Magnetyzery czy warto?

18 Kwi 2006, 20:31

Witam!
Noszę się z zamiarem zakupu magnetyzera paliwa i powietrza. Bardzo proszę o radę tych z Państwa, którzy używają, bądź używali tych urządzeń. Czy rzeczywiście działają, zmniejszając zużycie paliwa i podnosząc osiągi samochodu?? Czy warto płacić więcej ok. 200-300zł, czy urządzenia tańsze np. do 100zł są równie dobre. Proszę o radę.
Pozdrawiam.
Paweł
 

19 Kwi 2006, 20:44

Jak bym miał wydać 500 zł na magnetyzer to wolał bym kupić filtr powietrza znanej i dobrej firmy K&N. Cudów nie będzie ale te 2 KM przybędą , chociaż nie wiem czy ma to jakieś znaczenie...
Tomi
 

20 Kwi 2006, 21:23

Otóż uważam, że magnetyzer działa, a dokładnie mówiąc miałem go zamontowanego w Opel CORSA i VW PASSAT, na dopływie paliwa. Były to zwykłe magnetyzery, koszt około 50 zł sztuka. Dodam, że zgodzę się z opinią producentów, że powinny być one montowane jak najbliżej gaźnika lub gardzieli wtrysku. Po za tym zgadzam się, że tak naprawdę zaczynają one działać po przejechaniu z ich użyciem około 2000 km. Na pewno silnik jest elastyczniejszy, troszkę mniej pali ( oczywiście przy spokojnej jeździe, bo na pełnym gazie nie ma mocnych), ale także był o wiele cichszy i lepiej znosił długotrwałe obroty powyżej 4000. Te wszystkie wrażenia uzasadniam własnym doświadczeniem. Jedynie potwierdzam, że jak kupować to ze średniej półki, z lepszymi obudowami.
Piotr
 

22 Maj 2006, 13:46

to jak w koncu dają cos te magnetyzery??? wedlug was ile mniej wiecej mozna mocy zyskac ???
jack
 

22 Maj 2006, 21:29

Witam,
Napewno coś dają ale moc jest w tym przypadku znikoma, może poprawić sie kultura pracy silnika, a spalanie może zmniejszy sie o jakieś 2% 8) .
Pozdro. Kacper
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Maj 2006, 16:01

Ja uważam, że to kupa i nie warto marnować hajsu
abydoprzodu
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: brać kase na paliwo?
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Małe tablice rejestracyjne i problemy kierowców
    Małe tablice rejestracyjne są dostępne od ponad roku ale niektórzy właściciele aut nie znają dokładnie jej przeznaczenia i przez to mogą stracić dowód rejestracyjny od samochodu i dostać mandat w wysokości 500zł. ...
    Silnik 2UR-GSE - Lexus
    Pozostajemy w świecie V-ósemek. Z silników tego typu bardzo chętnie korzysta również Lexus. Japońska marka powszechnie stosuje takie motory w autach sportowych. Flagową jednostką Lexusa jest obecnie wolnossący ...

28 Maj 2006, 07:59

Przypływu mocy sie nie odczuje ale po przejechaniu kilkuset km napewno zmniejszy sie spalanie.Pozdro.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

14 Cze 2006, 09:19

Echh panowie. Proponuję zajrzeć do archiwum grupy pl.misc.samochody bo nawet mi się nie chce tłumaczyć w jak ogromnym błędzie jesteście twierdzac ze magnetyzery dają cokolwiek dobrego.
Powiem krotko - nie warto tego kupowac. Jak masz zamiar stracic w ten sposob 300zł to lepiej przelej te pieniadze na konto jakiejs fundacji, przynajmniej bedzie z nich jakis pozytek. Magnetyzery nie daja NIC poza efektem placebo.
Pawel
 

14 Cze 2006, 09:46

Pawel napisał(a):Echh panowie. Proponuję zajrzeć do archiwum grupy pl.misc.samochody bo nawet mi się nie chce tłumaczyć w jak ogromnym błędzie jesteście twierdzac ze magnetyzery dają cokolwiek dobrego.
Powiem krotko - nie warto tego kupowac. Jak masz zamiar stracic w ten sposob 300zł to lepiej przelej te pieniadze na konto jakiejs fundacji, przynajmniej bedzie z nich jakis pozytek. Magnetyzery nie daja NIC poza efektem placebo.
Popieram szkoda zachodu i kasy...
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

14 Cze 2006, 13:15

arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

15 Cze 2006, 00:22

Pawel napisał(a):Echh panowie. Proponuję zajrzeć do archiwum grupy pl.misc.samochody bo nawet mi się nie chce tłumaczyć w jak ogromnym błędzie jesteście twierdzac ze magnetyzery dają cokolwiek dobrego.
Powiem krotko - nie warto tego kupowac. Jak masz zamiar stracic w ten sposob 300zł to lepiej przelej te pieniadze na konto jakiejs fundacji, przynajmniej bedzie z nich jakis pozytek. Magnetyzery nie daja NIC poza efektem placebo.

z tą kasą to możesz także na moje konto jak masz za dużo :lol: :lol:
te wynalazki to naciąganie ludzi :!: :idea:
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

15 Cze 2006, 09:32

Opinie na temat magnetyzerów są naprawde ostro podzielone...
Pozdro.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

19 Cze 2006, 00:53

magnetyzery to g...o
StreetOfRace
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: GOGOLIN

23 Lip 2006, 17:53

Wracając jeszcze do tematu magnetyzerów to tutaj http://cliocup.go.pl koleś twierdzi, że one dają coś, ale troche trudno uwierzyć, żeby po zainstalowaniu samych magnetyzerów i stożka moc wzrosła mu o 12 KM i przyspieszenie polepszyło się o ponad 1 s. :roll: :shock:
No chyba, że dokonał jeszcze innych modyfikacji, o których nie wspomniał
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

23 Lip 2006, 19:57

moc wzrosła mu o 12 KM i przyspieszenie polepszyło się o ponad 1 s

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam