Kurs Prawa Jazdy

08 Lut 2008, 20:42

Witam. Mam zamiar zapisać się na kurs prawa jazdy. Jeździłem już troche z ojcem samochodem po osiedlowych uliczkach, ale mimo tego że szło mi całkiem nieźle boję się że nie uda mi się zaliczyć części praktycznej. Czy na krursie nauczą jeżdzić nawet kogoś kto nigdy nie siedziął za kólkiem??
sox91
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: łódź

09 Lut 2008, 17:51

No jasne że uczą. Przecież jazda z ojcem jest nielegalna, wiec oficjalnie oni wiedzia ze nigdy nie jezdziles. CO do zdania praktyki, w kursie masz wykuipione 30h jazdy po miescie itd pod okiem instruktora, więc napewno podszkolisz się w prowadzeniu pojazdu. Nie masz się czego obawiać :)
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

09 Lut 2008, 18:34

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie: Jak radzić sobie ze stresem w części praktycznej? Macie jakieś rady. Mżecie mi też powiedzieć jak nauczyć się redukcji, bo mam z tym duży problem:(:(
sox91
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: łódź

09 Lut 2008, 21:34

No cóż, podejdź do egzaminu tak jakby to było twoja szara codziennośc.. bądź ostrożny a przy odrobinie szczęścia Ci się uda.. I pamiętaj cały kurs przed egzaminem nie przygotowuje do super jazdy, tylko do zdania egzaminu.. podczas samodzielnej jazdy zobaczysz ile jeszcze nie umiesz..
A co do redukcji, tego nauczą Cie na kursie.. Powodzenia
" Śmierć zawsze wsiada z nami do samochodu, i czeka.."
Hell_Soul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 127
Miejscowość: Chełmno / Kraków

10 Lut 2008, 16:37

Czytałem gdzieś w internecie że nie każdego da się nauczyć jazdy autem. Podbno nie którzy nie mają predyspozycji żeby jeździć i nigdy nie będą kierwcami. Co o tym sądzicie?
sox91
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: łódź

10 Lut 2008, 17:31

SPokój, spokój i jeszcze raz spokój. Nie możesz się strasznie stresować bo trema Cię zeżre i nie dasz rady. POdejdź do egzaminu "na luzie" wiem że to cieżko tak zrobić ale uwierz będzie Ci o wiele łatwiej.Ja podeszłem tak luźno w miarę i się udało. A co do tego czy wszystkich można nauczyć to mi się wydaje ze nie wszystkich..
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji
    Toyota stała się pierwszym producentem na świecie, którego roczna produkcja przekroczyła 10 milionów aut. Toyota Corolla – samochód, który zmotoryzował japońską klasę średnią – jest ...
    Corvette C3 Stingray
    Długa maska, wąska talia i zjawiskowy wygląd. Mowa o samochodzie Corvette C3 Stingray - kolekcjonerskim rarytasie. Choć od jego stworzenia minęło ponad 40 lat nadal zadziwia nowoczesną stylistyką i świetnymi osiągami. Samochód ...

10 Lut 2008, 17:42

No np. taką babkę 70 letnią to raczej trudno xD A młodą osobę to chyba każdą.
sox91
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: łódź

12 Lut 2008, 22:36

Wyrażajcie opinie na ten temat.
sox91
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: łódź

13 Lut 2008, 10:08

Szczerze mówiąc top nawet nie każda młodą da radę nauczyć. Jak ja sięjeszcze uczyłem, moj instruktor opowiadał mi o kolesiu, co miał 23lata i sie zapisał na kurs. Ni w trąbę nic mu nie wchodziło. Po 30h nauki wykupił sobie jeszcze 10h dodatkowych. Egzaminu nie zdał za 8 razem...co potem to nie wiem bo juz się nie kontaktowali. Do kierowania trzeba mieć dryg.
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

13 Lut 2008, 16:28

Mam jeszcze takie głupie pytanie: Czy jeżdżąc np. z rodzicami i uważnie obserwując wszystkie czynności (hamowanie, zmiana biegów) można się czegoś nauczyć??
sox91
Nowicjusz
 
Posty: 25
Miejscowość: łódź

14 Lut 2008, 15:07

Nauczyć może i tak. Mi to bardzo pomogło :) wiedziałem tak mniej więcej co się robim jak się redukuje, patrzyłem się na znaki i tak mniej więcej poznawałem swoje miasto z perspektywy kierowcy a nie pasażera :) także pomoże Ci to napewno
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam