Landrover freelander - kontrolki

16 Sty 2009, 23:01

Witam wszystkich . Jestem pierwszy raz na forum i od niedawna posiadam takie auto . Może ktoś wie czemu świecą się 3 kontrolki (żółte )
tj: TC , ABS , hamulec zjazdowy :?:
Karbunia
karbunia
Nowicjusz
 
Posty: 3

17 Sty 2009, 14:44

Świecą się cały czas czy tylko przy odpalaniu?
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

17 Sty 2009, 15:24

prawdopodobnie problem z abs-em
Suzuki Jimny
Mitsubishi Outlander
Land Rover Discovery 3 ChallangeG4
macpaw5
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 663

17 Sty 2009, 16:27

Witam
Świecą się cały czas a od czasu do czasu zaświeca się dodatkowo kontrolka ręcznego . Dodam tylko że klocki jak i szczęki hamulcowe są ok.Natomiast po włączeniu się tej czerwonej kontrolki przestaje działać prędkościomierz.Pozdrawiam
Karbunia
karbunia
Nowicjusz
 
Posty: 3

18 Sty 2009, 21:09

Obawiam się że sam tu nic nie zmajstrujesz.Trzebaby pojechać na serwis.
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

18 Sty 2009, 22:41

Witam ponownie
z kontrolką od ręcznego sobie poradziłem ( po rozłączeniu akumulatora zgasła i do tej pory jest ok ) a z resztą wybieram się na "wykasowanie błędów"
Karbunia
karbunia
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Luxury Sedans, Midsized - Audi A6
    Czasopismo "Consumer Reports" ogłosiło Audi A6 najlepszym samochodem w kategorii luksusowych sedanów średniej wielkości - "Luxury Sedans, Midsized". Redakcja magazynu oceniała właściwości jezdne, jakość wnętrza, zużycie ...
    Volkswagen Polo 1,2 TSI o mocy 110 KM
    Pod maską opisywanej wersji Volkswagena Polo znajduje się silnik o pojemności 1,2 litra generujący moc 110 KM. Co w tym modelu znajdziemy na liście wyposażenia nie wymagającego dopłaty? Jest kilka takich rzeczy o których ...

13 Paź 2014, 16:41

ja mam taki problem otóż zapala mi się kontrolka silnik z wykrzyknikiem przy prędkości 110 do 120 czy ktoś zna odpowiedż :x
olivierek
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 0-10-1986
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: land rover frelander
Silnik: 2.0 TD4
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

13 Paź 2014, 21:33

Witaj. Zaczął bym od zresetowania komputera ( odłącz klemy na noc) może zapamiętał jakiś stary błąd.Podobne objawy może dawać przepływomierz. Miałem tak, pęknięty lut niby wszystko gra a przy zmianie obrotów czy nierównej nawierzchni (tarka albo spore dziury) silnik głupiał, spadek mocy i błyskanie kontrolki. Podobne objawy daje sonda lambda, zużyta albo brak kontaktu. Na koniec olej, co tam wlałeś i kiedy wymieniałeś
piotr R
Aktywny
 
Posty: 354
Miejscowość: WGM