Kupiłem auto na fakturę i nie przerejestrowałem - czy mogę je sprzedać

Kupiłem auto na fakturę i nie przerejestrowałem - czy mogę je sprzedać

11 Wrz 2016, 09:15

Witam, kupiłem samochód Opel Tigra jakieś 3 miesiące temu od handlarza. Otrzymałem fakturę i poprzednie umowy kupna-sprzedaży - Pan powiedział, ze już nie muszę nic opłacać.
Pytanie jest takie.. Czy mogę sprzedać ten samochód jeśli go nie przerejestrowałem, a jak mogę to na jakich zasadach?
Idę wkrótce na studia i już nie opłaca mi się przerejestrowywać, ponieważ cena ubezpieczenia przewyższa cenę zakupu.
Pilne. Pozdrawiam Piotr.

P.S. Samochód nie jest zarejestrowany na gościa od którego kupiłem.
BialyQ
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 05 2015
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Opel Tigra I
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Kupiłem auto na fakturę i nie przerejestrowałem - czy mogę je sprzedać

19 Wrz 2016, 09:58

Można sprzedać auto bez przerejestrowania na siebie. Musisz tylko przekazać nabywcy wszystkie umowy kupna-sprzedaży, tak aby miał ciągłość umów od osoby, która jest w dowodzie rejestracyjnym aż do Ciebie.

No i jeszcze jedna sprawa: jeżeli sprzedajesz auto przed upływem 6 miesięcy od kupna, to musisz wykazać to w zeznaniu podatkowym. Jest to Twoim obowiązkiem nawet jeżeli nic nie zarobisz na sprzedaży.
Porównywarka OC i AC Ubea.pl - znajdujemy najtańsze OC oraz AC dopasowane do Ciebie
Ubea
Początkujący

Miejscowość: Wrocław
Auto: Opel Astra
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up
    Stworzona na bazie Nissana Navara Tekna z podwójną kabiną - aktualnym Międzynarodowym Pick-upie Roku - koncepcyjna Navara EnGuard charakteryzuje się wieloma specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006