Małe auto dla kobiety do 3 tys

08 Sty 2016, 16:52

Moja kobieta miała wypadek fordem KA z którego była zadowolona. Niestety auto nie nadaję się do dalszego użytku więc poszukujemy czegoś również małego do kwoty 3tys. Jedynym (poza małą pojemnością) kryterium jest klimatyzacja. Autko ma być opcją przejściową jednakże klima się przydaje. Spodobała nam się opcja seicento, ale są one bez AC.

Możecie podrzucić jakieś propozycje?
mumingo
Aktywny
 
Posty: 276
Miejscowość: Trzebnica/Wrocław

08 Sty 2016, 17:10

Masz tu Fieste z klimą z Wrocka (ta 3 drzwiowa)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

08 Sty 2016, 17:30

Matiz - silnik 800, 52 konie, dynamiczny do miasta, małe spalanie, śmiesznie tanie części, auto mało awaryjne, bywają wersje z klimą, duża kubatura w środku jak na rozmiary.

Seicento - 900, 41 koni, mało dynamiczny silnik, części również tanie, troszkę bardziej awaryjny od Matiza, praktycznie brak wersji z klimą, troszkę pewniej prowadzi się od Matiza. Nie miałem do czynienia z silnikiem 1.1 w seicencie, jedynie w punto ( silnik podatny na przegrzanie, problemy z silnikiem krokowym i wycieki ).

Miałem okazje jeździć jednym i drugim przez jakiś czas, dlatego dość obiektywna ocena. Dla młodego chłopaka wybrałbym mimo wszystko Seicento 1.1 Sporting, ale jak dla kobiety to Matiz :).
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Sty 2016, 18:13

Tu bardzo ładne Twingo
[link do oferty na Olx wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

08 Sty 2016, 21:45

Seicento 1.1 to mała rakieta,wiem bo mam :mrgreen: niestety z klimą jest ciężko trafić ale Matiza szybciej znajdziesz,często będzie też miał 2poduszki,wspomaganie,el.szyby :wink:

Koniu wrzucił ładną Fiestę,sam ją jakiś czas temu wrzucałem tutaj na forum ale dziwne że się jeszcze nie sprzedała.

Zerknij na to [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - było coś z przodem ale poza tym ładny do tego zwykły prosty diesel.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Sty 2016, 19:57

a co powiecie o Lanosie czy nie pchać się w ten temat?
mumingo
Aktywny
 
Posty: 276
Miejscowość: Trzebnica/Wrocław
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki
    Firma PKS Gdańsk – Oliwa SA właściciel największego w Polsce Portalu Przepraw Promowych Promy24.com we współpracy z firmą Polferries przeprawią najpiękniejsze tuningowane pojazdy na tegoroczny zlot Master Truck, ...

12 Sty 2016, 20:36

Też może być lanos
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 2694
Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

12 Sty 2016, 21:01

Silniki na ogół dobrze znoszą lpg,części tanie i łatwo dostępne (niektóre pasują od Astry I),w silnikach 1.6 uwaga na uszczelkę pod głowicą (często lubią się poprostu wypalić) i nie daj sobie wmówić że auto jest ocynkowane bo to nie do końca prawda,blacha jest pokryta metodą kataferozy i zdarzały się gnijące egzemplarze (zazwyczaj powypadkowe albo zaniedbane).
Przy dobrych wiatrach można trafić na egzemplarz z pierwszej albo drugiej ręki.
Na koniec pojawia się jedno małe ale mianowicie w tym budżecie Lanos z klimą będzie praktycznie niedostępny.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Sty 2016, 17:04

to jeszcze mi powiedzcie proszę co sądzicie o tym konkretnym samochodzie i silniku jaki w nim jest.

[link do oferty na Olx wygasł]
mumingo
Aktywny
 
Posty: 276
Miejscowość: Trzebnica/Wrocław

13 Sty 2016, 17:58

Daj spokój z tym dieslem bo to chyba ta awaryjna jednostka dci 1,5 z renault.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] zobacz sobie na polo choć i 1,2 dla kobiety wystarczy ale 1,4 to ma już mocy trochę i łatwiej coś wyprzedzić (link przykładowy)
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

13 Sty 2016, 18:26

Do 3k a wklejasz Micre za 8 :x
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Sty 2016, 20:55

Własnie ten silnik to zakup wysokiego ryzyka jak w przypadku Clio II.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012