Kupno pierwszego samochódu (4-10 tys.)

21 Cze 2015, 12:20

mdmicky92 napisał(a):A tak jeszcze z ciekawości, oglądałeś któryś z wcześniejszych samochodów, które wstawiałeś? Oprócz tej Laguny II?

Heh, tu mnie masz mdmicky92 :D

Niestety w tym tygodniu widziałem tylko Lagunę artura73 i tą Lagunę II. Dałem trochę ciała, a trochę okoliczności sprzysięgły się przeciwko mnie. Dałem ciała, bo chciałem zebrać ze 3-4 oferty i w drugiej połowie tygodnia obejrzeć je z tym znajomym blacharzem albo z Arturem (gdyby się zgodził). Niestety w środę doszło do pewnych zawirowań w mojej pracy, które na klika dni odsunęły kwestię auta na dalszy plan (przeglądam ogłoszenia ale nie mam czasu nigdzie pojechać) i pewnie tak będzie do wtorku/środy.

Cóż, kilka z tych aut już zniknęło z rynku, więc mam nauczkę i nauke na przyszłość, że jak jest coś ciekawego to nie ma co zwlekać, choćbym miał jechać sam :) Zbytnia ostrożność to zdecydowanie moja wada :/
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

22 Cze 2015, 09:06

widzę,że pozostałeś przy opcji L1,jak znajdziesz coś w Poznaniu to na sobotę moge się z Tobą umówić żeby cos oblukać...
alfa145boxer
Aktywny
 
Posty: 283
Miejscowość: POZNAŃ

22 Cze 2015, 09:23

@alfa145boxer: Dziękuję :) Wybór żadnego z modeli jeszcze nie jest na 100% postanowiony, chociaż faktycznie Laguna I i Corolla są na tą chwilę moimi zdecydowanymi faworytami :)
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

24 Cze 2015, 14:41

Żeby nie być gołosłownym '), jeszcze w tym tygodniu będę próbował obejrzeć tą Lagunę: [link do oferty na Olx wygasł] oraz 2 Meganki: [link do oferty na Olx wygasł] i
[link do oferty na Olx wygasł]. W Lagunie na pewno muszę zwrócić uwagę na progi, bo były zmieniane a w Megance kombi na instalację gazową, bo już trochę lat ma...

Podoba mi się też ta Xsara ze Śremu: [link do oferty na Olx wygasł], tylko zastanawia mnie że sprzedający to osoba prywatna a użył trochę dziwnego zwrotu "zapraszam wszystkich klientów" :o
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

24 Cze 2015, 14:45

Co on tak schodzi z ceny z tą Laguną :o
Bardzo ładna ta Xsara
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Cze 2015, 15:00

Na pewno schodzenie z ceną jest zastanawiające ale też zwyczajnie Laguny się zbyt dobrze nie sprzedają. Jeśli mnie pamięć nie myli, to w jednej z ofert Laguny o którą wcześniej Was pytałem ([link do oferty na Olx wygasł], niestety już sprzedana), sprzedawca zaczynał od ceny 5400, a po jakichś 2 tygodniach skończył na 4499.
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    MITSUBISHI Concept GR-HEV pickup z napędem hybrydowym
    Od początku prac badawczo-rozwojowych nad elektrycznymi rozwiązaniami transportowymi w 1966 roku działania firmy Mitsubishi Motors Corporation wynikały z przekonania, że pojazdy z napędem elektrycznym powinny z czasem stanowić ...

24 Cze 2015, 15:52

trzeba było brać tą lalkę,bo ta w kombi to i w tył i przód była walona(klapa tylnia nieoryginalna,nie wiadomo w jakim stanie jest blacha,przód niby ładnie złozony,ale na pewno też nieoryginalne lampy).Jedz do tego Rawicza,na pewno nie bedziesz żałował.
alfa145boxer
Aktywny
 
Posty: 283
Miejscowość: POZNAŃ

24 Cze 2015, 16:21

alfa145boxer dzięki za rzucenie okiem :) Po czym poznajesz że była uderzona? W sumie na RKLP już zwrócono mi uwagę że coś jest nie tak z przednimi światłami i szybą oraz z tylnym zderzakiem... :evil: Jeśli się nie mylisz, odpadła mi jedyna interesująca Laguna w okolicy :-/

Zobaczę te Meganki i jeśli mi się nie spodobają, to chyba faktycznie będę kombinował coś z tamtą Laguną.
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

24 Cze 2015, 16:29

Tylna klapa mogła być wymieniana po jakimś wgnieceniu :ok: Gdyby była większa stłuczka to zderzak też byłby nieoryginalny. Co do lamp to mogą być oklejone folią lub pryśnięte od środka. :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Cze 2015, 16:36

Według kolegi z RKLP, chyba było odwrotnie - to tylny zderzak mógł być wymieniony, bo jego listwy są ciemniejsze od listw na całym samochodzie (także tych na tylnej klapie). Światła na pewno wyglądają inaczej niż w większości Lagun w podobnym wieku...

Możliwe że mimo wszystko ją obejrzę, bo chyba będzie ze mną ten znajomy blacharz - powinien być w stanie ocenić jak zostały zrobione progi i czy to była tylko stłuczka czy coś większego. W razie jakichkolwiek wątpliwości - no deal!
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

26 Cze 2015, 10:57

Podzwoniłem do tych ogłoszeń, no i niestety...

1. Meganka w hatchbacku już się sprzedała.

2. Laguna w kombi raczej nie jest warta zakupu. Sprowadzona z Niemiec, facet kupił ją w styczniu tego roku od handlarza i robił tylko progi bo zaczęły rdzewieć. O reszcie (lampy, maska, zderzak) nic nie wie, musiał to zrobić handlarz. Mam numer VIN - czy da się jakoś sprawdzić historię sprzed sprowadzenia?

Dziwne jest już samo to że po pół roku chce sprzedać. Nie spytałem dlaczego ale i tak chyba nie ma sensu drugi raz dzwonić.

3. Meganka w kombi. To ogłoszenie nadal jest dosyć ciekawe, w rozmowie sprzedawca był rzeczowy i raczej nie próbował niczego ukryć. Jedyne co mi się nie podoba, to że jest tylko współwłaścicielem, a drugim jest jego ojciec, którego nie ma na miejscu ale podpisał się na umowie i są wszystkie dokumenty do wglądu. Trochę to dla mnie podejrzane i nie wiem czy jest sposób żeby uniknąć ewentualnych problemów po zakupie.
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

26 Cze 2015, 12:10

Może współwłaściciel bo gość nie miał zniżek :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Cze 2015, 12:27

Przypuszczam, że tak właśnie było i samo w sobie to żee jest 2 współwłaścicieli nie jest problemem :) Problemem jest to że jeden z nich (ojciec), nie będzie obecny przy podpisywaniu umowy kupna-sprzedaży. Niby jego podpis widnieje już na gotowej umowie i jego dokumenty są do wglądu ale z tego co przeczytałem na forum prawnym, to po pierwsze podpisanie takiej umowy jest nielegalne, a po drugie wcale nie daje mi pewności że nie będzie problemów. Przecież możliwe że syn sprzedaje bez wiedzy ojca i np. podrobił podpis.

W takiej sytuacji jedyną legalną i pewną możliwością byłoby gdyby sprzedający współwłaściciel miał notarialnie potwierdzoną zgodę nieobecnego współwłaściciela.
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

26 Cze 2015, 22:07

A odchodząc może na moment od tematu aut francuskich... Co sądzicie o tych 2 Corollach (ciekawe liftbacki rzadko pojawiają się w mojej okolicy)?

1. [link do oferty na Olx wygasł]
Niestety poliftowa i z nie polecanym silnikiem VVT-i ale na bezrybiu... ;) Na forum Corolli raczej radzą żeby takich unikać - były produkowane w Anglii więc blachy już nie są takie trwałe, a silnik lubi łyknąć olej.

2. [link do oferty na Olx wygasł]
Mało informacji, dziwnie tania i ma słabe wyposażenie, a do tego chyba bierze ją rdza (na pewno na tylnym prawym nadkolu). Na podany przebieg chyba nawet nie ma co patrzeć.Ale jeśli się nie mylę ma polecany silnik 1.4 4E-FE, więc może warto ją obejrzeć i ocenić czy da się odratować?
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

27 Cze 2015, 00:31

:shock:
alfa145boxer
Aktywny
 
Posty: 283
Miejscowość: POZNAŃ