Laguna II - trzeszczące głośniki

Laguna II - trzeszczące głośniki

05 Maj 2013, 22:39

Witam, szukam przyczyny trzeszczących głośników w mojej renacie. Głośniki seryjne grały dość dobrze wraz z seryjnym radiem. Pewnego dnia głośniki zaczęły trzeszczeć, trzeszczą już przy bardzo niskiej głośności przeważnie na niższych tonach. Poszukałem nieco w internecie i wpadłem na informację że mogły paść końcówki mocy w radyjku, ponieważ głośniki zaczęły trzeszczeć wszystkie na raz w jeden dzień, przełączałem w radiu przód/tył prawo/lewo i trzeszczy wszystko. Pożyczyłem więc od kolegi radio Grundica, dźwięk poprawił się niewiele a radio jest na pewno sprawne.. Dziś siedząc wieczorkiem w samochodzie podczas słuchania tego pierdzenia z głośników włączyłem klimatyzację na pełne obroty...trzeczenie w głośnikach nieco ucichło, po zauważeniu tego włączyłem jeszcze xenony i trzeszczenie (przy niższej głośności) prawie wogóle znikło... oczywiście dając głośniej ono powraca ale na pewno zwięksając pobór prądu w samochodzie przez inne urządzenia te trzeszczenie delikatnie zanika..zwariowałem, ma ktoś pomysł co jest przyczyną?
lukasd726
Obserwowany

Prawo jazdy od: 27 11 1989
Auto: Laguna II
Silnik: 1.8 16V 121KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Laguna II - trzeszczące głośniki

05 Maj 2013, 22:47

Przydałby się oscyloskop żeby sprawdzić czy nie ma jakiś niepotrzebnych składowych w napięciu na radiu.
Czy usterka wystepuje na zapalonym i zgaszonym silniku i w czasie hamowania silnikiem ?
andrzej_124
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki
    Dążąc do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z działaniem firmy, Toyota uzupełniła system zasilania zakładu Honsha w prefekturze Aichi o pionierskie rozwiązanie wykorzystujące stacjonarne wodorowe ogniwa paliwowe. ...
    Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
    Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mitsubishi i-MiEV 100% elektryczny samochód, Izabella Miko
      Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Rage-Race 2009
      GER 4x4 offroad