Kupno auta z kończącym się OC

Kupno auta z kończącym się OC

10 Wrz 2016, 12:14

Witam.

Znajoma chce sprzedać mi auto, którego polisa OC kończy się za 7 dni. Ja mam kasę, jestem chętny tylko czasu mi brakuję. W tak krótkim czasie nie załatwie przerejestrowania i pcc bo muszę po to jechać do innego miasta, a grafik mam napięty.

Jak to zrobić? Ja już tym autem defakto jeżdżę.

Można by to załatwić w ten sposób, że znajoma przedłuży ubezpieczenie o kolejny rok w PZU. Ja za 2-3 tygodnie kupię to auto, pojadę przerejestrować, zapłacę pcc i wtedy ubezpieczę to w innym TU. Odrazu po tym wypowiedział bym OC znajomem z PZU.

Wtedy PZU powinno zwrócić znajomej pieniadzę? Oczywiście nie całą kwotę, ale skoro wykupiła 12 miesicy, a po 30 dniach ja to wypowiem to chyba zwrócą jej 80-90% kwoty czyli za to 30 dni tak?
aesd
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 22 09 1993
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski
    37. miejsce w Dakarze 2012 na Mitsubishi Pajero, Puchar Polski i Mistrzostwo Polski w Mitsubishi L200 - ten sezon wydaje się niezwykle udany? Udany to mało powiedziane - jestem szczęśliwy, że wszystko nam się tak dobrze układało, ...
    System otwierania samochodu aplikacją na telefon System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Zaśnieżona ulica dwupasmowa, zima, padający śnieg
      9
      Zaporożec ZAZ 965, 1964 rok, widok z góry
      Opel Omega - poszerzone nadkola