Kupno i rejestracja samochodu z kierownicą po prawej stronie(Anglik).

Kupno i rejestracja samochodu z kierownicą po prawej stronie(Anglik).

30 Sie 2016, 19:32

Witam,
chciałbym zakupić(ofc. w Polsce) samochód z kierownicą po prawej stronie tzw. "anglik"
i mam kilka pytań:

1. Co muszę "dostać"od sprzedawcy auta/co musi posiadać auto, które kupię w PL, żeby nie mieć problemów i nie zostać na lodzie jak będę je rejestrował?(jakie dokładnie dokumenty?)

2. Jakie są mniej więcej koszty rejestracji i reszty pobocznych opłat za takiego "anglika"?

3. Czy są obecnie problemy w ogóle z "anglikami" w Polsce? problemy mam na mysli np. droższe ubezpieczenia czy jakieś inne przeszkody?

Czytałem "artykuły" o możliwości rejestracji tych aut w PL, ale zdanie kogoś kto posiada takie auto u nas zarejestrowane i jego doświadczenie co i jak z tym związane bardziej mnie upewni w temacie. Bo to jest Polska jedno mówią, drugie robią.
MrScre4m
Nowicjusz

Auto: Mazda 323
Silnik: 2.0 TDVi 101KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Nie wpadnij w dziurę Nie wpadnij w dziurę
    Zima powoli ustaje, a wraz z wyższymi temperaturami i topniejącym śniegiem na drogach pokazują się dziury. Jazda po takiej ulicy wymaga od kierowcy sporo cierpliwości i umiejętności. Zwłaszcza, że nieumiejętne pokonywanie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006