Które kombi

02 Lip 2011, 23:26

witam które z tych kombiaków jest wart zainteresowania

- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

czy

- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
traker007
Początkujący
 
Posty: 100
Miejscowość: poznan

03 Lip 2011, 06:12

Witam.oba z tych aut są warte zainteresowania lecz jeśli moc silnika jest dla Ciebie ważna to mercedes ma jej trochę więcej ale też przez ten silnik spali więcej od 2.5 i jest cięższy o wiele od omegi i tej omedze ten silnik wystarczy do sprawnej jazdy.ja mimo wszystko wziąłbyo opla gdyż są tańsze części i jakoś mercedesy mnie nie kręcą.Pozdrawiam
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany
 
Posty: 981
Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

03 Lip 2011, 10:36

Omega fajne autko, ale z tym silnikiem sie Omegi nie kupuje, bo potem stoi wiecej w warsztacie niz jezdzi(pekajaca glowica, problematyczny osprzet silnika), chyba ze cos bardzo pewnego jestes w stanie kupic(od znajomego czy cos, ale nie 1-sza lepsza od handlarza). I ta Omega z tym motorem nie bedzie w cale mniej palila od Merca, bedzie podobne spalanie jak juz. Jak Omega to tylko i wylacznie benzyna + LPG. Na dodatek ta Omega stoi w komisie w Gnieznie, a chyba komisy z tego miasta maja najgorsza opinie. :D

Mercedes W210 po FL z 320CDI to swietnie autko, 320CDI podstawowy diesel w S classie, ktory rowiez sie tam swietnie spisuje, zadowolony z Merca bedziesz jak najbardziej, o ile kupisz jakiegos w dobrym stanie i bez wiekszego dzwona. Idealnie tlumiace dziury zawieszenie, fotele w ktorych sie prawie ze lezy, a nie siedzi, mega duzy w srodku, caly W 210. Jak na ponad 10 letnie autko, ma bajery typu opuszczane przyciskiem tylne zaglowki, czy otwierana tylna klapa z pilota, 6 poduszek kazda wersja miala w standardzie.

Ten co dales link, to stan foteli czy kierownicy ma nawet w dobrym stanie, ale widac ze dzwona w przod zaliczyl, zreszta nawet sprzedajacy nie probuje twierdzic ze jest bezwypadkowy.

A o Audi A6 C4 2,5 TDI(R5) 140KM myslales? Swietne i trwale autko, rowiez ze swietnym motorem, majac 12-15k zl, szybciej znajdziesz A6 C4 w dobrym stanie, niz W210 po FL.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

03 Lip 2011, 11:30

myslałem i oglądałem lecz jako kombi ma mały bagażnik a ja mam 5 osobową rodzinę i wożę 1 fotelik z tyłu i dwie panie a w bagażniku różne graty. Jak wyjezdzam w trase to duzo miejsca zajmuje sama spacerówka a do tego musze zabrac 2 torby czasem nawet 3 i jakies tam graty . Obecnie mam nubire i jak włoże spacerówke to w tym samochodzie w bagażniku miesjca prawie nie ma a jest to samochód kombi
traker007
Początkujący
 
Posty: 100
Miejscowość: poznan

03 Lip 2011, 12:01

Jak chcesz duzego diesla, a nie zalezy ci na osiagach, to VW Sharana lub Seata Alhambre 1,9 TDI 110KM i masz naprawde duzy bagaznik, a z tylu wygodne osobne fotele.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

03 Lip 2011, 14:09

nie chciałbym vana z tego względu , że mieszkam w mieście i znajomy ma takiego sharana
to mowi ze fajnie sie jezdzi ale jak w dziure sie wjedzie to wszysto czuc i czesci sa na równym poziomie z mietkiem . Ja osobiscie wolę kombi z hakiem i wtedy moge box dachowy zamontowac i przyczepe podczepic. Brat w grudniu ma 18 zrobi prawo do jazdy i tez kupi chyba w124 kombi lub w210 sedan albo jakis inny duzy samochód , dlatego sądze ze teraz juz ten wan nie jest az tak potrzebny . Z 1,5 roku wczesniej to tak bo duzo rzeczy trzeba bylo dla małego zabrac . Teraz nie jest tak zle. Natomiast jak macie inne typy samochodów to podawajcie . Ja jeszcze zastanawiam się nad vel satisem ale niewiem czy warto sie interesowac wogóle
traker007
Początkujący
 
Posty: 100
Miejscowość: poznan
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

03 Lip 2011, 14:20

Volvo V70 jest jeszcze, czy Saab 9-5, ale one beda wielkosciowo bardziej jak A6, niz jak W210, z takich naprawde duzych kombi, to chyba tylko Citroen XM, jakbys dorwal jakiegos 1999-2000 w dobrym stanie, to perfekt autko, tylko wlozyc w niego troche kase na starcie, obowiazkowo przeczyscic wszystkie styki, kostki i polaczenia.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI
 
cron