Kupno auto sport/coupe

22 Lip 2013, 20:33

Witam.

Znalazlem to forum poniewaz szukalem informacji na temat eksploatacji mitsubishi eclipse II, niestety informacje pochodza sprzed 3 lat wiec chcialbym odswiezyc temat...

Ogolnie chcialbym zakupic auto - interesuje mnie jakies fajne sport/coupe.
Dotychczas planowalem zakup Mondeo 2,5 v6 w sedanie lub hatchbacku, ale stwierdzilem ze lepszym wyborem bedzie autko w coupe - takie fury zawsze robily na mnie wrazenie i marzylem o tym zeby jezdzic np. Mitsubishi Eclipse wiec zaczalem szukac i okazalo sie ze cenowo sa w moim zasiegu, ale... No wlasnie mam dylemat bo nie chce zeby auto wiecej stalo u mechanika niz jezdzilo po drodze. Interesuje mnie rowniez jak wyglada eksploatacja poszczegolnych aut - wiadomo ze sa to wiekowe auta i stan techniczny bedzie rozny...

Zainteresowany jestem:
- Ford Cougar 1999 - 2000 r. (wolalbym 2,5 v6 ale nie wiem czy lepszy nie bedzie 2.0 16v) wiem jak brzmi ten 2,5 v6 i jestem w tym silniku zakochany ale chodzi tez o eksploatacje auta. Nie zamierzam tym duzo szalec - tylko chce miec czasem przyjemnosc z jazdy jak wdepne :-)
- Peugeot 406 coupe 1998 - 2000 r. (jak dla mnie wielka niewiadoma jesli chodzi o silniki...) nie wiem jaki silnik najlepszy bedzie oraz czy warto miec to auto z LPG? Jak z eksploatacja? zawieszeniem? duzo osob twierdzi ze to duzy minus francuzow...
- Mitsubishi Eclipse 1996 - 1997 r. (silnik raczej ten 145 KM) kopletnie nie mam pojecia o tym aucie oraz o jego eksploatacji... Czesci zapewne duzo drozsze niz do dwoch modeli wymienionych wczesniej? Za to ten wyglad...

Poza tymi trzema faworytami przewinely mie sie tez takie auta jak Hyundai Coupe albo Toyota Celica. Nie zaglebialem sie bardziej w ich temat bo Hyundai Coupe jakos srednio mi sie podoba a Celica niestety cenowo wchodzi w gre starsza wersja 1996 - 1998 podobnie jak przy eclipse. Cougara albo Peugeota mozna wyrwac nawet 2000 r za ta kase.
Nie ukrywam tez ze podobaja mi sie Mietki w coupe ale to tez juz nie na moj portfel jak na chwile obecna...


Z gory dziekuje za poswiecony czas i pomocne wypowiedzi...
kris1987
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 30 07 1987
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Kangoo
Silnik: 1.9 d
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

15 Wrz 2013, 19:27

Podpinam się do pytania. Będę wdzięczny za odpowiedz.
noqq
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 04 1985
Auto: Brak
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niebezpieczne jesienne weekendy
    Wciąż zbyt wielu polskich kierowców ignoruje ryzyko związane z prowadzeniem samochodu po spożyciu alkoholu, takie jak większa brawura, gorsza umiejętność oceny sytuacji na drodze czy spowolnienie reakcji za kierownicą. ...