Kredyt samochodowy?

Re: Kredyt samochodowy?

22 Lis 2007, 17:48

Dokładnie tak jak mówisz, nawet jeżeli likwidujesz konto i masz tam kilka groszy na minus, to pojawisz się w BIKu, tak tak za głupie kilka groszy :> straszne ale prawdziwe!
Naomi
Początkujący

22 Lis 2007, 21:48

No cóż, trzeba być uważnym. Z drugiej strony skoro decydujemy się na kredyt to jest naszym obowiązkiem jego terminowe spłacanie, wtedy nikt i nic nie będzie nam mógł zarzucić, a godne uwagi banki przyjmą nas z otwartymi rękoma:)
bobe
Początkujący

22 Lis 2007, 23:05

Podobno można brać kilka pożyczek w tym samochm banku (tak reklamują)
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

23 Lis 2007, 13:59

Jeżeli twoja zdolność kredytowa na to pozwala to nie ma z tym najmniejszego problemu!
Naomi
Początkujący

23 Lis 2007, 19:47

bobe napisał(a):Bo BIK z tego co wiem, nie ma informacji o wielkości zadłużenia tylko o tym że ono jest, albo go nie ma, stad nawet kilka złotych może nas dyskwalifikować. Chyba nie wszystkie banki są takie "nadgorliwe", ale trzeba pamiętać o regularnych spłatach.
uuu i tu się mylisz kolego :P w BIKu jest dosłownie wszystko na temat kredytów które spłacasz badź spłacałeś. ostatnio wziąłem sobie od nich raport o sobie (raz na pół roku dają za free) i aż się zdziwiłem. dostałem chyba 15 kartek A4 a tam: wszystkie kredyty które brałem, harmonogramy spłat, daty wpłynięcia raty na konto banku itp itd.

Po prostu w BIKu jest cała historia spłaty, krok po kroku - myślę że jeśli ktoś spóźnił sie kiedyś z płatnością np. 1 raty to z kredytem nie będzie miał problemu bo bank będzie w stanie na podstawie historii stwierdzić czy to była jednorazowa wpadka, czy notoryczne spóźnianie się ze spłatą.

http://www.bik.pl/NR/rdonlyres/B8567560-A654-42A8-BC75-F645EFBD82B1/0/przewodnikRKzBMS.pdf - tu macie przykładowy rapor wraz z opisem :)
bronek
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Siedlce

24 Lis 2007, 17:33

Wyczerpująca odpowiedź :) a ja mam pytanie, jeżeli ktoś ma stały pobyt w Polsce, to też może wziąć kredyt? Oczywiście nie ma go w BIK'u...??
Kozi
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    Koniec z oszustwami podczas sprzedaży samochodów Koniec z oszustwami podczas sprzedaży samochodów
    Każdy przed zakupem auta będzie mógł sprawdzić jego historię, m.in. daty rejestracji oraz informację o tym, czy nie jest kradzione - przewiduje projekt noweli Prawa o ruchu drogowym, którym we wtorek ma zająć się rząd. Przyjęty ...

• Re: Kredyt samochodowy?

24 Lis 2007, 20:35

No ale jeszcze jest pare czynników...np stała umowa o pracę i takie tam...
    Saimon
    Początkujący

25 Lis 2007, 19:32

Kozi napisał(a):Wyczerpująca odpowiedź :) a ja mam pytanie, jeżeli ktoś ma stały pobyt w Polsce, to też może wziąć kredyt? Oczywiście nie ma go w BIK'u...??
    spokojnie. jedynym ograniczeniem moze byc jesli pobyt staly nie jest bezterminowy. wtedy kredyt dostaniesz na max. okres trwania tego pobytu. poza tym warunku nie roznia sie niczym :)
    bronek
    Aktywny
    Awatar użytkownika

25 Lis 2007, 21:42

Kozi, chyba miałeś na myśli, jak to jest z kredytem jeżeli ktoś ma pobyt czasowy w Polsce, bo jeżeli stały, to jest traktowany jak wszyscy.
    bobe
    Początkujący

26 Lis 2007, 15:23

....z tym że pobyt nie jest równy umowie o prace...
    Saimon
    Początkujący

26 Lis 2007, 17:04

Ja do końca pewna nie jestem... ale mi się wydaje, że jeżeli ktoś pracuj w Polsce to może brać kredyt na samochód, czy nie w końcu? I jeżeli tak to gdzie w jakim banku przykładowo
    Naomi
    Początkujący

27 Lis 2007, 19:15

Naomi napisał(a):Ja do końca pewna nie jestem... ale mi się wydaje, że jeżeli ktoś pracuj w Polsce to może brać kredyt na samochód, czy nie w końcu? I jeżeli tak to gdzie w jakim banku przykładowo
    sluchaj, oczywisciwe ze mozna, obcokrajowiec posiadajacy staly pobyt w poslce jest traktowany przez banki jak polak. ktos tu pisal o umowie o prace - przciez polak tez musi ja miec jak sie o kredyt stara, na ladne oczy przeciez nie daja :P
    bronek
    Aktywny
    Awatar użytkownika

27 Lis 2007, 22:16

Ale to jest problem mimo wszystko...Bo nie mając pobytu stałego..nie masz adresu...czyli pracować też nie możesz...
    Saimon
    Początkujący

28 Lis 2007, 21:01

No ale skoro ktoś pracuje legalnie to również pobyt ma legalny, kwestia tylko na jaki okres. Myślę że banki z pierwszych stron gazet mogą przygotować dla obcokrajowca taki kredyt, kwestia tylko długości spłaty, która pewnie nie może być dłuższa niż pobyt w naszym kraju.
    bobe
    Początkujący

29 Lis 2007, 15:36

To jest pewne! No bo co wyjechałby i jakby to spłacał? A znacie jakieś banki i szczegóły co i jak u kogo? Bo aż mnie to ciekawi, szukałem po stronach, ale nic ciekawego nie znalazłem
    Snop
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006