Licznik kilometrów przeskoczył o około 800tyś. km

09 Cze 2012, 23:22

Witam.

Ostatnio stała sie dziwna rzecz, mianowicie w czasie jazdy licznik "główny" kilometrów w czasie przekręcania, tak się przekręcił że w miejsce 96 tyś km. nakręcił mi 900 tyś:)

Po mojemu wyglądało to tak jakby każda z części licznika nakręcała kolejną, ocierając się o siebie, obecnie licznik w ogóle nie kreci oprócz ostatniego kółeczka, który zlicza co 100 metrów.

Mam w związku z tym pytanie, jak dostać się do tego licznika w celu weryfikacji w czym problem, i czy jest możliwość kupna nowego?

Jak by ktoś mógł to proszę o łopatologiczne wyjaśnienie rozkręcenie tego ustrojstwa.

Z góry dziękuję.
krzysiekn
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 14 02 1983
Auto: Matiz

20 Sty 2013, 14:51

stary jestem laikiem mam autko od 2 lat na moje i na zdrowe rozumowanie to ktoś ci wycioł numer przed sprzedarzą zapewny był rozbierany licznik w celu zbicia kilometrów porównanie mozna zrobic stary licznik ze szrotu i twój zapewne były zle ustawiane zebatki licznika to tak jak szyfr do rowera czy do sejfu niezła baja. Pozdrawiam a cyfry są w idealnym poziomie ?
john1987
Nowicjusz
 
Posty: 49
Prawo jazdy: 05 11 2010
Auto: daewoo lanos 15 1.6 100km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Autobus Mercedes-Benz Travego dla klubu Legia Warszawa
    Legendarny klub warszawski – Legia Warszawa otrzymał luksusowy autobus turystyczny Mercedes-Benz Travego. Piłkarzom został on po raz pierwszy zaprezentowany 28 stycznia rano, odbierając na lotnisku legionistów ...