Lekkie szarpnięcie podczas puszczania pedału gazu - Skoda Octavia

Lekkie szarpnięcie podczas puszczania pedału gazu - Skoda Octavia

15 Paź 2015, 11:56

Witam. Zakupiłem niedawno samochód Skoda Octavia I 1.6 MPI 102KM 2003r. z gazem Stag.

Mam następujący problem.
Podczas jazdy jest wszystko w porządku po za tym, że kiedy puszczam całkowicie pedał gazu następuje lekkie ale wyczuwalne szarpnięcie i występuje tylko podczas tego zabiegu bez względu na bieg i prędkość. Rozpędza się normalnie tylko także kiedy następuje zmiana biegu następuje szarpnięcie z powodu puszczania gazu.

Dodatkowo mam pytanie gdyż rozpędzając się normalnie silnik chodzi normalnie lecz kiedy rozpędzamy się wciskając więcej gazu silnik wydaje dodatkowy dźwięk (trekot) czy wiadomo jakie są opcje takiego zachowania.

Czekam na odpowiedzi i dziękuję.
Damian9413
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 28 12 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Brak

Re: Lekkie szarpnięcie podczas puszczania pedału gazu - Skoda Octavia

01 Sty 2016, 14:41

Nie wiem czy już sobie poradziłeś z problemem, ale mam kilka pytań do tego co napisałeś.

Jak bierze sprzęgło? Pod samą górą czy normalnie? Może to kwestia złej regulacji linki? Może być też jakiś problem z dociskiem.

Czy jak dajesz więcej gazu to widać po obrotomierzu że obroty rosną nie proporcjonalnie do przyspieszania?
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3290
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...
    Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki
    Dążąc do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z działaniem firmy, Toyota uzupełniła system zasilania zakładu Honsha w prefekturze Aichi o pionierskie rozwiązanie wykorzystujące stacjonarne wodorowe ogniwa paliwowe. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006