Land Rover Freelander opinie...

Re: Land Rover Freelander opinie...

18 Sty 2009, 21:23

Benzyniaki są bardziej awaryjne, niż diesle 97 konne.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

22 Mar 2009, 12:11

Tyle strasznych opinii się naczytałam na temat przekładek. Proszę napiszcie mi jak wiecie, gdzie na dolnym Śląsku jest jakiś profesjonalny warsztat robiący przekładki. Bo właśnie zakupiłem freelandera 2000r. a nie chciałbym go oddać jakiemuś partaczowi!!! Muszę tu dodać że worze nim żonę i dwójkę dzieci a czasem też ciągnę przyczepę kempingową. Więc chciałbym to zrobić dla bezpieczeństwa na oryginalnej maglownicy. I czy widać po założeniu tom maglownice? Skąd będę wiedział czy nie założyli mi jakiejś pospawanej? Słyszałem że robią gdzieś w KONTACH WROCŁAWSKICH, ale nie mam tam żadnego adresu, ani telefonu. Czy ktoś tam przerabiał??
Bardzo proszę o jakąś radę, bądź adres warsztatu na dolnym Śląsku .
małaluz
Nowicjusz

22 Mar 2009, 12:36

friluś1
Zaawansowany

Miejscowość: wrocław
Auto: LR Freelander
Silnik: td4 112kM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

21 Sty 2010, 17:44

nie wiem jaki jest ten samochod myslalem nad kupnem wlasnie takiego tylko 5 dzwi ale mnie odradzilo bo sa cos za tanie do roku od inych kokuretow czyli chyba sie psuja
...
fanteo
Nowicjusz

Miejscowość: łódź

21 Sty 2010, 20:54

wszystkie auta się psują :P
Legion1349
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice

21 Sty 2010, 22:32

Jak kupujesz samochód to nie patrz że ładny bo to jest najmniej istotne. Najważniejszy jest poprzedni właściciel i sposób użytkowania. Jeśli masz pewność jak ktoś się obchodził z autkiem wcześniej to warto taki samochód zakupić. Więc kupowanie samochodów z komisów moim zdaniem odpada. Jest to kupno na chybił trafił - może będzie dobrze.

Ja niestety kupiłem freelandera i niestety z komisu. Uwierzyłem że jak sprowadzony z Niemiec to się nie psuje :)

Na początku było zachwycenie po przesiadłem się ze starej, rozpadającej się polówki. Mam taką pracę że robie około 15000 km rocznie, zwykle są to dojazdy do lasu i jazda po lesie.
Po kilku miesiącach zaczęło się, póki co nic poważnego (odpukać) ale pełno upierdliwych rzeczy się zaczęło psuć. Szkoda miejsca by tu wszystko wypisywać.

Ogólnie samochód jest w miarę dobry. Na asfalcie radzi sobie naprawdę jak na jego rozmiary super. Przyspieszenie, moc ma zadowalające, spalanie przy dość szybkiej jeździe ok 7-9 ON jak na te rozmiary jest super.
No ale teren... mam taką pracę, że muszę po lesie pojeździć. Cholernie niski. Zwykłe koleiny i trzeba kombinować aby nie uszkodzić nic pod spodem. I to jest największa wada tego samochodu. Jakieś delikatne błotka itp przy dobrych oponach bez problemu przejedzie.

Ogólnie musisz wiedzieć do czego będziesz ten samochód używał. Jak kilka razy w roku na grzyby lub na polowanie to może i dobry wybór. Jak pracujesz w lesie to zdecydowanie odradzam i też sobie kup coś innego.

Może ja trafiłem na jakiś niezadbany model bo wszystko mi się psuje, ale zraziłem się do feldka, no i jeszcze niski strasznie i mam przez to problemy tylko.
ostrobrody
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Północ
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pickup ŠKODA FUNstar Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...
    [A] Matiz 0,8 / Seicento 0.9 / 106 1,0 / Lupo 1,0 [A] Matiz 0,8 / Seicento 0.9 / 106 1,0 / Lupo 1,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochód segmentu A - pojemność silnika do 999ccm - modele z ok. 2000r. Wytypowane modele do zestawienia: - Daewoo Matiz 0,8 - 51KM - Fiat Seicento 0,9 - 39KM - Peugeot 106 1,0 - ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Asystent znaków drogowych, alert między zegarami
      5
      Chevrolet Camaro 4x4 TwinTurbo by VTG Team, 3
      Samochód miejski Cetan