Kupno auta w komisie samochodowym

Re: Kupno auta w komisie samochodowym

29 Sty 2015, 13:50

oeautogoplus napisał(a):Taka usługa nie jest droga (197 złotych)

Za taką kwotę jestem wstanie zrobić aktualnie ponad 1000km własnym autem, a to jest cena za jeden z najtańszych raportów tego typu. Poza tym zawsze jak się wybieram oglądać auto ustawiam kilka samochodów mniej więcej po tej samej trasie i w przypadku pięciu aut które mogę obejrzeć sam jednego dnia za dajmy na to 200zł (koszt paliwa) korzystając z usług takiej firmy muszę zapłacić 1000zł.

Co do komisów moim zdaniem nie można całkowicie ich przekreślać ponieważ czasem można trafić dobre auto, ale na pewno nie będzie ono tanie. Z własnego doświadczenia to wiem i auto było prawie 10% droższe od pozostałych, ale po dokładnym sprawdzeniu wszystkiego okazało się że faktycznie jest całe w oryginale i przebieg się zgadzał potwierdzony przez serwis w Niemczech (przez tel.) skąd było auto przyprowadzone.
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10187
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

29 Sty 2015, 20:28

krikus napisał(a):Ja mam firme i VAT'u nie płacę. Nie jest to obowiązkiem w pewnych sytuacjach.

Pełna faktura VAT 23% daje Ci bezpieczeństwo między innymi w przypadkach kantów na podatku VAT ja k często bywa przy fakturach VAT-marża, jest dobrą podstawą do ewentualnych roszczeń gdy pojawią się wady ukryte, itp.
Ja nie mam działalności ale kupiłem auto z fakturą VAT 23% i gdybym miał to zrobć ponownie tak samo bym postąpił.
Szukasz nowego Volvo lub Forda, nie wiesz które?
Potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu wymarzonego Volvo,
Chcesz porównać oferty dealerów?
Mogę pomóc, zawsze znajdzie się lepsza oferta ;)
pisz PW.
Rom33
Zaawansowany

Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy od: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2008

29 Sty 2015, 20:36

Rom33 napisał(a): jest dobrą podstawą do ewentualnych roszczeń gdy pojawią się wady ukryte, itp.

Każdy dokument kupna-sprzedaży w tej kwestii jest równoprawny.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 124
Auto: Opel Vectra C 1.8

31 Sty 2015, 18:51

Nie wiem dlaczego, ale mam sceptyczne podejście do kupowania samochodów w komisach. Ot taką opinię sobie kiepską wyrobili w motoryzacji. Chociaż wiem, że jest wielu uczciwych sprzedawców.
tomczak78
Początkujący

Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy od: 04 04 1986
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2004

06 Lut 2015, 17:03

@Artek: oferta naszego serwisu to nie tylko weryfikacja pojazdu, którą jedni umieją i chcą dokonać samodzielnie, a inni nie czują się komfortowo i wolą, aby zrobił to za nich specjalista. Usługa mobilnego doradcy motoryzacyjnego to nie tylko obecność przy oględzinach, ale i wiedza. Nasza usługa skierowana jest do osób, którym taka fachowa pomoc jest potrzebna do komfortowego zakupu auta.
oeautogoplus
Nowicjusz

Auto: Mazda

15 Lut 2015, 21:38

Słyszałem właśnie o takim doradcy motoryzacyjnym i w sumie jak się tak zastanowić to fajna opcja.
Maniek771
Obserwowany

Auto: audi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch
    Firma Kapsch TrafficCom, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu telematyki transportu, wygrała kolejne trzy przetargi na przygotowanie oraz wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania ruchem miejskim ...
    Jak bezpiecznie pokonywać zakręty? Jak bezpiecznie pokonywać zakręty?
    Pokonywanie zakrętów nie jest takie łatwe, jakby mogło się wydawać. Redukcja prędkości i skręcenie kierownicy to nie jedyne zadania, jakie musi uwzględnić kierowca. Kluczowa jest płynność wykonania manewru, a do tego ...

• Re: Kupno auta w komisie samochodowym

17 Lut 2015, 11:16

@Maniek: Jesteśmy przekonani, że mobilny doradca motoryzacyjny jest wartościowy dla osób, które potrzebują wsparcia merytorycznego przy zakupie auta - tak przy jego oględzinach, jak i przy formalnościach związanych z przeniesieniem własności pojazdu. Cieszymy się, gdy widzimy pozytywny odbiór naszej usługi. Gdyby miał Pan jakieś spostrzeżenia wynikające ze współpracy z MDM, chętnie przekażę je do odpowiednich osób.

Pozdrawiam,
    oeautogoplus
    Nowicjusz

Auto: Mazda

24 Mar 2015, 19:56

Spoko, sa tez ludzie którzy sprowadzaja auta zza granicy
    patamata
    Nowicjusz

Auto: audi a4

24 Mar 2015, 20:27

Kupiłem raz i nigdy więcej.
    Niby na pierwszy rzut oka w porządku.
    Dopiero po przyjeździe do domu ujawniają się pierdoły na które trzeba wyłożyć (nie pryska tylni spryskiwacz, zacina się elektryka szyb, klima śmierdzi).
    dreamer
    Początkujący

Zdjęcia: 56
    Prawo jazdy od: 22 01 2013
    Przebieg/rok: 6tys. km
    Auto: Volkswagen Jetta
    Silnik: 1.9
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2005

• Warto przeczytać