Kupno samochodu na 2 właścicieli- 2go włascicela nie ma

06 Sty 2009, 16:14

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie kupna samochodu. Chcę kupić auto (civic94w sedanie) ale nie posiadając żadnych zniżek musiałbym zapłacić około tysiąca za ubezpieczenie. Chciałem więc ubezpieczyć na brata jako współwłaściciela który jednak jest za granicą i tu moje pytanie: czy mój brat musi być obecny przy którejś wizycie w urzędzie? Brat dopiero by przyjechał na święta wielkanocne:P Chodzi mi głównie o urzędy bo wiem już że w PZU nie będzie z tym problemu. dzięki z góry za odpowiedź
macbioly1
Nowicjusz
 
Posty: 1

06 Sty 2009, 18:12

Jeden podpis potrzebny jest na umowie kupna-sprzedaży, chyba, że kupujesz np. w komisie który wystawia fakturę VAT.
Podpis potrzebny jest też w wydziale komunikacji. Do ubezpieczenia już nie.

Na nieprzerejestrowanym aucie możesz jeździć do momentu wygaśnięcia OC. Jeżeli auto które chcesz kupić ma ubezpieczenie np. do czerwca to nie masz problemu. Teoretycznie auto trzeba przerejestrować w ciągu 30 dni, praktycznie nie ma żadnej kary gdy przerejestrujesz później.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

06 Sty 2009, 20:43

Brat może Ciebie upoważnić pisemnie do kupna samochodu w jego imieniu i rejestracji w urzędzie komunikacji.

Umowę podpisujesz:
1. za siebie
2. za brata - z upoważnienia imię nazwisko (Twoje)

Do rejestracji musisz przyjść z tym upoważnieniem. Sprawdź w swoim urzędzie komunikacji czy będzie potrzebny jego dowód osobisty. Jeśli tak to musi Ci go wysłać lub upoważnienie o którym mowa u góry może podpisać przy notariuszu (poświadczenie podpisu, opłata 24,4 zł) i wtedy dowód osobisty na pewno nie będzie potrzebny.

Pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...