Kupno pojazdu z ubezpieczeniem

Kupno pojazdu z ubezpieczeniem

10 Mar 2014, 17:57

Witam. Mam do was małe pytanko. Jeśli bym kupił samochód z ubezpieczeniem opłaconym jeszcze na rok to w takim razie jak to działa. Czy ja jeżdżę na jego ubezpieczeniu, czy jest coś przepisywane na mnie i czy muszę coś płacić. Jestem kompletnie w tym zielony.
dawidos726
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 Mar 2014, 17:50
Prawo jazdy od: 05 03 2014
Auto: Opel Corsa B

Re: Kupno pojazdu z ubezpieczeniem

12 Mar 2014, 10:32

Od daty kupna samochodu, która widnieje na umowie KS, masz 30 dni na to, żeby się zdecydować, czy chcesz kontynuować ubezpieczenie które jest, czy chcesz je wypowiedzieć i zawrzeć umowę z innym ubezpieczycielem.
Jak zdecydujesz się na kontynuację, to musisz w ciągu tych 30 dni zgłosić się do ubezpieczyciela i zrobić rekalkulację składki plus spisać aneks do umowy ( zmiana danych na ubezpieczeniu ).
Jak zdecydujesz, że jednak umowę wypowiadasz i zawierasz z innym ubezpieczycielem, to musisz u tego ubezpieczyciela złożyć wypowiedzenie. Możesz to zrobić osobiście, listownie, mailowo, faksem. Liczy się data wypowiedzenia widniejąca na liście, mailu, faksie. Nie jak było kiedyś, że liczy się data, kiedy to wypowiedzenie trafi do ubezpieczyciela.
Jeszcze jedna ważna rzecz - jak zdecydujesz się na kontynuację ubezpieczenia, to musisz pamiętać, że ubezpieczenie jest ważne tylko do daty, jaka widnieje na umowie. Potem ubezpieczenie wygasa. Nie przechodzi jak kiedyś automatycznie na następny okres. Musisz więc pamiętać, żeby spisać nową umowę z bezpieczycielem.
Jeżeli jednak wypowiesz umowę i zawrzesz z innym, to po zakończeniu ubezpieczenia, przechodzi ono automatycznie na kolejny okres, a ubezpieczyciel ma obowiązek wcześniej przypomnieć ci o tym, że ubezpieczenie się kończy.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 13384
Zdjęcia: 1141
Rejestracja: 12 Gru 2006, 15:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Kupno pojazdu z ubezpieczeniem

13 Mar 2014, 00:40

MotoAlbercik napisał(a):Jak zdecydujesz, że jednak umowę wypowiadasz i zawierasz z innym ubezpieczycielem, to musisz u tego ubezpieczyciela złożyć wypowiedzenie. Możesz to zrobić osobiście, listownie, mailowo, faksem. Liczy się data wypowiedzenia widniejąca na liście, mailu, faksie.
Nie koniecznie w ten sposób.W przypadku kiedy chce zmienic FU to o tym fakcie poprzedniego ubezpieczyciela powiadamia nowa FU.Doswiadczyłem tego faktu na własnej osobie.. :wink:
Ps.Dobrze juz nie pamiętam ale musiałem chyba cosik im tam podpisać a oni juz dalej załatwili wszystkie formalności...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 5217
Rejestracja: 09 Mar 2010, 21:16
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Jak uczyć dzieci bezpieczeństwa na drogach? Jak uczyć dzieci bezpieczeństwa na drogach?
  Aby skutecznie uczyć dzieci w wieku od 4 do 12 lat odpowiedniego zachowania w zakresie bezpieczeństwa ruchu, trzeba wiedzieć o ograniczeniach związanych z wiekiem oraz o tym, że nikt nie zrobi tego tak skutecznie jak rodzice ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti