Mało używany hatchback, który model wybrać?

Mało używany hatchback, który model wybrać?

08 Lip 2016, 13:22

Witam wszystkich, zostałem poproszony o pomoc w wyborze samochodu i chciałbym się zasięgnąć waszej opinii w tym temacie.

1) Dla kogo? Jakie wymagania?
Samochód dla kobiety, bez fajerwerków, typowy samochód roboczy służący głównie do dojazdów do pracy i ewentualnie kilka razy w roku na dłuższą trasę. Głównym wymogiem jest niezawodność i długi czas użytkowania samochodu (powiedzmy 7-10 lat). Powinien być tani w użytkowaniu i mam tu na myśli serwis i zużycie paliwa. Silnik benzynowy. Regulacja fotela w pionie.

2) Rejon - woj. Mazowiecie

3) Budżet ~45 000 zł

Jak na razie mam 6 kandydatów:
- Ford Fiesta 1.0 Ecoboost
- Skoda Fabia III 1.2 TSI
- Toyota Yaris 3 gen
- Kia Rio
- Kia Venga
- VW Polo

Znalazłem też dzisiaj całkiem dobre opinie o Suzuki Swift i Hyundai i20. Co myślicie o tego typu samochodach w kwestii wieloletniego użytkowania? Jakich silników się przestrzegać? