Kupno pierwszego samochódu (4-10 tys.)

27 Cze 2015, 05:48

@alfa145boxer: Twoje zdziwienie wynika z faktu że w ogóle napisałem o Corollach czy z tego że te egzemplarze to zupełne strucle (ten drugi pewnie tak)?

Laguny zdecydowanie pozostają na pierwszym miejscu ale ciekawość, rynek oraz narzeczona, nie pozwalają mi skupiać się wyłącznie na jednym modelu ;) Oprócz Renault, jest jeszcze kilka aut które chętnie bym obejrzał i może nawet kupił: 406, Xsara, Corolla, Avensis i ewentualnie Astra II :)
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

27 Cze 2015, 07:01

Ta pierwsza Corolla ładna, obejrzyj ją
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

27 Cze 2015, 14:54

chodzi o to,że sam nie jestes przekonany co chcesz
alfa145boxer
Aktywny
 
Posty: 283
Miejscowość: POZNAŃ

27 Cze 2015, 15:43

Ech, nie da sie zaprzeczyć, że jak przystało na "świeżaka" strasznie się miotam :/ Przepraszam jeśli jest to dla Was męczące.

Myślę że przynajmniej grupa modeli do których zawężyłem teraz swoje zainteresowania, choć dosyć zróżnicowana (Francuzy, Japończyki i Niemiec), tworzy mniej wiecej obraz tego co oczekuję od auta :)

Na razie też jeszcze nie ograniczam się tylko do Lagun, chociaż jestem prawie pewny że wcześniej lub później jakąś kupię .
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

27 Cze 2015, 15:58

alfa145boxer napisał(a):chodzi o to,że sam nie jestes przekonany co chcesz
Chce kupić fajny sprawny samochód. Corolla jak i Laguna się do tego nadają więc nie wiem o co Ci chodzi.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

27 Cze 2015, 16:08

Ja absolutnie nie mam pretensji :) Mój temat urósł do 7 stron, wiele osób mi pomogło, bardzo dużo się dowiedziałem i nauczyłem :) Teraz wypadałoby wreszcie coś kupić ;)
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Vision RS - innowacyjne wnętrze
    Usportowione i wykonane z produktów najwyższej jakości – takie jest wnętrze Skody VISION RS. Kompaktowy, oddający dynamicznego ducha model RS można już teraz obejrzeć na udostępnionych przez markę szkicach i ...

28 Cze 2015, 15:58

Do tej Corolli dostałem zdjęcia silnika oraz rdzy, która wyszła na drzwiach kierowcy: https://drive.google.com/folderview?id=0BzMZbuz-s5UlflhjZWRoSEdGNnNYTmRMLVdNZEwtOEpvOTY1OVFVTW9NclMyUjByQWVRMjQ&usp=sharing. Nie znam się za bardzo - czy taki "wykwit" jest jeszcze do opanowania?

Pojawiła się też taka Avensis: [link do oferty na Olx wygasł]. Poza tym "czymś" na kierownicy wygląda raczej w porządku, chociaż nie wiem czy przypadkiem maska nie ma trochę innego odcienia?
EDIT: Dzwoniłem ws. tego Avensisa, auto wydaje się zadbane i niezbyt zmęczone (drugie auto w rodzinie) ale niestety nie posiada klimatyzacji...
Crocodil
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 28 04 1999
Auto: Nie mam

29 Cze 2015, 09:24

Jeżdżę berlingo w pracy i nie uważam, że jest awaryjne czy kiepskie, bardzo do auto, wytrzymuje dużo godzin pracy i obciążenie, naprawy nie są drogie, części można kupić na salko.pl - tylko dla francuskich samochodów, ceny bardzo dobre/ VW ma drogie części, niby lepsze silniejsze auta, ale po jakimś czasie widać, że wszystkie psują się tak samo często
Maniak1
Początkujący
 
Posty: 82
Prawo jazdy: 01 01 2007
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1,9 sdi
Paliwo: Diesel