Laguna 2. 1.6 79KW 2003r bieg wrzucony samochód nie jedzie.

27 Gru 2016, 18:48

Dzień dobry. Posiadam samochód Renault Laguna 2 z silnikiem 1.6 79 KW rok produkcji 2003. Jadąc dzisiaj wyskoczył mi bieg, próbując dodać gaz auto nie jechało, wrzuciłem jeszcze raz ten bieg, ale auto się nie rozpędzało. Zjechałem na pobocze. Próbując wrzucić jedynkę i puszczając lekko sprzęgło słychać trekotanie z pod maski. Samochód zaprowadziłem do mechanika ten postawił diagnozę, że należy wymienić półoś prawą i trzeba rozebrać skrzynie jeszcze. Powiedział, że nowa półoś to koszt 1800zł a zregenerowana to koszt 500zł. Czy to są normalne ceny, czy mechanik próbuje mnie naciąć na koszty? Sam fakt, że trzeba jeszcze rozebrać skrzynie też mnie niepokoi skoro powiedział już, że półoś do wymiany. Co mi poradzicie? Dziękuję.
Kornelo
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Nie mam

27 Gru 2016, 22:03

Zażądaj od mechanika aby Ci łopatologicznie przekazał co tak naprawdę się zepsuło i co, i dlaczego trzeba wymienić oraz naprawić. Do tej pory z Twojego przekazu trudno wywnioskować czy naciąga czy nie.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4711
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

29 Gru 2016, 20:03

Mechanik powiedział, że do wymiany jest półoś i wałek w skrzyni biegów. On sam nie zajmuje się naprawą skrzyni biegów, ale rozmawiał już z kimś, kto się tym zajmuje i zaproponował mi wymianę tego wałka za 700zł z czego wałek kosztuje 200zł a rozłożenie i złożenie skrzyni 500zł. Kompletna półoś kosztowałaby 400zł. Co mi polecacie? Robić tą skrzynie, czy kupić używaną lepiej? Zna ktoś kogoś w okolicach Olsztyna kto zajmuje się naprawą skrzyń biegów? Jestem w rozterce.
Kornelo
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Nie mam

29 Gru 2016, 20:59

Kornelo napisał(a):zaproponował mi wymianę tego wałka za 700zł z czego wałek kosztuje 200zł a rozłożenie i złożenie skrzyni 500zł. Kompletna półoś kosztowałaby 400zł.
Brakuje mi tutaj wyceny wymontowania i zamontowania skrzyni przez mechanika .Chyba że jest to już w tej kwocie 700zł w co wątpię. Dodatkowo należałoby doliczyć koszt nowego oleju. Co by nie patrzeć możesz kupić używaną skrzynię jak i półoś . Zobacz na znanym portalu aukcyjnym czy to jest i za ile. Jednakże ostateczny wybór części zleć mechanikowi. On będzie wiedział czy to będzie pasować.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4711
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

29 Gru 2016, 21:55

Wyjęcie i włożenie skrzyni to też będzie pewnie dodatkowy koszt. Ciężko mi znaleźć skrzynie nie znając jej symbolu. Jutro rano obd zwonię szroty w okolicy, może mają używaną skrzynie i dadzą na nią gwarancję jakąś.
Kornelo
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Nie mam

29 Gru 2016, 22:38

Kornelo napisał(a):Ciężko mi znaleźć skrzynie nie znając jej symbolu.
Dlatego napisałem
bonifacy napisał(a): Jednakże ostateczny wybór części zleć mechanikowi. On będzie wiedział czy to będzie pasować.

Chyba że sam lub dogadasz się z nim aby odczytać jej symbol
Kornelo napisał(a):dadzą na nią gwarancję jakąś.
Zazwyczaj jest to tzw gwarancja rozruchowa . Jest to różnie zależnie od sprzedawcy . Na używki nie ma co liczyć na jakąś np. dwuletnią. Jak dostaniesz 30 dni od daty zakupu to jest to dobra oferta. Jak kupisz żle tzn. skrzynia po zamontowaniu okaże się bublem to nie zdziw się że mechanik zażąda podwójne j opłaty za operację. Nikt nie pracuje za darmo.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4711
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

30 Gru 2016, 17:59

Samochód naprawiony. Dla potomnych, którzy będą mieli taki sam problem zalecam wymianę tulei półosi. Polecam też nie wierzyć przesadnie mechanikom. Pozdrawiam.
Kornelo
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Nie mam

08 Sty 2017, 07:36

To nie jest tak,mechanik bez rozbierania okreslil najczarniejszy scenariusz i dobrze zrobil,bys byl ewentualnie przygotowany na koszty.Dopiero po zabraniu sie za rozbieranie wyszlo to co naprawde sie uszkodzilo,to nie znaczy,ze chcial naciagnac na koszty.Wolalbys gdyby powiedzial,tuleje do wymiany ,nisk koszt a w rezultacie okazalo by sie,ze padlo cos zdecydowanie kosztowniejszego?!Gdy auto bylo by juz po czesci rozgrzebane?
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8470
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

08 Sty 2017, 10:56

Mechanik już po rozebraniu samochodu stwierdził, że skrzynia i półoś do wymiany. Dopiero dwóch innych mechaników znalazło prawdziwą przyczynę. Nawet w momencie w którym mówiłem mu, że to wina tulei i ma ją przy mnie wymieniać upierał się, że samochód nie ruszy i skrzynia i tak do wymiany. Nawet podczas rozmów telefonicznych gdy pytałem się, czy wymiana skrzyni jest konieczna to upierał się, że tak. Więc możliwości są dwie. Albo chciał mnie naciąć na koszty, albo nie znał się na tej skrzyni i tym samochodzie i nie wiedział jak to naprawić. Ale jak ktoś się nie zna na czymś to powinien mi o tym powiedzieć, a nie iść w zaparte, że coś jest koniecznie do wymiany i bez tego samochód nie ruszy. Więc i tak i tak mechanik dał ciała według mnie.
Kornelo
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Nie mam

08 Sty 2017, 11:17

W takim wypadku masz racje
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8470
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)