Likwidacja szkód z OC - który serwis w Krakowie?

Likwidacja szkód z OC - który serwis w Krakowie?

23 Sie 2010, 20:50

Witam!
Miałam kolizję i jestem stroną poszkodowaną. Uszkodzona lewa część auta - dziura w blasze w przednich lewych drzwiach, wgniecione drzwi tylne, wgnieciony słupek pomiędzy drzwiami, uszkodzona klamka, zamek, listwa ozdobna, wgnieciony próg.
Samochód jeździ i nie chcę go sprzedawać na części, generalnie mam opinie od mechaników, że można to zrobić.
Ponoć na używkach wyjdzie około 3000 albo lepiej.

I tu pojawia się problem, bo jak znam życie, to TU sprawcy będzie chciało maksymalnie zaniżyć wartość auta sprzed kolizji i zawyżyć wartość "wraku" = wypłacić mi grosze. Uznać tzw. "szkodę całkowitą" = nieopłacalność naprawy.

Tymczasem ja miałam sprawne auto i chcę je mieć nadal - naprawione.

Wiem, że są takie warsztaty, które kompleksowo zajmują się szkodami komunikacyjnymi z OC. Mój ojciec miał taki warsztat (niestety w innym mieście) i podpisał pełnomocnictwo, że oni zajmują się jego sprawą i dzięki temu zamiast wziąć od TU jałmużnę 2000, po interwencji prawnika dostał 4000 (!) i wszystko sobie naprawił.

Czy ktoś zna takie warsztaty w Krakowie?

Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam.
hankha
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek
    Przedwojenne Bugatti T40 Macieja Pedy. Samochody od zawsze zajmowały specjalne miejsce w sercach jego rodziny. W 1968 roku ojciec Macieja zakupił pierwsze auto zabytkowe – Studebakera, w którym zakochał się od ...
    Master Truck 2013 - najpiękniejsze ciężarówki z Finnlandii Master Truck 2013 - najpiękniejsze ciężarówki z Finnlandii
    Firma Finnlines znowu wesprze swoją pomocą Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych MASTER TRUCK, który odbędzie się już po raz dziewiąty w Opolu. Tym razem impreza zaplanowana jest w dniach 19-20-21 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • MTL - Autosalon
      Zabudowa bagażnika Sony Xplod, Mazda CX-5
      Audi SQ5 z silnikiem benzynowym, dynamika i moc 354 KM, tył
      Volkswagen Polo WRC