Kupno samochodu i złomowanie

Kupno samochodu i złomowanie

19 Lis 2015, 21:34

Witam,
jest taka sytuacja:
Kupuję samochód, którego dowód jest aktualnie zatrzymany. Zarówno ja, jak i sprzedający zgłaszamy w ubezpieczalni zmianę właściciela. Samochodu jednak nie zamierzam na siebie przerejestrować w wydziale komunikacji, tylko oddać na złom na podstawie umowy kupna-sprzedaży.
I pytanie: czy to ja dostanę zwrot nadpłaconego ubezpieczenia po kasacji, czy poprzedni właściciel?
termos12
Obserwowany

Auto: n

Re: Kupno samochodu i złomowanie

20 Lis 2015, 20:34

Zgodnie z przepisami ubezpieczenie przechodzi na nowego nabywcę i możesz je wykorzystać do końca trwania umowy, ale jeżeli z niego zrezygnujesz to zwrot nadpłaconej składki otrzyma sprzedający auto. Myślę że w tym przypadku będzie tak samo.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3295
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Droga od koncepcji do samochodu Droga od koncepcji do samochodu
    Gdy samochód zjeżdża z linii produkcyjnej, jest w nim już zawarty efekt wysiłku wielu osób. Stworzenie nowego modelu to długi i kompleksowy proces, na który składają się lata doświadczenia zebrane przy ...
    Volkswagen Amarok 4MOTION Volkswagen Amarok 4MOTION
    Amarok jest najmłodszym modelem marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Jego produkcja rozpoczęła się w 2010 roku w Argentynie, od maja 2012 roku samochód powstaje także w fabryce Volkswagena w Hanowerze. Dla Amaroka ...

•  
    • Warto przeczytać
    • KMZ M-72 N, 1956 rok
      Men's Day 2009
      Autosacrum 2008
      Publiczność przed pokazami stuntu motocyklowego