Kupiłam samochód bez karty pojazdu

09 Kwi 2012, 10:09

w grudniu kupiłam samochód bez karty pojazdu , niestety karta musiała być wydana bo jest wpisana w dowodzie. Dowód jest na pierwszego właściciela, a facet od którego go kupiłam jeździł bez przerejestrowania samochodu z przeglądem na kartce bo już nie mieścił się w dowodzie. Poszłam do urzędu no i właśnie.. pierwszy właściciel nie wyrejestrował auta plus przez to właśnie nie mogę sobie wyrobić duplikatu tej karty,a tym samym go zarejestrować. I teraz pytanie: czy mogę coś zrobić z tym fantem, cokolwiek? Nie mam w ogóle namiarów na pierwszego właściciela więc on tego auta nie wyrejestruje już. Pozostaje oddać samochód na złom czy jest jakaś inna możliwość? czy mogę jakoś "nastraszyć" tego od kogo kupiłam auto czy już nic się nie da zrobić ?
mastema19
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001

10 Kwi 2012, 11:15

A czemu nie poprosisz sprzedawcy o kontakt do pierwszego właściciela?

Jeżeli nie to: Nie wiem, czy to zadziała, ale mogłabyś znaleźć ulicę z fotoradarem i przekroczyć na niej prędkość. Kiedy pierwszy właściciel dostanie mandat (jako, że samochód jest na niego zarejestrowany) na pewno będzie ciebie szukał. A jak cie znajdzie to się dogadacie. :P
Ostatnio edytowany przez emilie, 10 Kwi 2012, 14:38, edytowano w sumie 1 raz
emilie
Początkujący
 
Posty: 96
Auto: Audi Q7

10 Kwi 2012, 14:21

Powinnaś skontktować się ze sprzedawcą, to on powinien przekazć Ci umowę kupna-sprzedaży na którą kupił te auto. Jest to w zasadzie jedyna droga. Urząd musi mieć ciągłość umów.
Odpisuję tylko tym, dla których polski język jeszcze coś znaczy.
Sotkin
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Warszawa
Auto: Fiat Panda 1.1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Lexus GS F i Torque Vectoring Differential
    Gdy osiem cylindrów, pracując w zgodnym rytmie, wytwarza potężną moc 477 koni mechanicznych, a sportowa, ośmiobiegowa przekładnia automatyczna doskonale dopasowuje przełożenia do prędkości i przyspieszenia, potrzebny ...