Kupno samochodu na "miekkim dowodzie"

• Poinformuj znajomych na Facebook-u o tym wątku
  • Poinformuj innych ludzi na Wykopie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Twitter-ze o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na Blip-ie o tym wątku
  • Poinformuj znajomych na GG o tym wątku

kupno samochodu na "miekkim dowodzie"

Post» 07 Sie 2009, 23:53

Witam serdecznie,
próbowałem poszperać w wyszukiwarce ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie.

Jadę jutro parę set kilometrów aby obejrzeć w komisie samochód. jest on niedawno sprowadzony zza granicy, ma już ubezpieczenie OC i miękki dowód. czy mogę go bezpiecznie kupić ? wiem ze będę potrzebować do tego twardego dowodu który ma otrzymać obecny właściciel - czy możliwe jest abym odebrał go za niego? czy raczej nie obejdzie się bez przekazania właścicielowi miękkiego dowodu, tablic, poczekania paru godzin aż on odbierze w UK dowód (ew. jakieś zamieszanie z przesyłaniem dowodu poczta).

Wreszcie - czy mogę legalnie kupić taki samochód- czy jak będę rejestrować na siebie to czy nie pojawią się w UK problemy z tym, że posiadam umowę ( a właściwie fakturę VAT-marża) z datą wcześniejszą niż wydanie dowodu...

Dziękuję za możliwie szybką odpowiedź :)
Pozdrawiam,
Robert
roszul
Nowicjusz

Miejscowość: z kątowni
Interesujące?
0

pozwolenie czasowe, upoważnienie do rejestracji samochodu

Post» 10 Sie 2009, 23:20

słuszne wątpliwości:

Nie można kupować samochodu na pozwoleniu czasowym. Wynika to ogólnie z tego, że takie pozwolenie jest wydawane celem np. sprawdzenia samochodu, nieraz osoba rejestrująca pojazd zobowiązała się dostarczyć jakiś dokument niezbędny do dokończenia rejestracji i jeśli go nie dostarczy to urząd może nawet odstąpić od rejestracji i anulować całą procedurę....

W zależności od urzędu/urzędnika i mając na uwadze powyższe możesz mieć problem z rejestracją pojazdu gdy data sprzedaży jest wcześniejsza niż data wydania dowodu rejestracyjnego (twardego).

Na pewno możesz odebrać dokumenty za poprzedniego właściciela. Będziesz potrzebował upoważnienia do rejestracji
tu możesz pobrać upoważnienie
http://www.druki.rejestracjasamochodu.p ... u_pdf.html

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Interesujące?
1

Post» 11 Sie 2009, 13:22

dziekuje za odpowiedz. na szczescie (niestety?) nie mialem dylematu czy kupowac na miekkim dowodzie bo stan samochodu okazal sie znacznie gorszy niz to zostalo przedstawione w ogloszeniu.
roszul
Nowicjusz

Miejscowość: z kątowni
Interesujące?
0

• Galeria motoryzacyjna
    Nissan Juke NISMO Concept - z tyłu
    Autosacrum 2008
    Toyota Verso, trzeci rząd siedzeń, mini van
    BMW ActiveHybrid 3, tył
    Puchar Scirocco R 2012 na torze Red Bull Ring w Spielbergu, 2

Przepisy, ubezpieczenie