Który samochód bardziej męski?

17 Sty 2007, 15:08

Witam mam mały spór z kolegą, o to który samochód jest bardziej męski :D

Konkurują dwa typy aut tj.

FORDEM MONDEO II VS. RENAULT MEGANE SCENIC I

Piszczie konkretne odpowiedzi i dlaczego tak sądzicie.
Za odpowiedzi dziękuje. 8)
nojkiewicz
Nowicjusz
 
Posty: 9

17 Sty 2007, 15:39

Hehe, o kurde naprawde trudno wybrać z pośród tej dwójki auto bardziej męskie :D . No ale mimo to według mnie chyba bardziej męski jest Mondeo. Dlaczego? Renault ma w swojej gamie dużo dziwolągów (jak na Francuza przystało) i często takie auto z nietypowym kształtem karoserii podoba się kobietom, co więcej z pośród aut różnego pochodzenia chyba najczęściej właśnie kobiety widujemy w takich autach, tyle, że z drugiej strony nie które kobiety uważają, że Scenic jest jak dla nich za duży gabarytowo (im dużo lepiej manewruje się typowymi miejskimi autami). No ale Mondeo to już takie poważniejsze auto, częściej goście kupują taki wóz, biorą na kredyt, w leasingi itd. Niby coś napisałem na ten temat, ale przyznam szczerze, że dalej mam dylemat :lol: . To naprawde już kwestia gustu i indywidualnego wyobrażenia.
Pozdrawiam.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

17 Sty 2007, 17:17

hmm, nie wiem jak wy na to patrzycie ..jednak mam spór z kolegą o to ponieważ każdy ma inny punkt widzenia jedni bardziej dojrzały a drugi bardziej ..chłopięcy i dla mnie własnie taki jest MOndeo dla chłopczyka który swierzo sostał prawko i chce sie wyszalec wiec moc mondeo mu to da , jednak uwazam ze scenic jest dla dojzałych i ustatkowanycvh mężczyzn którzy rzeczy typu palenie gumy czy wyscigi maja za soba i pragną swobody i dobrego "czucia" się w samochodzie...wie mój punkt widzenia Mondeo - dla chłopca lubiącego sie wyszalec z zasobnym portfelem ( 1,8T troche ciagnie benzyny ) a Scenic dla ustatkowanego mężczyzny wiedzącego czego chce ;] , czekam na dalsze opinie ;']
Danio32
Nowicjusz
 
Posty: 1

17 Sty 2007, 21:03

Witam,

Zgadzam się z wypowiedzią "Danio32" uważam podobnie do niego Scenic jest autem takim które bardziej kojarzy się z rodzinnym. Jak by nie było jest to mały samochód z segmentu VAN. Wygląd jego ma raczej charakter łagodny, natomiast Mondeo ma w sobie coś takiego lekko zadziornego ;) (wydaje się bardziej agresywny)
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

17 Sty 2007, 22:40

daniel miałeś nic nie pisac ty ty ty .... ty już wiesz :D :D piszcie dalej !! jestem ciekaw kto jeszcze co sądzi o tych samochodach :D
nojkiewicz
Nowicjusz
 
Posty: 9

18 Sty 2007, 14:31

Ja się właśnie z Wami nie zgadzam :D . No oba auta nie są dla młodego, dla młodych są auta typu GTI itd.

Aha, czyli właśnie Ci koledzy mają spór w tym temacie :D Niech kolega nojkiewicz napisze coś więcej, niech uzasadni swoje zdanie :)
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Octavia Scout 2.0 FSI - dane techniczne
    Skoda Octavia Scout powstała na bazie modelu Octavia kombi ktora wyposaźona była w napęd 4x4. Wersja Scout miała inny styl i większe umiejętności do jazdy w terenie. Odpowiednio przygotowane nadwozie pozwoliło na uzyskanie ...
    Kultowe japońskie samochody sportowe
    Japońscy producenci nie bez powodu słyną z konstruowania zgrabnych roadsterów i wyjątkowych sportowych samochodów. Wiele modeli stworzonych w Kraju Kwitnącej Wiśni na stałe wpisało się w historię motoryzacji ...

18 Sty 2007, 16:39

Czekam na wasze opinie :D nie bede wyrażał narazie swojego zdania poczekm na jeszcze kilka postów :D
nojkiewicz
Nowicjusz
 
Posty: 9

19 Sty 2007, 14:00

...bardziej męski...?

To wszystko zależy od tego kto jakie ma kompleksy... :lol: Nie od dzisiaj wiadomo, że im mniejszy członek, tym większe auto...

Dlatego właśnie kupiłem dużą terenówkę, w wersji long, potem ją podniosłem, wsadziłem większe koła (33")...

a z tych dwuch - raczej nie sięgnął bym po żaden, ale ja jestem zboczony... ;)
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

19 Sty 2007, 14:21

fourup napisał(a):Dlatego właśnie kupiłem dużą terenówkę, w wersji long, potem ją podniosłem, wsadziłem większe koła (33")...

Nie no ale ty stary masz poczucie humoru, to już mnie rozbroiło :D .


ale ja jestem zboczony...

I po raz kolejny to potwierdzasz. Hehe, ale to nic, ważne, że jesteś wesołym człowiekiem i znowu mi się chce śmiać po przeczytaniu twojego postu :D :lol:

Pozdro. :D
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

19 Sty 2007, 15:00

Grunt to umieć się śmiać nie tylko z innych, ale przede wszystkim z samego siebie... ;)

A pozatym trzeba żyć nadzieją - każdemu kiedyś rośnie :roll: W końcu widuje się facetów w maluchach, cc, sc itp...

Zdjęcie



PS.: zarówno Mondeo, jak i Scenic to raczej nie są auta małe... ;)
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

21 Sty 2007, 19:13

Jeśli już mówimy,który jest bardziej kobiecy,a który męski z wymienionych samochodów,to jako kobieta powiem,że RENAULT MEGANE SCENIC I wydaje mi się bardziej "kobiecy",a FORDEM MONDEO II "męski". 8)
Kasik
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 99
Miejscowość: Opolskie

22 Sty 2007, 13:41

Stawiam na Forda Mondeo II, na pierwszy rzut meski:) Ten drugi typ zaokraglone ufo niestety, gdzie sie podzialy klasyczne kanciaste samochody np. takie jak kiedys volvo;))
:p
Karolina
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: 3miasto

26 Sty 2007, 22:17

Osobiscie jezdze volvo v70 zona yaris ,mysle ze to jest dobra proporcja miedzy meski a kobiecy
Ajgor
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: wiesbaden

26 Sty 2007, 23:27

Heyka , Mister Fourup ma racje, męskie sa jeno zatwardziałe terenówy, płaszczaki fuj..... :D :wink: w takiej moze z biegiem czasu i co urosnie a napewno spalanie :lol:
Dax
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Płock

29 Sty 2007, 08:03

Dax napisał(a):(...) w takiej moze z biegiem czasu i co urosnie a napewno spalanie :lol:
No i tutaj jesteś w mylnym błędzie... ;)
Odkąd mój zaprzyjaźniony mechanik wsadził swoje łapki pod moją maskę spalanie spadło w mieście z ponad 30 do niespełna 25 l/100km (LPG)...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990