Lexus IS 200 1999r. 2.0 155 km B+LPG za 9900zł Czy warto kupić?

25 Cze 2016, 18:00

Lovato34 napisał(a):No i właśnie doszliśmy do ciekawego momentu na tym forum gdzie uważa się Lexusa za auto które się nie psuje mimo że ma 18 lat, a poprzednik wkładał całe pensje w takie auto no bo to Lexus.

Jak coś to ja tak nie mówię i chce, żeby każdy sobie to zapamiętał - nie ma aut idealnych.
Musimy jednak wyjaśnić co znaczy nie psucie się.
Jeśli to jakaś wymiana tulejki w zawieszeniu albo zapieczony zacisk to tak - psuje się.
Jeśli powyższe przykłady odniesiemy do 18-letniego auta to nie opisywałbym tego jako psucie się, a zużycie elementów eksploatacyjnych
To czy to kończy się wymianą i tyle i tu się zgadzam. :ok:

Ogólnie nie uważam tego auta za drogie w serwisie (oczywiście w odniesieniiu do Merca C, Audi A4, BMW e46, a nie Polo ;) ), a to dlaczego:
- nie ma nic skomplikowanego,
- wszystkie typowe usterki są tanie w naprawie (których jest bardzo mało)
- ceny części nie są wyższe od konkurentów z segmentu
- trzeba mieć mechanika, a nie zdziercę co patrzy na znaczek
Spokojnie mogłem się zmieścić z wymianami w 1000zł i teraz bym jeździł bez problemu ale ja o auto bardziej dbam niż o siebie :mrgreen:
Problemem są ludzie, co mówią o tych auta drogie tylko na podstawie znaczka i małej popularności :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

25 Cze 2016, 18:29

Lovato34 napisał(a):No i właśnie doszliśmy do ciekawego momentu na tym forum gdzie uważa się Lexusa za auto które się nie psuje mimo że ma 18 lat, a poprzednik wkładał całe pensje w takie auto no bo to Lexus.


Jak to jest u Ciebie??? :ok:
Udajesz że nie rozumiesz czy miłość do grupy vw przysłania Ci oczy i nie chcesz zrozumieć... :?:

Przekaz był prosty ktoś stwierdził że ałdi będzie droższe od najtańszego lexa a ja napisałem że zależy które ałdi i z jakiej półki cenowej więc...

podany później link z a3 1,8t za 8k uważasz że będzie dobrą opcją na zaoszczędzenie pieniędzy w stosunku do Lexa... :?:

I dalej dodałem że możliwe jest zaoszczędzenie kasy ałdi 1,8 n/a vs Lex is200...

A oba te przypadki łączy jedno ekonomia i sytuacja rynkowa... a to niestety w zderzeniu z Mirkami handlarzami nie jest ałdiową dobrą stroną...

Podsumowując życzyłem powodzenia autorowi tematu w znalezieniu zdrowej 1,8t za 9k która po odszykowaniu wyjdzie naprawdę taniej od Lexa... :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

25 Cze 2016, 19:42

Po pierwsze to Twoja miłość do Lexa sprawia że nie rozumiesz jednej podstawowej rzeczy że 18 letni grzmot czy to Lexus czy Mercedes czy Audi czy Opel będzie wymagał wkładu jeden 4 tys drugi 8 tys..
ale to nie jest 4 letnie auto, gdzie wymieni się opony i jedzie dalej.
Z drugiej strony i Is200 i 1,8T to nie sa Matizy gdzie za 1000 zł wymieni się pół auta.
I teraz jak autor kupi za 9 k 1,8T włoży 5 tys w auto, wyjdzie 14k za całość..
Natomiast Lexus za 14-15k to na pewno nie IDEAŁ! wkład 3 tys trzeba brać jako pewnik
A te auta mają coraz niższe ceny za 2-3 lata z 99 roku Lexus więcej jak 10k wart nie będzie.
Więc o jakim zaoszczędzaniu tutaj mówisz?
Poza tym Mirki i Audi nie ma nic do rzeczy, bo Lexusa w dobrym stanie znaleźć jest ten sam problem :ok:

Chyba że mówimy o salonie i kwocie 200 tys..to przepraszam.
Myślisz ze ktoś Ci odda za cenę 14k Lexusa gotowe jak z salonu??
W tym problem że i A3 1,8T trzyma wartość i Lexus a często ludzie śmieci sprzedają gdzie trzeba najpierw robić układ kierowniczy potem napędowy, skrzynie sprzęgła, do tego nowe opony bo stare łyse, sporo rzeczy w zawieszeniu itd..

