LR Freelander - uszkodzony katalizator

05 Sty 2010, 22:29

wlasnie auto stalo 2 tygodnie w mrozach jak wrucilem do kraju pierwsze co to sprawdzic czy odpala ale nie odpalilo. zalozylem nowy aku i co dalej nic, znajomy mnie zaciagnal i auto odpalilo na 2 min po czym zrobilo blureopkjshivjkkcmv i zdechlo. znow mnie zaciagnal i jak cos huklo to myslalem ze sie zesram katalizator rozgrzany do czerwonosci. okazalo sie ze w ruze wydechowej woda zamarzla, co dziwnego byla w niej benzyna i to rozerwalo tlumik. moje pytanie po wymianie swiec, kopulki, rozdzielacza, i zalozeniu nowegowydechu pozostaje zalozenie nowego kata, bo ten mruczy jak auto po tuningu wiejskim, czy moge zastosowac katalizator uniwersalny jesli tak to jaki.??
Ostatnio edytowany przez rafciuch, 22 Sty 2010, 23:30, edytowano w sumie 1 raz
land rover freelander 2000r. 1.8 petrol 120KM
rafciuch
Aktywny
 
Posty: 414
Miejscowość: grudziadz

06 Sty 2010, 08:44

Witam
Po pierwsze to ty jesteś wariat :lol: , kto odpala auto na zaciąg. Nie szkoda ci samochodu?
Katalizatorów uniwersalnych raczej nie ma, każde auto ma inne parametry wydechu więc szukaj używanego do twojego modelu :wink:
LANDEK99
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 239
Miejscowość: Puławy
Prawo jazdy: 13 08 1986
Auto: freelek 99r
Silnik: 2.0 98KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Sty 2010, 10:09

czasem sie odpala choc wiem ze sie nie powinno odpalac
land rover freelander 2000r. 1.8 petrol 120KM
rafciuch
Aktywny
 
Posty: 414
Miejscowość: grudziadz

08 Sty 2010, 19:02

a jak go 'wybebeszysz' ?
moje.audi
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Fabryki

09 Sty 2010, 22:26

LANDEK99 napisał(a):Katalizatorów uniwersalnych raczej nie ma, każde auto ma inne parametry wydechu więc szukaj używanego do twojego modelu :wink:

Uniwersalne jak najbardziej są. Kryterium doboru jest jedynie pojemność silnika no i ilość miejsca przewidziana na katalizator. Na allegro jest tego mnóstwo - nawet katalizatory uniwersalne z wkładem metalowym - trwalsze niż te z ceramicznym.
KIA Sportage 2,0 DOHC Custom
:mrgreen:
KIłA? To się podobno da wyleczyć...
:mrgreen:
leon zet
Vany | SUVy
Awatar użytkownika
 
Posty: 274
Miejscowość: Wyszków i okolice

09 Sty 2010, 22:59

leon zet napisał(a):
LANDEK99 napisał(a):Katalizatorów uniwersalnych raczej nie ma, każde auto ma inne parametry wydechu więc szukaj używanego do twojego modelu :wink:

Uniwersalne jak najbardziej są. Kryterium doboru jest jedynie pojemność silnika no i ilość miejsca przewidziana na katalizator. Na allegro jest tego mnóstwo - nawet katalizatory uniwersalne z wkładem metalowym - trwalsze niż te z ceramicznym.
nie tyle pojemność silnika co ilość produkowanych spalin i rodzaj wydechu :wink: ogólnie niby można dobrać po pojemności ale to różnie bywa, co do katalizatora to takie uniwersalne sprawują sie o niebo lepiej niż "strumienice" oferowane na alledrogo ;)

@ rafciuch nic dziwnego w wydechu przy silniku benzynowym że jest w nim woda i benzyna lub opary benzyny ;)
@landek99 powiedz w jaki sposób niby odpalenie na zaciąg miało by szkodzić samochodowi?? (pomijając wypadki jak u kolegi :mrgreen: )
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Autocasco dla motocykla - o czym pamiętać
    Jazda motocyklem kojarzy się z radością i przyjemnością, jednak nie można zapominać o potencjalnych ryzykach i nieprzewidzianych sytuacjach, jakie się z nią wiążą. Aby finansowo zabezpieczyć się przed ich skutkami, warto ...

13 Lut 2010, 15:29

witam,ostatnio coś mi zaczeło grzechotac pod samochodem,wjechałem na kanał i okazało się że to wydech,jak szarpne rurą to coś zaczyna w katalizatorze latac luzno w środku, i pytanie czy jeszcze można na tym jezdzic? (jakie będą konsekwencje jazdy na uszkodzonym katalizatorze),czy trzeba wymienic natychmiast na nowy??? :???:
L.R freelander. Jak (gdzie) zdobyc instr.napraw w j.polskim???
Azymut
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Mazowsze

13 Lut 2010, 20:47

mozesz smialo jezdzic pewnie posypala cisie siatka albo tlumik przegnil mozesz sprobowac rozebrac wydech i popukac nim w pionie moze cos wyleci albo z czasem moze samo wydmuchac. druga mozliwosc to taka ze wyrwalo ci tlok z silnika i wlecial do wydechu i lata :razz: :razz: :razz: :razz:
land rover freelander 2000r. 1.8 petrol 120KM
rafciuch
Aktywny
 
Posty: 414
Miejscowość: grudziadz

14 Lut 2010, 10:01

pocieszny napisał(a):
leon zet napisał(a):
LANDEK99 napisał(a):Katalizatorów uniwersalnych raczej nie ma, każde auto ma inne parametry wydechu więc szukaj używanego do twojego modelu :wink:

Uniwersalne jak najbardziej są. Kryterium doboru jest jedynie pojemność silnika no i ilość miejsca przewidziana na katalizator. Na allegro jest tego mnóstwo - nawet katalizatory uniwersalne z wkładem metalowym - trwalsze niż te z ceramicznym.
nie tyle pojemność silnika co ilość produkowanych spalin i rodzaj wydechu :wink: ogólnie niby można dobrać po pojemności ale to różnie bywa, co do katalizatora to takie uniwersalne sprawują sie o niebo lepiej niż "strumienice" oferowane na alledrogo ;)

@ rafciuch nic dziwnego w wydechu przy silniku benzynowym że jest w nim woda i benzyna lub opary benzyny ;)
@landek99 powiedz w jaki sposób niby odpalenie na zaciąg miało by szkodzić samochodowi?? (pomijając wypadki jak u kolegi :mrgreen: )


Po 1 napedy dostaja po du...ie, po 2 rozrzad moze przeskoczyc lub zerwac pasek nawet a po 3 wlasnie czasem musisz sie pozegnac z katalizatorem... 3 dobre powody zeby tak nie robic :)
Prorok78
Początkujący
 
Posty: 91
Miejscowość: Wroclaw

16 Lut 2010, 11:40

rafciuch , jak wyrwało mi tłok i poleciał do wydechu, to jeszcze mi zostały trzy, i 3/4 siłnika jest OK! to jeszcze troche pojerzdże :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
L.R freelander. Jak (gdzie) zdobyc instr.napraw w j.polskim???
Azymut
Nowicjusz
 
Posty: 37
Miejscowość: Mazowsze