Lustrzanka

Re: Lustrzanka

09 Lis 2009, 22:00

hazz_21 napisał(a):Sony Alpha A300
Osobiście nie mam, ale bardzo dobry aparat. Można pod niego podpiąć wszystko.
Koleżanka posiada i zdjęcia bez żadnych obiektywów i lamp błyskowych wychodzą świetne.
Rozdzielczość 1920x1080 i zdjęcie jest piękne.
Cena aparatu waha się w tych granicach co podałeś.

Jest teraz najnowsza wersja tego modelu Alpha A380.
Jeżli chodzi o pixele to tyle co jest napisane czyli jak jest 10mln to tyle będzie ich maksymalnie na zdjęciu obiektywem tego nie zmienisz, a przybliżając na zoomie cyfrowym tracisz na jakości zdjęcia.
Fajną opcja w Sony alpha jest ekran uchylno obrotowy pozwala robić zdjęcia nie gimnastykując się mocno przy aparacie ;)
Pozdro. Kacper
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3293
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
0

09 Lis 2009, 22:57

Kacper napisał(a):Jest teraz najnowsza wersja tego modelu Alpha A380.

Tylko, że ona kosztuje grubo ponad 2 tysiące.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań
0

09 Lis 2009, 23:07

No nic drodzy koledzy.Sprawa można powiedzieć zamknięta.Kupiłem w końcu Nikona P90.Oglądając w sklepie te dwa aparaty(Nikon i Olympus) stwierdziłem,że nikon to praktycznie to samo co ten Olympus.Różnica to taka,że Olympus ma zomm x26,a Nikon x24.Ale inne rzeczy nadkładają to,tak,że wychodzi prawie na to samo.No i nie wiem jak dla was,ale dlamnie lepszą baterią jest ta standardowa z aparatów,a nie paluszki - Olympus jest na 4 paluszki.
Nikon ma dość ciekawe i duże możliwości i jak narazie,myślę,że moja żona poradzi sobie z nim dopiero po jakimś czasie - instrukcja obsługo po polsku ma 178 stron i jest pisana drobnym pismem.Ale za to jest naprawdęjasna i pisze krok po kroku co i jak robić.
Myślę,że jak na początek przygody ze zdjęciami,to był dobry wybór.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
0

10 Lis 2009, 19:22

Moja instrukcja obsługi jest taka,że słabnę gdy patrzę na tę książkę,nigdy nie opanuję wszystkich możliwości tego aparatu(D 80),nawet jej jeszcze nie czytałem ale?!Ja jej nie potrzebuję ,tłukę zdjęcia o rewelacyjnej jakości jako amator,aparat obsługuję intuicyjnie,prosta sprawa mimo tej księgi napisanej maczkiem ,za to lubię NIKONA :grin:
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
0

10 Lis 2009, 20:45

Tak. Instrukcja nie jest za bardzo potrzebna. Wszystko co potrzebujesz nauczysz się ( powoli ) robiąc zdjęcia.

PhantomASA1, pochwal się jakimiś swoimi fotkami :mrgreen:
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

0

10 Lis 2009, 20:56

Endrju już chciałem to uczynić i przesłać zdjęcie mojego Merasia ale niestety format nie ten a zielonego pojęcia nie mam jak zmienia się format(podobno trzeba mieć program).Zrobiłem zdjęcie swoim sąsiadom ,jest takiej jakości,że nigdy takiego zdjęcia jeszcze nie widziałem :!: Mam nadzieję że Twój Canon robi prawie takie same! :mrgreen: Żartuję oczywiście,Canon to Lider tylko NIKON jest przed nim :mrgreen: Pozdrawiam a zdjęcie prześlę (mojej cudownej maszyny naturalnie) :grin:
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...
    Cykl Atkinsona - na czym on polega i czy oszczędza paliwo? Cykl Atkinsona - na czym on polega i czy oszczędza paliwo?
    Od pewnego czasu coraz częściej napotykamy określenie "silnik pracujący w oszczędnym cyklu Atkinsona". Na czym polega ten cykl i dlaczego zmniejsza zużycie paliwa? Najbardziej dziś rozpowszechnione czterosuwowe silniki benzynowe ...

