Kupno i sprzedaż bez rejestracji

17 Gru 2010, 12:08

Witam
Jestem Ciekawy czy ktos wie cos na ten temat.

Kupiłem samochód 950zł i sprzedałem po miesiącu za 950zł, znajomemu. Poszedł do rejestracji musiał opłacić podatek 2% wg cennika rynkowego. Po czym Pani podbiła wszystkie umowy i mógł zarejestrować. Dodam, że ja nie płaciłem tego podatku bo nie wiedziałem jeszcze o tym i byłem przy starym, ze do 1000zł sie nie płaci, wiec nie poszedłem do US.

A moje pytanie: czy w wydziale komunikacji kserują te umowy albo wpisują w system od kogo kupione auto i tak dalej? Jestem Ciekawy bo kupiłem następne auto i zamierzam go sprzedać przed upływem pól roku, ale nie chce żeby US się do mnie doczepił. Bo słyszałem, ze wolno jedno auto na pół roku, bo mogą mnie posądzić o niezarejestrowaną działalność czy coś podobnego.

Pozdrawiam i proszę o odp znawców tematu.
verrano
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Tarnów

17 Gru 2010, 13:34

Ale przecież jest informacja od kogo znajomy kupił auto. Kupił od Ciebie i zawsze będzie taka informacja. Problem może polegac na tym, że urzędnicy nie są skłonni wierzyć, że sprzedajesz kilka aut w roku za cenę taką samą jak kupujesz. Może być podejrzenie, że kwota na umowie jest jest kwotą prawdziwą.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

17 Gru 2010, 18:30

verrano napisał(a):czy w wydziale komunikacji kserują te umowy albo wpisują w system od kogo kupione auto i tak dalej

Jezeli maja wątpliwości co do ceny na umowie k/s przesyłaja do US...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6170
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    AutoSalon - Bass i Tuning Show, Lublin 2012 / relacja
    W dniach od 21 do 22 kwietnia 2012 roku w Centrum Targowm Międzynarodowych Targów Lubelskich odbyła się kolejna edycja Targów Motoryzacyjnych AUTOSALON i Targi Tuningowe - Car Audio BASS&TUNING SHOW. Wiosenne ...