Likwidacja szkód z OC - który serwis w Krakowie?

Likwidacja szkód z OC - który serwis w Krakowie?

23 Sie 2010, 20:50

Witam!
Miałam kolizję i jestem stroną poszkodowaną. Uszkodzona lewa część auta - dziura w blasze w przednich lewych drzwiach, wgniecione drzwi tylne, wgnieciony słupek pomiędzy drzwiami, uszkodzona klamka, zamek, listwa ozdobna, wgnieciony próg.
Samochód jeździ i nie chcę go sprzedawać na części, generalnie mam opinie od mechaników, że można to zrobić.
Ponoć na używkach wyjdzie około 3000 albo lepiej.

I tu pojawia się problem, bo jak znam życie, to TU sprawcy będzie chciało maksymalnie zaniżyć wartość auta sprzed kolizji i zawyżyć wartość "wraku" = wypłacić mi grosze. Uznać tzw. "szkodę całkowitą" = nieopłacalność naprawy.

Tymczasem ja miałam sprawne auto i chcę je mieć nadal - naprawione.

Wiem, że są takie warsztaty, które kompleksowo zajmują się szkodami komunikacyjnymi z OC. Mój ojciec miał taki warsztat (niestety w innym mieście) i podpisał pełnomocnictwo, że oni zajmują się jego sprawą i dzięki temu zamiast wziąć od TU jałmużnę 2000, po interwencji prawnika dostał 4000 (!) i wszystko sobie naprawił.

Czy ktoś zna takie warsztaty w Krakowie?

Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam.
hankha
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy luksusowe SUV-y mogą być ekologiczne? Czy luksusowe SUV-y mogą być ekologiczne?
    Jeszcze dekadę temu aspekt ekologii w segmencie samochodów klasy premium nie był brany przez producentów pod uwagę tak mocno, jak w chwili obecnej. Co więcej, samochody luksusowe produkowane dzisiaj mogą poszczycić ...
    Fałszywe poczucie bezpieczeństwa Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
    Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili