Kupno auta na wspówłasność

Kupno auta na wspówłasność

30 Sie 2016, 21:59

Witam mam problem mianowicie chce kupić auto na współwłasność z bratem mam tylko problem ponieważ brat mieszka nad morzem a ja w okolicach rzeszowa, i mam pytanie czy bez jego obecności można spisać umowę i ubezpieczyć samochód
Boberst97
Obserwowany

Auto: nie mam

Re: Kupno auta na wspówłasność

31 Sie 2016, 14:54

Hej :)

Jeśli ma być współwłaściciel auta, to są dwa rozwiązania :
1. Kupujecie auto razem - pojawiacie się razem i podpisujecie (ewentualnie wcześniej drukujecie przygotowaną umowę, brat podpisuje i odsyła do Ciebie, zakupujesz auto lub,
2. Kupujesz sam lub brat, tego samego dnia robicie darowiznę na drugą osobę.
Tu też są potrzebne podpisy.
W kwestii ubezpieczenia, wystarczy, że jeden z Was będzie Ubezpieczającym, więc nie ma tutaj żadnego problemu. Najłatwiej obejść się bez jakiegokolwiek podpisu i zakupić polisę przez internet, wcześniej porównując ze sobą wszystkie oferty ;)
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód