Kupno (prawie) pierwszego auta - około 15k

Re: Kupno (prawie) pierwszego auta - około 15k

26 Wrz 2015, 23:40

Według mnie 3/4 ludzi odrzuca wygląd tego samochodu
http://screenshu.com/static/uploads/tem ... 9phss0.jpg
rozumiem że hyundai nie jest marką premium i kosztował w salonie pewnie połowę tego co E39, ale on po prostu wygląda jak jakieś popłuczyny z chińskiej fabryki w porównaniu do większości innych samochodów w tej cenie.

Pamiętajcie też, że nie kupuję jeszcze wozu, więc szkoda waszego czasu na szukanie 15 samochodów tak jak zrobił to Kieł. Zanim poszukam info o kandydatach, pojeżdżę za nimi to tego co wklejacie dawno nie będzie.

Volvo S80 takie trochę dziadkowate, S60 ładniej wygląda, ale pewnie jest też mniejsze. Stary mercedes za bardzo kojarzy mi się z buractwem, po prostu jak widzę to auto to mam przed sobą obraz typowego Janusza lat 48. 300M ma dość kontrowersyjny przód, ale ciekawe autko, czytałem kiedyś że przyjemne w użytkowaniu i względnie niedrogie w serwisie.

Jak mówiłem przyjmując, że auto będzie doprowadzone do ładu nie chciałbym wydawać więcej niż te 1000zł miesięcznie, zobaczymy jeszcze jak ten zamiar życie zweryfikuje bo na razie nie mogę mówić o stałych zarobkach. Co jest jeszcze w tych pieniądzach?

Jak wygląda sytuacja z Jagurarami? Widziałem, że w tej kasie można kupić X-Type/XJ300, ładnie to to wygląda ale ponoć miejsca mało i części nie są tak łatwo dostępne "jak do golfa"

Nie podałem przebiegów jakie będę wykonywał o ile ma to znaczenie, do pracy/na studia będę jeździł do Wrocławia czyli ~30km, w dwie strony daje 60km. Do tego wszelkie wyjazdy czysto rekreacyjne czy też odświętne, można przyjąć że będzie to około 1,5k km miesięcznie czyli niecałe 20k rocznie. Myślę, że w grę wchodzi tylko benzyna+LPG. Drogi mamy bardzo dobre, w mieście dochodzą jedynie miejscami kocie łby które raczej negatywnie wpływają na zawieszenie
TrueFaith
Nowicjusz

27 Wrz 2015, 06:54

Strasznie wybrzydzasz jak na swój budżet. Piszesz o Jaguarze, że części trudno dostępne. Części dostaniesz, tylko zapytaj kto i gdzie będzie chciał to naprawiać. Za nietypowe naprawy dużo zapłacisz.
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

27 Wrz 2015, 10:34

TrueFaith napisał(a):Według mnie 3/4 ludzi odrzuca wygląd tego samochodu

tak szczególnie, że porównujesz M5 z Sonatą i segment D z E :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 45
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

05 Wrz 2016, 16:26

Witam wszystkich jeszcze raz. Zbliża się ten wielki moment, niedługo kupuję w 100% swój wózek. Ostatnio nic konkretnego nie udało się ustalić bo trochę powybrzydzałem, może teraz coś wyjdzie :p Założenia mniej więcej takie jak wcześniej - sedan lub kombi, wygodny (w Signumce albo Passacie B5 nie było rewelacyjnie z komfortem na dłuższe przejażdżki), podoba mi się wizja szerokiego długiego krążownika pokroju A8 D2. Koniecznie benzyna, będzie LPG. Mam obawy przed RWD, każdy mi odradza, ale bardzo podoba mi się E39 czy nawet E34 - prosiłbym was o odniesienie się do tego. Na początku będzie robione kilka tysięcy rocznie, mógłbym wtedy ewentualnie doprowadzić auto do idealnego stanu, później koło 20k o ile nie zmienię miejsca zamieszkania. Kasy w okolicach 15k tak jak planowałem. Nie interesuje mnie za bardzo spalanie bo będzie LPG ani ubezpieczenie bo auto będzie ze współwłaścicielem który ma dużo zniżek. Czy w takiej sytuacji porwanie się na A8 D2 za max 15k będzie głupim pomysłem czy niekoniecznie? Myślałem też o A4 B5 z V6 i quattro, ale w sumie mało ich i nie jest to zbyt duże auto, ale mogło by być. Z A6 C5 nie wiem czy się wyrobie budżetem. Mondeo MK3 też fajne ale wnętrze średnie, ale nie pogardziłbym jeśli byłaby fajna oferta

Co myślicie?
TrueFaith
Nowicjusz

05 Wrz 2016, 17:03

Nie wiem czy patrzyłeś ale może Cie zainteresują te auta:

Renault Safrane z 2.5 albo 3.0
[link wygasł] - silnik od Volvo

Infiniti
[link wygasł]

A jak już szaleć to zerknij na Cadillaca Seville - środek,muzyka silnika myślę,że zjada konkurencję :D
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]

Linki przykładowe.
Kieł
Stały forumowicz

Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Dziewczyny na skutery - zakup jednośladu Dziewczyny na skutery - zakup jednośladu
    Skuter to idealny środek transportu dla tych, którzy chcą ominąć korki i nie korzystają z komunikacji miejskiej. Po niedawnej nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, popularność małych motocykli gwałtownie wzrosła. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód