Kupiłem auto - jak zrobić współwłaścicielstwo ?

Kupiłem auto - jak zrobić współwłaścicielstwo ?

13 Mar 2016, 12:59

Kupiłem auto na siebie jako właściciela. Jeszcze go nie przerejestrowywałem. Chcę mieć współwłaściciela w osobie ojca. Czy muszę najpierw przerejestrować auto na siebie a potem dopiero z twardym dowodem rej. załatwiać sprawy w US z umową darowizny itd. Jak to po kolei zrobić ?
Złośnik
Obserwowany

Prawo jazdy od: 08 06 2006
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Grande Punto

Re: Kupiłem auto - jak zrobić współwłaścicielstwo ?

13 Mar 2016, 18:07

Zanim pójdziesz przerejestrować auto, spisz z ojcem umowę darowizny i potem idz z tymi umowami do WK. Wcześniej oczywiście lepiej zadzwonić do WK i poprostu zapytać - różnie w różnych WK do tego podchodzą.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Auto terenowe - początki - wyposażenie na bezdroża Auto terenowe - początki - wyposażenie na bezdroża
    Jadąc w teren musimy pamiętać, że to nie zwykła przejażdżka z miasta A do miasta B drogą krajową nr X... W związku z tym - również wyposażenie naszego samochodu musimy dostosować do sytuacji w jakich możemy się znaleźć ...
    Mercedes Klasy S Coupé Mercedes Klasy S Coupé
    Sugestywny design nadwozia nowej Klasy S wyznacza wzorce swoją imponującą kompozycją – wizualne napięcie w liniach nadwozia i dynamiczne kontury. Już na pierwszy rzut oka nowa Klasa S przejawia ambicję do bycia liderem. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • SEAT Alhambra - kamera cofania
      VERVA Street Racing, Motory
      Grand Turismo Polonia 2008
      Summer Cars Party 2009