• Re: Lustrzanka

11 Lis 2009, 19:37

No ja tą instrukcję już zdążyłem przeczytać.Dzięki niej dowiedziałem się kilku rzeczy,których nie wiedziałem.A ze zdjęciami będzie pewnie tak jak piszecie - żona będzie się uczyła obsługiwać ten aparat jak będzie robiła zdjęcia.
    Mam tylko taki jeden mały problemik - robiłem zdjęcia mojej małej kotce i jak robię je z bliska,to na wąsach widać tak jakby miała rosę - są to oczywiście jakieś zniekształecenia.W instrukcji coś tam było na ten temat napisane,ale nie mogę za cholerę tego znaleść.Coś mi się kojarzy że to ma coś wspólnego z ISO,megapikselami.Wiecie możeo co chodzi?
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

0

11 Lis 2009, 21:33

zdjęcie szumi :P Dzieje się tak jak robisz iso ( nie wiem jakie Ty tam masz największe ) powyżej 800. Zmniejsz sobie manualnie iso na np. 400 . Iso zwiększa się jak jest ciemniej, aby wyrównać tzw "różnicę ciemności". Im ciemniej tym większe iso. Gdy np. ściemnia się i wyskakuje iso 800 i dasz na 200 to zdjęcie będzie ciemne. Więc zaprowadź kotkę do jaśniejszego pomieszczenia i rób zdjęcia :wink:
    Endrju
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

0

12 Lis 2009, 12:24

Największe ISO mam 6400.Można ustawiać w kilku programach tematycznych na 64,100,200,400,800,1600,3200 i 6400.
    A kiedy jeszcze zdjęcie może szumieć?Czy ustawienie jakości zdjęcia i rozmiaru zdjęcia też ma znaczenie?
    Z tego co wiem,to megapiksele nie mają zbyt dużego znaczenia,jeżeli zdjęć się nie powiększa i nie drukuje w powiększeniu.Tak więc czy ustawię sobie 12 megapiksela czy 3 mega,to nie ma znaczenia jak zdjęcie wyjdzie?
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

0

12 Lis 2009, 17:27

im mniej pixeli tym mniejszy format zdjęć. Czyli jak zrobisz mały format na np 1600x1200 i będziesz hcciał coś powiększyć to zapewne będzie rozmazane.
    Endrju
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

0

25 Lis 2009, 21:58

Nie będzie rozmazane tylko będzie widać takie kwadratowe bloczki czyli powiększone pixele z których składa się zdjęcie.
    A do zmiany formatu zdjęcia PhantomASA1 możesz posłużyć się chociażby Photoshopem CS2/CS3 i zapisać w dowolnej postaci, najlepiej *png lub *jpg.
    Osobiście używam zwykłej cyfrówki Pentaxa X70 i nie narzekam, bardzo ładne wszystko, intuicyjne i do tego filmy HD :mrgreen:
    Nie potrzebuję lustra bo nie robię aż tak zdjęć.
    stasiowski121

0

03 Gru 2009, 08:17

Nikon...typowy błąd:P Trzeba było brać canona:P

A poważnie, to najlepiej robić zdjęcia w jak najlepszej jakości i w jak największej rozdzielczości... łatwiej bez strat takie zdjęcie zmniejszyć, niż małe powiększyć :)
    qla-king
    Nowicjusz

0

17 Maj 2015, 17:38

Najlepiej sprawdzaj na bieżąco aktualne rankingi np. na ranking-aparatow.net.pl dowiesz się z nich jaki aparat na rynku jest obecnie najlepszy i dlaczego :)
    dzaris
    Nowicjusz

Auto: Yaris
    1

31 Maj 2015, 01:25

Jeżeli chodzi o lustrzankę w tym przedziale cenowym to wolałbym dorzucić 2-3 stówy i zakupić Canon EOS 600D. Będziesz zadowolony z jakości.
    MotoAlbercik napisał(a):Może jeszcze co będzie fotografowane - wiadomo,że jakieś ważniejsze przyjęcia,pobyt na wczasach,ale najważniejsze,że krajobrazy - góry,morze,jeziora,wschody i zachody słońca,mróz na drzewach,ptaki, itp.

Jeżeli chcesz robić zdjęcia obiektów w szybkim ruchu to musisz zainwestować w wyzwalacz migawki. Ze swojego doświadczenia mogę polecić Ci Nero Trigger.
    MarcinZM
    Obserwowany

Auto: BMW E46
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999
    0

31 Maj 2015, 08:59

Sony Alpha 77 Body to mój koszt nieco ponad 2000 zł baaardzo dobry.
    Pistolecik
    Początkujący
    Awatar użytkownika

0
    • Warto przeczytać
    • Rolls-Royce Wraith, 2
      ISUZU D-MAX
      Toyota Verso, deska rozdzielcza, wnętrze, mini van
      Tuning Show