Kupno samochodu i złomowanie

Kupno samochodu i złomowanie

19 Lis 2015, 20:34

Witam,
jest taka sytuacja:
Kupuję samochód, którego dowód jest aktualnie zatrzymany. Zarówno ja, jak i sprzedający zgłaszamy w ubezpieczalni zmianę właściciela. Samochodu jednak nie zamierzam na siebie przerejestrować w wydziale komunikacji, tylko oddać na złom na podstawie umowy kupna-sprzedaży.
I pytanie: czy to ja dostanę zwrot nadpłaconego ubezpieczenia po kasacji, czy poprzedni właściciel?
termos12
Obserwowany

Auto: n

Re: Kupno samochodu i złomowanie

20 Lis 2015, 19:34

Zgodnie z przepisami ubezpieczenie przechodzi na nowego nabywcę i możesz je wykorzystać do końca trwania umowy, ale jeżeli z niego zrezygnujesz to zwrot nadpłaconej składki otrzyma sprzedający auto. Myślę że w tym przypadku będzie tak samo.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3293
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Drift kontrolowany z najwyższą prędkością Drift kontrolowany z najwyższą prędkością
    Nissan ustanowił rekord świata Guinnessa w kategorii driftu z najwyższą prędkością. Specjalnie przygotowany NISSAN GT R NISMO z roku modelowego 2016 wszedł w poślizg kontrolowany przy prędkości 304,96 km/h. Masato Kawabata, ...
    Czy na pewno stać Cię na diesla? Czy na pewno stać Cię na diesla?
    Myślisz, że spalanie to jedyne koszta eksploatacji? A co z osprzętem silnika, wyeksploatowaniem samochodu i eksploatacją miejską. Diesel nagrzewa się po 10-15km w mieście. Wtedy ropniak pali 2x więcej jak nie więcej, W dodatku ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Summer Cars Party 2009
      Toyota RAV4, tył, SUV
      Zamek na skale - przerwa
      Acura MDX, tył, 2014