Więc to nie miłość do VW tylko trzeźwe patrzenie na życie a nie jak 5 latek pozbawiony elementarnej wiedzy..18 letnie auto wymaga wkładu i to nie ulega wątpliwości a autor i tak coś będzie musiał w auto włożyć najpierw 2 tys a potem się okaże że kolejne pieniądze, na tym polega to że jednego stać na nowego Lexa z salonu a drugi podnieca się 18 letnim który wymaga wkładów non-stop.

Jeszcze jest inny problem że do Audi 1,8T części masz na każdym rogu ulicy niemal w warzywniaku Ci babka sprzeda, do Lexusa raczej nie jest to takie proste, wchodzi w grę internet i zakup oryginalnych części bo ciężko o znośne zamienniki.
Pokaż mi ile jest stron na portalach aukcyjnych z częściami do Lexa a zobacz potem ile osób sprzedaje nowe, używane i regnerowane turbiny K03, do tego przepływomierze, lusterka pod kolor, drzwi itd itd..
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

25 Cze 2016, 20:00

Lovato34 napisał(a):eszcze jest inny problem że do Audi 1,8T części masz na każdym rogu ulicy niemal w warzywniaku Ci babka sprzeda, do Lexusa raczej nie jest to takie proste, wchodzi w grę internet i zakup oryginalnych części bo ciężko o znośne zamienniki.
Pokaż mi ile jest stron na portalach aukcyjnych z częściami do Lexa a zobacz potem ile osób sprzedaje nowe, używane i regnerowane turbiny K03, do tego przepływomierze, lusterka pod kolor, drzwi itd itd..

to jest głupi przykład akurat, który powoduje, że Lexy są uważane za drogie ;)
1. To, że jest dużo zamienników nie znaczy, że są dobre - też pełno marnych, a zawias, który wytrzymuje 70tys. jest uważany za dobry. Widać w każdej marce są inne standardy.
2. Po co wymieniać coś co jest dobre/nie ma i się nie psuje (przepływomierz, turbo).
3. Części OEM jak nie są znacznie droższe to lepiej zakupić (zobacz ceny rozrządu OEM do zamiennika VAG)
4. Części eksploatacyjne od ręki
5. Zakup części w internecie to jakiś problem? Serio?
6. Zobacz właśnie ile jest części blacharskich. W jakich cenach są używane części taki jak silniki, czy skrzynie biegów.

Serio, nie rób z igły wideł, bo przedstawiasz teraz typowe myślenie o tych samochodach. Też tak miałem jak zaczynałem myśleć o tym samochodzie ale jak widać mocno się myliłem.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

25 Cze 2016, 20:34

Lovato34 napisał(a):po pierwsze ja nigdzie nie wychwalam R32 w tematach o szybkich autach..nie przypominam sobie, poza tym dlaczego R32 jest takie drogie?
Bo to tylko golf a jednak nie stoi 2 miesiące u Mirka na placu, nie jest po 20 właścicielach i nie ma kręconego przebiegu tzn rzadkie przypadki..
Przeważnie to zdrowe egzemplarze sprowadzane od prywatnych właścicieli z Berlina np z realnym przebiegiem z książkami, do tego serwis od początku do końca ASO no i najmocniejsza fabryczna wersja
To nie 1,6 które spotyka sie na każdym rogu ulicy, R32 w PL jest może 10 sztuk w jednym województwie może 2...
ale to nadal Gulf (swoją drogą jest taka firma produkująca m.in oleje silnikowe) IV tyle że z większym silnikiem. Dla Seby, który wrócił ze zmywaka jak znalazł :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

25 Cze 2016, 20:49

mike napisał(a):ale to nadal Gulf (swoją drogą jest taka firma produkująca m.in oleje silnikowe) IV tyle że z większym silnikiem. Dla Seby, który wrócił ze zmywaka jak znalazł


No akurat to jest już Twój pogląd, nadal Golf ale w innej skrajne postaci..
Encyklopedia wydana na plastiku to jest taka sama encyklopedia co oprawiona w skórę ze złotymi literami a jednak ta pierwsza kosztuje 40 zł a druga 400...treści te same
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Rolling Barrier System - obrotowe beczki na drodze
    "Rolling Barrier System" to w skrócie obrotowe beczki na drodze system ten opracowała koreańska firma ETI. Jest to bariera drogowa złożona z obrotowych beczek, które mają bardzo duże możliwości pochłaniania ...

25 Cze 2016, 22:05

Co do czesci z allegro radze byc ostroznym. 90% tego co tam krazy to podroby. Nie ma sposobnosci, by te czesci byly duzo tansze niz w hurcie(a sa).
Takze dobrze sprawdzajcie zrodla, bo zaraz sie okaze ze cos co mialo byc lemforderem, jest chinczykiem rozlatujacym sie po 10kkm, a olej ktory mial byc full syntetykiem jest zmieszany z rozpuszczalnikami i innymi farbami :naughty:
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna
0

25 Cze 2016, 22:24

Dlatego wszystko zamawiam na iparts (coś jak intercars) i omijam allegro :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

25 Cze 2016, 22:58

Lovato na czilku :ok: aby poprawić Ci samopoczucie powiem Xi, że w tej kwestii jestem hipokrytą, bo o ile nie uznaję Gr32 za coś godnego uwagi, tak AR 147 GTA (upraszczając to 147 z dużym silnikiem i FWD) jest przezajebiaszcze :oops:
Także śmiało, wieszaj psy jako i ja wieszałem bom jest hipokrytą :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

26 Cze 2016, 08:25

Lovato34 napisał(a):I teraz jak autor kupi za 9 k 1,8T włoży 5 tys w auto, wyjdzie 14k za całość..
Natomiast Lexus za 14-15k to na pewno nie IDEAŁ! wkład 3 tys trzeba brać jako pewnik
A te auta mają coraz niższe ceny za 2-3 lata z 99 roku Lexus więcej jak 10k wart nie będzie.
Więc o jakim zaoszczędzaniu tutaj mówisz?


Miły Panie :D a Ty dalej udajesz że nic nie rozumiesz :) Przecież mówimy o linku ałdi a3 1,8t za 8k. i Lexusie IS za 9k więc wytłumacz mi gdzie Ci wyjdzie taniej przy serwisie i przy odsprzedaży T vs n/a ???
Do tego zastanawiam się gdzie dla miłośnika vaga jest dolna granica ceny złomu i czegoś co można odrestaurować w przyzwoitej kasie :evil: :?:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10181
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

26 Cze 2016, 09:28

Co do części z allegro to nie można wszystkich wrzucać do jednego worka.
Możesz np. kupić olej Shell u autoryzowanego dystrybutora Shell
np. [link do oferty na Allegro wygasł]
Czy chociażby różne znane sklepy jak np. najlepszeoleje.pl mają swój sklep na allegro. itd.
Cybul99
Początkujący
 
Posty: 113
Prawo jazdy: 05 01 2018
Auto: Seat Ibiza
Silnik: ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
0

26 Cze 2016, 09:30

Abstrahując od [...], to jest jednak sporo racji w tym, że auta w Polsce są drogie, szczególnie jeśli porównamy stosunek ceny aut do zarobków. W UK przy średnich zarobkach taki Lex to kwestia niecałego miesiąca pracy. A u nas roku :(
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009
0

26 Cze 2016, 10:50

A co myślicie o tej bmw:)
[link do oferty na Allegro wygasł]ę+ofertę.<br+%2F>%0ANie+przegap+jej+zakończenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zakładce+<i><a+href%3D"%2Fmyaccount%2Fwatch.php">Trwające<%2Fa><%2Fi>.&watched=1&msgtoken=2588db2f0d2284939d6df5b28ebc72fd553da4b654bb8a05ab6d91f2d6ed1ca0#thumb/7
Fire12Blade
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 04 12 2012
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
0

26 Cze 2016, 11:22

Serio? :naughty:
Przedlift z poliftowym przodem, gazik, zimowe opony w srodku lata - to musi byc perelka dla konesera...
:naughty:
959
Aktywny
 
Posty: 289
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna
0

26 Cze 2016, 11:29

Chyba masz za duże wymagania co do samochodu w stosunku do budżetu :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0