LPG - Niepewna sytuacja cen / Sens montażu

LPG - Niepewna sytuacja cen / Sens montażu

11 Lis 2016, 09:10

Witam. Panowie czy jest w najbliższym czasie sens montować instalacje LPG przy aktualnej sytuacji na rynku paliw? Chodzi o to, że gaz w ostatnim czasie bardzo podrożał. Jestem z Zielonej Góry i w ciągu 3-4 miesięcy gaz poszedł w górę 55 gr na litrze!! Na najtanszej stacji wczoraj widziałem cenę 2,00 zł/litr gazu. Nie wiem czy jest sens się pakować w montaż LPG bo z tego co się słyszy gaz ma kosztować nawet 3zł za litr. Wtedy tylko dieslem będzie można zaoszczędzić na dojazdach a robię w miesiącu sporo kilometrów. Co Wy myślicie o tej sytuacji? Ustabilizuje się czy jednak instalacja przestanie mieć sens? I czy warto teraz ryzykować i zakładać instalacje w aucie?
Krystian25
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 02 2010
Przebieg/rok: 36tys. km
Auto: Punto II
Silnik: 1200
Paliwo: Benzyna

Re: LPG - Niepewna sytuacja cen / Sens montażu

11 Lis 2016, 12:12

A ja wczoraj widziałem LPG na BP i Orlenie za 1,95, a na Lukoil-u 1,89. Zależy jaka stacja i gdzie jest usytuowana. A najdroższy LPG widziałem na Schell-u za 2.05.
A czy opłaca się montowac LPG? Wszystko zależy od tego, ile km robisz w ciągu roku oraz jaki silnik w danym aucie będziesz miał i ile to auto będzie ci spalało. Mając takie info, będziesz mógł łatwo wyliczyć czy ci się opłaca montować LPG i jak długo będziesz spłacał instalację.
Co do Diesli - musisz wziąść też pod uwagę koszty eksploatacji. Nie będę się tu rozpisywał, ale sam zapewne zdajesz sobie sprawę w różnicy ceny między dwumasą, a sprzęgłem zwykłym w benzynie. Albo koszta eksploatacji silnika z katalizatorem, a DPF-em. Czasem do ceny ON musisz doliczyć cenę Ad-blue.
Sprawa jest dośc łatwa do wyboru :wink:
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi
    Nowy Rok przywitał kierowców bardzo niskimi temperaturami i mrożącym wiatrem, a teraz sypnęło śniegiem. W takich warunkach jazda samochodem bywa bardzo niebezpieczna.

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006