Który kalkulator OC jest najlepszy?

20 Lut 2015, 14:41

Przygotowaliśmy dla Was subiektywny ranking kalkulatorów OC i AC poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Sprawdźcie, którzy ubezpieczyciele wypadli najlepiej. Pełny ranking znajdziecie tutaj: [link do mFind wygasł].

Macie jakieś doświadczenia z kupowaniem ubezpieczenia przez internet na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego? Czekamy na Wasze komentarze :)
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

01 Lis 2015, 22:44

Tyle że kalkulatory ubezpieczenia samochodu nie uwzględniają wszystkiego. Nawet dla OC - niektóre w cenie dają przecież np. zieloną kartę albo miniassistance. O AC nie wspominając, bo AC z formułą ALL RISKS to zupełnie inna ochrona niż "zwykłe".
izydor
Początkujący
 
Posty: 55
Miejscowość: Stolica

01 Lis 2015, 23:17

Jak najbardziej kalkulatory uwzględniają takie informacje :) Do tego udostępniają dokładne i szczegółowe porównanie ofert gdzie samemu możemy zobaczyć jakie są różnice, czego np. nie można dokonać zakupując polisę w multiagencji.

Pozdrawiam,
Łukasz
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

20 Lis 2015, 07:19

Ja jakiś czas temu kupowałam ubezpieczenie przez internet. NIe miałam czasu biegać po poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych . Załatwiłam wszystko przed ekranem komputera. Skorzystałam z [reklama]kalkulatora. Wszystko wygodne, po wpisaniu danych smaochodu od razu pojawia się lista ofert ubezpieczycieli.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 20 Lis 2015, 10:46, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
tomczak78
Początkujący
 
Posty: 172
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 04 04 1986
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

15 Lut 2016, 10:26

chyba jestem staromodny, ale nie mam zaufania do tego tupu ubezpieczeń. Wolę iść do mojego sprawdzonego ubezpieczyciela [reklama] i mam pewność, że wszystko dobrze zrozumiałem.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 15 Lut 2016, 18:50, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
ZigiZyg
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 06 1968
Auto: Scania

28 Mar 2017, 14:34

Nie wiem, ale ja od dłuższego czasu korzystam z Superpolisa fajna porównywarka, w której macie oferty większości firm ubezpieczeniowych, w przypadku OC nie ma wielkiego porównywania tylko wybieramy tam gdzie jest najtaniej. Kiedyś porównywałem to co mi wychodzi w porównywarce z innymi ofertami, ale nigdy nie dostałem taniej, więc od tego czasu działam już tylko tutaj jeśli chodzi o wykupienie ubezpieczenia.
DooD
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 19 08 1988
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo
Silnik: 1,8 20V
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nissan GT-R
    Choć GT-R jest w zasadzie zupełnie nowym autem, wprowadzonym na rynek w 2008 roku, wprost wywodzi się od sportowych wersji modelu Skyline o takim samym oznaczeniu. A te nigdy nie były dostępne ze zdejmowanym dachem. Nawet ...
    SKODA Octavia kombi
    Gama Nowej Skody Octavii została poszerzona o wersję kombi. Dopłata do wersji liftback wynosi 4000 zł, niezależnie od wersji wyposażenia i silnika. W tej cenie Klient otrzymuje wyjątkowo obszerne i funkcjonalne nadwozie oraz ...

28 Mar 2017, 20:36

wg mnie te porównywarki nie są za bardzo przydatne, po wizycie w ubezpieczalni możemy być gotowi na większą kwotę niż nam pokazała porównywarka (miałem już taką sytuację 2 razy, na miejscu już nie było tak różowo). wiadomo, orientacyjnie warto spojrzeć, rozeznać się, ale lepiej i tak iść do oddziału i tam się dowiedzieć co i jak :)
Edan
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 01 09 2014
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Honda Civic VI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

29 Mar 2017, 08:05

U nas możesz dowiedzieć się ,,co i jak" dzięki rzetelnej obsłudze klienta (livechat, mail, telefon) bez wychodzenia z domu. Nasi doradcy odpowiedzą na Twoje pytania i wybiorą adekwatną do Twoich potrzeb ofertę, która będzie też atrakcyjna cenowo. Zatem, wizyta w oddziale jest zbędna :)
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

22 Maj 2017, 12:27

Można poszukać ofert przez Rankomat. Ja to w ogóle namawiam zawsze znajomych, żeby sobie co roku sprawdzali jaka jest oferta, zamiast trwać przy jednej marce długimi latami. Firmy taką wierność klienta wykorzystują i gdzieś tam pokątnie podnoszą stawki nie dając nic w zamian i najczęściej człowiek nawet nie wie, że zaczyna przepłacać. Dlatego warto to konfrontować z tym co oferują inni ubezpieczyciele.
kamil33
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 02 04 1983
Auto: renault

29 Maj 2017, 09:51

Warto porównywać i jeszcze raz porównywać. Pamiętajmy, że przy OC liczy się tylko cena! :)
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

05 Cze 2017, 08:06

Dobrze działa porównywarka na rankomat.pl. Już drugi rok tutaj szukałem polisy i sobie chwalę. Opłaca mi się pakiet kupić i połączyć OC z AC, taniej to wychodzi. Ja ogólnie prawko mam już trochę lat, jeżdżę dużo i odpukać – bezkolizyjnie, także mogę liczyć na dość dobre warunki w większości towarzystw ubezpieczeniowych. Jakbym miał co miesiąc dzwona gdzieś to pewnie płaciłbym kilka razy więcej, także opłaca się jeździć z głową.
kruchy33
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 02 02 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: citroen

21 Sie 2017, 15:26

Nie wiem jaki jest najlepszy. Ja tutaj najtaniej u agenta porównałam sobie ceny i wykupiłam najtańsze OC dla samochodu. Teraz tak czy inaczej ceny poszły w górę, więc to że bedzie drożej to już wiadomo.
Arowana14
Nowicjusz
 
Posty: 26
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Audi A5

04 Maj 2018, 14:32

Poszukaj przez rankomat.pl tutaj fajne jest to, że biorą pod uwagę faktycznie dużo różnych ubezpieczalni. No i druga sprawa, że oferty są aktualne a nie jakeiś przestarzałe, oni po prostu ten wypełniony formularz wysyłają do towarzystw ubezpieczeniowych i dostają info zwrotne z gotową ofertą dla konkretnego przypadku.
barba77
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 17 02 1990
Auto: audi

03 Lip 2018, 14:52

Polecam stronkę "ubezpieczamy auto" dobrze mają ogarniętą tutaj porównywarkę. Szybko można sobie prześledzić co w trawie piszczy jeśli chodzi o stawki w różnych firmach. Ja to się zdziwiłem jak duże potrafią być różnice w cenach w zależności od ubezpieczyciela.
martinrekk
Nowicjusz
 
Posty: 9

04 Lip 2018, 13:42

Poszczęściło mi się na stronie co do AC. Dobra porównywarka, nie musiałem długo czekać na feedback, dostałem informację o składkach od kilkudziesięciu ubezpieczycieli...jakbym miał samemu tak „na piechotę” sprawdzać kto ile daje to by mi chyba życia nie starczyło, a na pewno nerwów.
TomekRomek
Nowicjusz
 
Posty: 5