Laguna II Ceny sprzegla

Laguna II Ceny sprzegla

07 Mar 2011, 22:32

Wiem ze mam problem z łożyskiem oporowym sprzęgła ale dzisiaj mechanik poradzil mi zeby porownac ceny calego zestawu bo moze sie okazac ze sa zblizone a jak wymienie same lozysko to i tak duzo roboty zeby skrzynie biegow odpinac i sprzeglo i tak jest 'na wierzchu'.

Z tego co znalazlem na ebay caly Kit jest o jakies 30 funtow tanszy od samego lozyska co jak dla mojego niewiele wiedzacego na ten temat oka wydaje sie dziwne.

[link wygasł]

[link wygasł]

Pewnie dla wiekszosci z was jest to banalne pytanie ale czy ten 'kit' zawiera wszystko co bedzie potrzebne do naprawy sprzegla w mojej Lagunie czy moze bedzie trzeba jeszcze cos dokupic?

THX
Aviemore
Nowicjusz

Miejscowość: Aviemore

Re: Laguna II Ceny sprzegla

07 Mar 2011, 23:50

To nie cena jest cudowna tylko to jest kit " tarcza,docisk i łożysko" do auta z linką sprzęgła, a masz pewnie hydrauliczne: łożysko z wysprzęglikiem , przyjrzyj sie dokładnie obrazkom i zobacz czym się rożni to łożysko.
Jak masz wymieniać całe sprzęgło to najpierw sprawdź w jakim masz stanie. Często zmniejszając koszt ludzie wymieniają sam docisk i tarczę bez wysprzeglika, który zdarza się, że na nowym sprzęgle pracuje w innym miejscu i po krótkim czasie zaczyna szwankować.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

Re: Laguna II Ceny sprzegla

08 Mar 2011, 01:00

Z tego co wiem to mam sprzeglo hydrauliczne i sadzilem ze skoro pisze Laguna 2001 onwards to sie tyczy modelu '01 - '05 a w zasadzie [link wygasł] link tyczy sie Renault Laguna 1.8 16v Sport Tourer 2001> czyli dokladnie to co ja mam i mialem nadzieje ze znalazlem dobre :?: :sad:
Z kupowaniem czesci to jest klopot bo ponoc tu gdzie mieszkam sprzedaja caly kit lub mozna osobno kupic lozysko i chyba jeszcze jeden element (sorry nie pamietam co dokladnie ale mowil mi o tym dzisiaj znajomy podczas sprawdzania auta).
Aviemore
Nowicjusz

Miejscowość: Aviemore
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006