Które auto wybrać?

17 Wrz 2009, 21:41

Alfa jest bardzo dobrym samochodem a z silnikiem 2.4 jtd to bajko po prostu ale ona potrzebuje dużo troski i trzeba o nia dbać bardziej niż o inne

[ Dodano: Pią Wrz 18, 2009 00:21 ]
Raczej to nie możliwe żeby w tych pieniądzach znaleźc ale co myślicie o seacie toledo II ?
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

18 Wrz 2009, 14:51

Właśnie rozglądałem się za 156, ale te lepiej utrzymane egzemplarze zaczynają się od 18k, plus do tego opłaty, więc raczej stać mnie nie będzie. Idealną znalazłem za 22k. Z 406 coupe jest taka sama sytuacja. Póki co będę sobie je musiał odpuścić.
Pozostaje:
focus tddi
Civic Coupe V lub VI gen w vtecu

Skłaniam się ku V, bo najbardziej mi się podoba, ale za to ma strasznie surowe wnętrze. Ciężko cokolwiek interesującego znaleźć.
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice

18 Wrz 2009, 21:54

Za 15k Civic VI, a nie V :P Chyba, że chcesz, żeby Ci więcej zostało w kieszeni, a mieć starsze autko... Focus też dobra sprawa, może też w benzynce?
Helly
Początkujący
 
Posty: 209
Miejscowość: Kraków

19 Wrz 2009, 10:52

VI niezbyt mi się podoba, poza tym chyba hondę odpuszczę po tym jak zobaczyłem jej wnętrze. Focus w benzynce może być, ale wtedy spalanie musi być względnie niskie, a to nie idzie w parze z dynamicznym silnikiem :) Myślałem o 3d wersji, bo agresywniej wygląda, coś w tym stylu:
[link do oferty na Allegro wygasł]
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice

19 Wrz 2009, 11:09

Te śilniki są raczej oszczędne i mało problematyczne jedynie pada sterownik pompy(ale to w wiekszości dieslach bo jest ten sam VP coś tam jak pamiętam).90 koni jest wystarczające do poruszania się tym samochodem.Jeżeli chodzi o benzyne to 1.6 w trybie mieszanym pali ok7.5-8l dynamika też jest na dobrym poziomie,jest to chyba najlepszy silnik benzynowy w focusie.Jeżeli jest dobra instalacja(jak w każdym aucie) lpg to też jest bezproblemow,jedni mówią że nie nadaje się do tego silnika bo nie ma hydraulicznej regulacji zaworów tylko płytkami i są gniazda zaworowe ceramiczne które się częście wypalaja ale ci co maja lpg mówią że to mit ponieważ ceramicznę wytrzymują większa temp a na lpg jak wiadmo temp spalania jest większa.
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

19 Wrz 2009, 11:15

Muszę to dobrze przemyśleć. Nie jestem doświadczonym kierowcą, a dieslem ponoć trzeba umieć jeździć? Jak to się ma w praniu? Trzeba jakiś specjalnych umiejętności? W dieslu kusi mnie wysoki moment obrotowy przy niskich obrotach :)
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Wyścigowe Lexusy - pewnie o nich nie słyszałeś
    Torowa wersja modelu LFA, RC F GT3 i LC GT500 - sportowe Lexusy dobrze wpisały się wyścigowy krajobraz na całym świecie. Ale Lexus ścigał się również luksusową limuzyną GS, hatchbackiem CT 200h, a nawet hybrydowym ...

19 Wrz 2009, 11:23

No jest różnica jeździe w dieslu jego nie trzeba wysoko kręcić jak benzyne że ładnie szedł.jeden woli to drugi tamto :) ja np mam forda mondeo td wczesniej miałem trzy benzyny z lpg i bez i dieslem najlepiej mi się jeździ.Przyzwyczaić się to żaden problem.Pomyś też nad peugeotem 406 lub właśnie nad ta foką.
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

19 Wrz 2009, 12:23

Bardziej chodziło mi o komentarz do wypowiedzi typu "jak umiesz jeździć dieslem, to posłuży długo". Bardziej podoba mi się raczej focus od 406 :)
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice

19 Wrz 2009, 12:37

Tzn że diesla jak jest zimny nie mozna raptownie przyśpieszać,wkrecać na wysokie obroty ale bez przesady nie chodzi o to żeby jechac jak emeryt kilka km tylko dopoki olej wszedzie dobrze nie dojdzie i sie nie rozrzedzi.Po ostrej jeździe przed zgaszeniem poczekać kilka mniut żeby turbina się schłodziła.trzeba pamietać o wymianie oleju i filtrów na czas.I diesel bedzie bardzo długo słuzył.
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

19 Wrz 2009, 12:49

Dobra, więc zdecydowałem się na focusa :) Dzięki ślicznie. Pozostaje przede mną tylko wybór silnika.

Jeszcze tylko jedno. Z benzyny z gazem szukać tylko 1.6 czy inne silniki też dobrze reagują na lpg?
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice

19 Wrz 2009, 13:06

Ogolnie najwięcej jest silników 1.6 . Co do lpg w tym silniku poczytaj sobie na fordclubpolska i focusklubpolska znajdziesz tam dużo przydatnych rzeczy i opini na temat lpg w focusach.Jedni sobie chwalą w nich gaz drudzy(przeważnie co nigdy nie mieli) odradzaja jak to zwykle bywa.Tak apropo ja też szykuję zmianę na focusa :) albo tddi albo 1.6 benzyna i pewnie założe lpg ale ja to tylko narazie planuje bo jeszcze z rok trzeba poczekać bo z kasa krucho :cry:
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

19 Wrz 2009, 21:33

Gaz w Zetecu to sprawa bardzo dyskusyjna. Jedni jeżdzą i nie mają kłopotów innym ciągle się sypie mimo stosowania lubryfikatorów nawet (takie dodatkowe smarowanie zaworów). Po lekurze FKP i opinii sąsiada, który jeździł 1,6 w gazie zezygnowałem z LPG i kupiłem Diesla. Powiem krótko - nie żałuję. Zbiera się niesmowici jak na 90KM i pali 7,5 l po mieście :) Co to tego czarnego to niestety przebieg x 2 :( No i mi się nie podoba taki tuning...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

05 Paź 2009, 16:40

Za focusem tddi rozglądam się nadal, ale w między czasie znalazłem jeszcze astre bertone. Pozostają 3 samochody:
focus tddi
astra bertone 1.8 + lpg
peugeot 406 coupe 2.0 + lpg

Na peugota raczej niestety mnie nie stać. Gotówka jaką dysponuję to ok. 15 tys.. Znajdę bertone w takiej cenie godną uwagi? Jak reaguje taki silnik na lpg?
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice

05 Paź 2009, 21:32

Ale taka bertona i 406 w coupe to musisz naprawde dobrze poszukać żeby znaleźć dobry egzemplarz bo mało osób takie auta kupuje do spokojnej jazdy ale to nie jest regułą.Ja jak bede szukał to focusa tddi chociaż w dieslach pada sterownik pompy(nie tylko w fordach) a jak nie to benzyne i założe lpg bez lubryfikacji napewno.Trzeba sprawdzać luzy zaworowe i powinno byc ok no i oczywiście dobra sekwencja do tego.
rustin
Aktywny
 
Posty: 421
Auto: Mondeo MK3

08 Paź 2009, 22:36

A jak to jest z blachą w focusie? Prawda, że ford nie cynkował blachy jeszcze do niedawna? Samochód raczej nie będzie garażowany, więc nie chcę aby zgnił po kilku latach.
Ciągle poszukuję auta i nic nie mogę znaleźć. Chciałbym coś w skórze, najlepiej z klimą, 3d, wygodne i ekonomiczne. Musi się wyróżniać na tle innych :)
Lorden
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Myślachowice