Kuba Przygoński - świetny początek sezonu 2016

27 Kwi 2016, 10:20

Kuba Przygoński ma za sobą intensywny sportowy weekend. Pierwsza runda Driftingowych Mistrzostw Polski zbiegła się w czasie z Orlen Warsaw Marathon, w którym Przygoński także chciał wziąć udział. To zaowocowało prawdziwym wyścigiem z czasem zakończonym serią sukcesów.
Kuba Przygoński - świetny początek sezonu 2016
W sobotę ubiegłoroczny mistrz Polski w drifcie wygrał kwalifikacje podczas I rundy Driftingowych Mistrzostw Polski. W niedzielę Kuba zaczął dzień od biegu na 10 km podczas Orlen Warsaw Marathon. Po dotarciu do mety wrócił na autodrom na warszawskim Bemowie, gdzie odbywała się pierwsza z siedmiu rund mistrzostw w drifcie. Pomimo fizycznego zmęczenia wymagającym biegiem zajął bardzo dobre trzecie miejsce. Następna runda odbędzie się w Kielcach 14 i 15 maja, kiedy Przygoński będzie miał kolejną okazję do walki o obronę tytułu mistrza Polski.

Kuba Przygoński - świetny początek sezonu 2016"To był weekend sukcesów. Zaliczyłem bardzo dobry start w 1. rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski na warszawskim Bemowie – wygrane kwalifikacje i trzecie miejsce w zawodach" powiedział Kuba Przygoński. "Bardzo się cieszę z takiego rozpoczęcia sezonu driftowego. Moja Toyota GT86 ''Diabel'' sprawuje się bardzo dobrze po modyfikacjach, które przeprowadziliśmy zimą. Oprócz tego w niedzielę wystartowałem rano w Orlen Warsaw Marathon w biegu na 10 km. Cieszę się, że mogłem brać udział w takiej imprezie. Lubię biegać, a start wśród 10 tys. biegaczy zawsze motywuje".
Kuba Przygoński - świetny początek sezonu 2016
W tym sezonie na Fan Page'u Kuby Przygońskiego pojawiła się nowość – live stream z przebiegu zawodów, w których kierowca bierze udział. Podczas eliminacji na Bemowie program na żywo oglądało maksymalnie ponad 560 osób jednocześnie, a informacja dotarła do ponad 21 tys. osób. Podobne relacje będą transmitowane na stronie przygonski.com podczas każdych zawodów.

Zobacz film » Kuba Przygoński 2JZ Toyota GT86

Przygoński startuje w zawodach driftowych tuningowaną Toyotą GT86. Auto o mocy 1068 KM waży tylko 1189 kg. Samochód otrzymał silnik 3,4 VVTi BC z Toyoty Supry JDM. Do 100 km/h przyspiesza w 3,4 s, a do 200 km/h w 6 s. W 2013 roku Przygoński ustanowił 1000-konną Toyotą rekord Guinnessa, driftując z prędkością 217,97 km/h.

źródło: przygonski.com, complexPR
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3781
Zdjęcia: 13077
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kultowy model Renault 4 świętuje 60-lecie
    W 2021 roku mija 60 lat od wprowadzenia Renault 4. Historia tego modelu to prawdziwe succes story. Na przestrzeni trzydziestu kilku lat sprzedano łącznie ponad 8 milionów sztuk Renault 4 w ponad 100 krajach. Renault ...
    Model studyjny BMW Gina Light 2008
    BMW Group Design przedstawiło model studyjny BMW Gina Light w odpowiedzi na debatę dotyczącą cech, które ukształtują motoryzacyjny krajobraz jutra. Pojazd zbudowany jako projekt doświadczalny prezentuje wizję przyszłości ...