. Aż 60 proc. osób siedzących z tyłu nadal nie zapina pasów. Pasy bezpieczeństwa są najbardziej efektywnym urządzeniem ...

• Re: Kredyt czy leasing konsumencki.

02 Lis 2015, 07:30

Na leasingu wychodzi się lepiej jak jest to leasing operacyjny na firmę.Leasing konsumencki jest wygodny, szybki i prosty i na tym zalety się kończą. Wszystko co jest szybkie i łatwe jest drogie tak wiec jeśłi nie macie firmy nie jest to zbyt opłacalna opcja.
    Zresztą są artykuły, w których opisane jest ile tak naprawdę kosztuje leasing:
    http://www.nowiny.pl/100594-ile-kosztuje-leasing.html
    zachary
    Początkujący

Prawo jazdy od: 13 05 1998

02 Lis 2015, 13:47

Doradziłbym leasing, raty będą niższe i lepiej na tym się wychodzi - Mogę to powiedzieć z własnego doświadczenia, Kupowałem auto w leasingu i nie narzekam. Zależy to jeszcze w jakiej firmie leasingowej będziesz brał leasing, niektóre firmy zdzierają nieźle kasę a niektóre są bardzo korzystne. Ja kupowałem poprzez platformafinansowa.pl, w ogóle to było tak że na otomoto znalazłem samochód, który mnie interesuje i złożyłem na platformie finanoswej wniosek aby sprawdzić jaką ofertę mi przedstawią i jakie mniej więcej byłyby koszty takiego leasingu, a skończyło się na tym że już nie szukałem innej firmy tylko u nich wziąłem ten leasing bo dobrą ofertę mi przedstawili i zachęcili tym, że to oni załatwiają wszystkie formalności i ja nie muszę nic robić :D
    Riso31
    Nowicjusz

Auto: Golf IV

17 Lis 2015, 14:07

Ja wybrałbym kredyt. Leasing konsumencki nie ma praktycznie zalet.
    nasze młodzieżowe zawołanie zrobić więcej niż nakazuje obowiązek :)
    pepa
    Początkujący

Prawo jazdy od: 17 05 1981

21 Lis 2015, 10:34

Czyli leasing to trochę taki kredyt pod zastaw samochodu? Bo samochód nie jest mój, tylko leasingodawcy?
    Instat
    Początkujący

Prawo jazdy od: 17 02 1987
    Auto: Citrone C2
    Silnik: 1,6
    Rok produkcji: 2001

23 Lis 2015, 10:17

Tak dokładnie. Leasing jest dobry z tego względu, że można wrzucać w koszta prowadzenia działalności raty leasingowe. W innych formach nie jest to takie oczywiste.
    To ile ich wliczymy zależy od charakteru wykorzystania samochodu firmowego. Jeżeli służy on w 100% prowadzonej DG to można odlicząć 100% vatu od zakupu auta jak i od paliwa wykorzystywanego w firmie.
    Jeżeli nie leasing to kredyt pod zastaw auta, ale to jest droższe. Na http://direct.money.pl/artykuly/kredyty ... 44785.html masz opisane ile dokładnie może kosztować, ale generalnie jest sporo droższe.
    nasze młodzieżowe zawołanie zrobić więcej niż nakazuje obowiązek :)
    pepa
    Początkujący

Prawo jazdy od: 17 05 1981

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006