Laguna 2.2d wolnossący?

laguna 2.2d wolnossący?

16 Maj 2011, 21:10

co sądzicie o tym dieslu? jak bardzo jest trwały? rozumiem że jeżeli nie ma turbiny to jest mało awaryjny? na pewno mułowaty :wink: ale jak z trwałością, nie wiem czy kupić diesla bez turbo czy kupić jakąś benzynke 8v i zagazować

czy są to :wink: diesle bardzo wytrzymałe? czekam na opinie
piotr1234543
Początkujący

Miejscowość: sulechów

Re: Laguna 2.2d wolnossący?

17 Maj 2011, 05:24

Cóż,wtrysk pośredni,silnik wolnossący,tak, te silniki należą do trwałych,tylko patrz oczywiście na stan,oraz to, czy nigdy nie był zagotowany(awarie wiatraków,czujników,termostatu).
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

17 Maj 2011, 14:35

Z zasady im diesel starszy tym bardziej wytrzymały. Turbina nie jest czymś złym jej awaryjność zależy od sposoby eksploatacji.
Grigorij
Początkujący

Miejscowość: Wrocław

Re: laguna 2.2d wolnossący?

17 Maj 2011, 16:37

mogę kupić taką lagunę za 5.000, przebieg w okolicach 260 tys, 98 jeszcze przed liftem z klimatyzacją manualną tego co wiem to laguna miła 2 drobne stłuczki , poducha niby cała

jak dla mnie trochę podejrzany ten przebieg jak na diesla, auto było sprowadzane w 2001 r z Niemiec

czy wystarczy zwykła stacja diagnostyczna żeby sprawdzili stan ogólny auta i czy nie bylo mocno walone? czy tylko aso?
pozdrawiam
piotr1234543
Początkujący

17 Maj 2011, 17:07

Przebieg niech cię nie interesuje,nie patrz na to :!: Gdy kupowałem Mercedesa przebieg mnie nie interesował,tylko stan auta,serwis? tak ,to bardzo dobry pomysł,zapłacisz trochę ale unikniesz potem ewentualnych kosztów.Silnik Diesla sprawdzisz w prosty sposób,jazda próbna,pod górę,solidna jazda,zagotuje czy nie,zadymi spod machy czy nie!? Gdy silnik mocno się nagrzeje wyłącz go a potem odpal,wyłącz i odpal i tak kilka razy.Serwis zbada autko i powiedzą co jest do roboty :!: :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: laguna 2.2d wolnossący?

17 Maj 2011, 18:42

Kwestia ceny i stanu technicznego.
Miałem chwile taka lagunę i nie polecam.
Nie pali mało a słabo jeździ.
Zawias tylni na belce nieszczęsnej-> więc pierwsze co sprawdź!, zerknij czy dobrze pali na ciepło, zobacz czy działa nawiew bo jest wada fabryczna i ze skraplacza kapie na wentylator co powoduje spalenie wiatraka przy klimatroniku tak sie dzieje;/
Ceny wentylatorów -> kosmos nawet używanych; od Angoli nie pasują bo kręcą się odwrotnie;/.Bywały problemy ze skrzyniami w tym silniku i w półosiami.
Pozdro.
Pozdrawiam.
przemo.d
Początkujący

Miejscowość: Polska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Odśnieżarka? Zachowaj bezpieczny odstęp! Odśnieżarka? Zachowaj bezpieczny odstęp!
    Niskie temperatury i opady śniegu powodują, że na ulicach często pojawiają się odśnieżarki i posypywarki. Chociaż nie są pojazdami uprzywilejowanymi, zachowanie pewnych środków ostrożności przez innych uczestników ...
     Jak czytać etykietę na oponach? Jak czytać etykietę na oponach?
    Etykieta opony jest cechą opon pojazdów mechanicznych. Producenci opon dla samochodów osobowych, lekkich i ciężkich samochodów ciężarowych, od listopada 2012 zobowiązani są do podania na naklejce lub ...

• Re: laguna 2.2d wolnossący?

17 Maj 2011, 18:46

to może jednak lepiej kupić w benzynie 8v i załozyć w przyszłosci gaz?
    piotr1234543
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili