Królowa Lawet, czy warto?

29 Kwi 2017, 18:33

Cześć, mam okazję kupić w dobrej cenie wyżej wymieniony samochód. Natomiast martwi mnie elektryka w tych autach. W internecie można znaleźć wiele sprzecznych informacji na temat tego, czy facelifting w Lagunie 2 rzeczywiście naprawił wiele problemów tego auta, czy jednak jest to bujda. Czy jest ktoś w stanie rzeczywiście ze sprawdzonego źródła powiedzieć mi, jak to z tą Laguną po fl jest? Czy Facelifting rzeczywiście "naprawił" ten samochód na tyle, aby można było się za nią oglądać? Czy może jest to tylko taki sam wymysł jak z tym, że w Mazdach 6 po fl jest mniejsza korozja a w rzeczywistości nie poprawiono nic w aspekcie ocynku czy wadliwych filców w nadkolach. Dodam, że lagunę którą mam na oku ma silnik wolnossący 2.0 135 , ale bardziej martwi mnie elektryka

Panowie, wiem, że dodałem temat wcześniej, aczkolwiek bez odzewu. Natomiast muszę dziś podjąć decyzję. Połowa rodziny gdy wspomniałem o Lagunie popatrzyła na mnie jak na nienormalnego... "Ino VAG"

Auto oglądałem, lakier i szyby oryginalne, brak korozji, maska i boki aluminiowe (ponoć ten typ tak ma), wymienione zawieszenie przód i tył, klocki i tarcze oraz rozrząd 50 tys km temu. Pod spodem zero wycieków i korozji.
iLuminary
Początkujący
 
Posty: 73
Auto: Signum 1.8 122hp
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

29 Kwi 2017, 20:08

Nie warto, obojętnie jak pewna jest to oferta. To auto podwyższonego ryzyka, może jeździć przez długi okres całkowicie bezawaryjnie, a potem - czy dbasz czy nie - zaczyna się lawina usterek. Oczywiście zdarzają się sztuki, z którymi nic się nie dzieje, ale skąd wiesz czy tak będzie i w tym przypadku. Laguna II po FL to i tak czołówka w segmencie, jeśli chodzi o awaryjność.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

29 Kwi 2017, 20:41

Tyle ze wiekszosc bolaczek laguny mozna wyeliminowac w tani i prosty sposob a auto za male pieniadze oferuje naprawde wiele. Chyba ze posiada 1,9 dci, wtedy naprawde nie warto.
mitura
Początkujący
 
Posty: 63
Miejscowość: Łuków

29 Kwi 2017, 20:50

mitura napisał(a):Tyle ze wiekszosc bolaczek laguny mozna wyeliminowac w tani i prosty sposob
No proszę cię bardzo podaj ten prosty sposób :mrgreen: Rozwiń szerzej co tam można poprawić :?:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4673
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

29 Kwi 2017, 21:10

W prosty może i tak, ale nie tani. Nawet u mnie naprawa immobilisera to 400 złotych. Można zrobić za 150 zł szybko i tanio, ale za pół roku problem wróci.

A jak dorzucimy czujniki ciśnienia, handsfree i inne to całkiem wesoło jest :D
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Kwi 2017, 21:14

Jak się rozbierze temat na czynniki pierwsze okazuje się, że każdy element w tym aucie jest mniej wytrzymały niż u konkurencji. Po prostu nie warto się w to pakować, chyba, że ma się naturę ryzykanta.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Motor Show Poznań 2016
    Najważniejsza impreza motoryzacyjna tego roku "Motor Show 2016" już wystartowała. Targi motoryzacyjne w Poznaniu potrwają do niedzieli 3 kwietnia. Tegoroczna edycja jest niezwykle ciekawa. Nie tylko za sprawą liderów ...
    Pagani Huayra - centralnie umieszczony wydech
    Samochody ze stajni Pagani zawsze słynęły z ekstrawaganckiego wyglądu i nie inaczej jest w przypadku następcy modelu Zonda, czyli Huayry. Tak samo jak w Lexusie LFA, wszystkie końcówki wydechu włoskiego auta skupiono ...

29 Kwi 2017, 21:21

Ewentualnie wziąć coś bez bajerów i od osoby, która ma te auto kilka lat a nie pół roku i chce się pozbyć...
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007