Kupno auta z kończącym się OC

10 Wrz 2016, 11:14

Witam.


Znajoma chce sprzedać mi auto, którego polisa OC kończy się za 7 dni. Ja mam kasę, jestem chętny tylko czasu mi brakuję. W tak krótkim czasie nie załatwie przerejestrowania i pcc bo muszę po to jechać do innego miasta, a grafik mam napięty.

Jak to zrobić? Ja już tym autem defakto jeżdżę.

Można by to załatwić w ten sposób, że znajoma przedłuży ubezpieczenie o kolejny rok w PZU. Ja za 2-3 tygodnie kupię to auto, pojadę przerejestrować, zapłacę pcc i wtedy ubezpieczę to w innym TU. Odrazu po tym wypowiedział bym OC znajomem z PZU.

Wtedy PZU powinno zwrócić znajomej pieniadzę? Oczywiście nie całą kwotę, ale skoro wykupiła 12 miesicy, a po 30 dniach ja to wypowiem to chyba zwrócą jej 80-90% kwoty czyli za to 30 dni tak?
aesd
Nowicjusz
 
Posty: 49
Prawo jazdy: 22 09 1993
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    MORPHOZ - ciekawa stylistyka samochodu elektrycznego
    Samochód koncepcyjny Renault MORPHOZ z nadwoziem o długości 4,40 lub 4,80 m (w zależności od wersji) przy szerokości 2 m i wysokości 1,55 m to crossover z napiętymi i zmysłowymi liniami nadwozia. Jego stylistyka łączy ...
    Na rower w kasku czy bez?
    Zgodnie z obecnie obowiązującym w Polsce prawem rowerzyści nie mają obowiązku jazdy w kaskach, więc używać kasków czy nie? Statystyki i badania wskazują, że używanie kasku przez rowerzystów ogranicza ryzyko ...