Kredyt samochodowy?

Re: Kredyt samochodowy?

22 Lis 2007, 17:48

Dokładnie tak jak mówisz, nawet jeżeli likwidujesz konto i masz tam kilka groszy na minus, to pojawisz się w BIKu, tak tak za głupie kilka groszy :> straszne ale prawdziwe!
Naomi
Początkujący

22 Lis 2007, 21:48

No cóż, trzeba być uważnym. Z drugiej strony skoro decydujemy się na kredyt to jest naszym obowiązkiem jego terminowe spłacanie, wtedy nikt i nic nie będzie nam mógł zarzucić, a godne uwagi banki przyjmą nas z otwartymi rękoma:)
bobe
Początkujący

22 Lis 2007, 23:05

Podobno można brać kilka pożyczek w tym samochm banku (tak reklamują)
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

23 Lis 2007, 13:59

Jeżeli twoja zdolność kredytowa na to pozwala to nie ma z tym najmniejszego problemu!
Naomi
Początkujący

23 Lis 2007, 19:47

bobe napisał(a):Bo BIK z tego co wiem, nie ma informacji o wielkości zadłużenia tylko o tym że ono jest, albo go nie ma, stad nawet kilka złotych może nas dyskwalifikować. Chyba nie wszystkie banki są takie "nadgorliwe", ale trzeba pamiętać o regularnych spłatach.
uuu i tu się mylisz kolego :P w BIKu jest dosłownie wszystko na temat kredytów które spłacasz badź spłacałeś. ostatnio wziąłem sobie od nich raport o sobie (raz na pół roku dają za free) i aż się zdziwiłem. dostałem chyba 15 kartek A4 a tam: wszystkie kredyty które brałem, harmonogramy spłat, daty wpłynięcia raty na konto banku itp itd.

Po prostu w BIKu jest cała historia spłaty, krok po kroku - myślę że jeśli ktoś spóźnił sie kiedyś z płatnością np. 1 raty to z kredytem nie będzie miał problemu bo bank będzie w stanie na podstawie historii stwierdzić czy to była jednorazowa wpadka, czy notoryczne spóźnianie się ze spłatą.

http://www.bik.pl/NR/rdonlyres/B8567560-A654-42A8-BC75-F645EFBD82B1/0/przewodnikRKzBMS.pdf - tu macie przykładowy rapor wraz z opisem :)
bronek
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Siedlce

24 Lis 2007, 17:33

Wyczerpująca odpowiedź :) a ja mam pytanie, jeżeli ktoś ma stały pobyt w Polsce, to też może wziąć kredyt? Oczywiście nie ma go w BIK'u...??
Kozi
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...
    Toyota RAV4 czy Honda C-RV? Toyota RAV4 czy Honda C-RV?
    W popularnym segmencie SUV-ów Honda C-RV i Toyota RAV4 są od lat liderami sprzedaży na amerykańskim rynku. Renomowana organizacja konsumencka Consumer Reports przeprowadziła badanie porównawcze obu modeli i ...

• Re: Kredyt samochodowy?

24 Lis 2007, 20:35

No ale jeszcze jest pare czynników...np stała umowa o pracę i takie tam...
    Saimon
    Początkujący

25 Lis 2007, 19:32

Kozi napisał(a):Wyczerpująca odpowiedź :) a ja mam pytanie, jeżeli ktoś ma stały pobyt w Polsce, to też może wziąć kredyt? Oczywiście nie ma go w BIK'u...??
    spokojnie. jedynym ograniczeniem moze byc jesli pobyt staly nie jest bezterminowy. wtedy kredyt dostaniesz na max. okres trwania tego pobytu. poza tym warunku nie roznia sie niczym :)
    bronek
    Aktywny
    Awatar użytkownika

25 Lis 2007, 21:42

Kozi, chyba miałeś na myśli, jak to jest z kredytem jeżeli ktoś ma pobyt czasowy w Polsce, bo jeżeli stały, to jest traktowany jak wszyscy.
    bobe
    Początkujący

26 Lis 2007, 15:23

....z tym że pobyt nie jest równy umowie o prace...
    Saimon
    Początkujący

26 Lis 2007, 17:04

Ja do końca pewna nie jestem... ale mi się wydaje, że jeżeli ktoś pracuj w Polsce to może brać kredyt na samochód, czy nie w końcu? I jeżeli tak to gdzie w jakim banku przykładowo
    Naomi
    Początkujący

27 Lis 2007, 19:15

Naomi napisał(a):Ja do końca pewna nie jestem... ale mi się wydaje, że jeżeli ktoś pracuj w Polsce to może brać kredyt na samochód, czy nie w końcu? I jeżeli tak to gdzie w jakim banku przykładowo
    sluchaj, oczywisciwe ze mozna, obcokrajowiec posiadajacy staly pobyt w poslce jest traktowany przez banki jak polak. ktos tu pisal o umowie o prace - przciez polak tez musi ja miec jak sie o kredyt stara, na ladne oczy przeciez nie daja :P
    bronek
    Aktywny
    Awatar użytkownika

27 Lis 2007, 22:16

Ale to jest problem mimo wszystko...Bo nie mając pobytu stałego..nie masz adresu...czyli pracować też nie możesz...
    Saimon
    Początkujący

28 Lis 2007, 21:01

No ale skoro ktoś pracuje legalnie to również pobyt ma legalny, kwestia tylko na jaki okres. Myślę że banki z pierwszych stron gazet mogą przygotować dla obcokrajowca taki kredyt, kwestia tylko długości spłaty, która pewnie nie może być dłuższa niż pobyt w naszym kraju.
    bobe
    Początkujący

29 Lis 2007, 15:36

To jest pewne! No bo co wyjechałby i jakby to spłacał? A znacie jakieś banki i szczegóły co i jak u kogo? Bo aż mnie to ciekawi, szukałem po stronach, ale nic ciekawego nie znalazłem
    Snop
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Summer Cars Party 2009
      Lexus ES330
      BMW X4
      Dekielek TSR, wewnętrzna strona