Mała kolizja BARDZO WAŻNE

Mała kolizja BARDZO WAŻNE

01 Paź 2016, 15:11

Witam. Otóż wystąpiła taka sprawa, że byłem sprawcą stłuczki bardzo niewielkiej, bo u mnie kilka rysek, a u poszkodowanego lekkie wgniecenie w zderzaku. Znajdowałem sie na parkingu gdzie znajduje się droga jednokierunkowa, cofałem z bardzo małą prędkością gdyż miałem ograniczoną widoczność, a poszkodowany jechał dosyć szybko także nie zdążyłem wyhamować. Stało sie, stanęliśmy gdzieś na uboczu, kierowca nie jechał swoim autem, jako iż straty są małe podałem kierowcy Imię i nazwisko, adres oraz telefon i odjechaliśmy. W ten sam dzien zadzwonił do mnie właściciel auta w celu umówienia się na spisanie oświadczenia, chociaż nie wiedziałem czy jestem winny czy współwinny także nie chciałem niepotrzebnych problemów umówiłem się na pewien dzień. Poszkodowany nie zadzwonił w celu ustalenia godziny także i ja się nie zgłaszałem, zadzwonił po dwóch tygodniach w celu umówienia się na spotkanie, powiedział, ze zadzwoni w ten dzień i również nie zadzwonił. Dwa tygodnie później znowu zadzwonił do mnie i znowu się umówiliśmy i znów nie zadzwonił. Po tygodniu wydzwania do mnie, ale nie odbieram, mam dosyć rezygnowania z planów na rzecz tego Pana, a potem wystawienia mnie do wiatru. Pytanie moje brzmi : Co w takim wypadku zrobić ? Olać go tak jak on mnie i czekać na rozwój zdarzeń? Od zdarzenia minął już ponad miesiąc.
Serim
Obserwowany

Auto: Audi A4

Re: Mała kolizja BARDZO WAŻNE

01 Paź 2016, 16:15

Hmmm, sprawa ciężka, bo ty przyznajesz się do winy, a ktoś cię olewa. Ja myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie, jak napiszesz sms-a ( ja bym z kimś takim już wogóle nie rozmawiał ) i napisz w nim, że jak się zdecyduje umówić na konkretny dzień i konkretną godzine, to nich ci napisze sms-a. Napisz również, że telefonów od niego nie będziesz odbierał, bo uważasz go za rozchwianego emocjonalnie będz skrajnie niesłownego, a jego numer dodajesz do zablokowanych. I tak też zrób. Twardo, dobitnie ale nie obraźliwie. Zrób też zdjęcia uszkodzeń swojego auta, żeby się nie okazało, że facet w międzyczasie uszkodzi sobie auto i będzie chciał naprawić go z twojej polisy. Domniewwywam :) , że w dniu kolizji nie zrobiłeś żadnych zdjęć?
co do winy - zgodnie z przepisami jest twoja - ty cofałeś i ty musisz ustąpić wszystkim. Nieważne z jaką prędkością i w jakim kierunku ktoś jedzie. Jak miałeś ograniczoną widoczność, to twoim obowiązkiem jest pioprosić kogoś, kto ci w tym manewrze pomoże. Tyle co do przepisów.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku
    Toyota, Lexus i Honda biorą udział w pilotażowym programie w Japonii, którego zadaniem jest automatyczne wezwanie pomocy, kiedy dochodzi do wypadku. Nowością w stosunku do tego rodzaju systemów działających w różnych częściach ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006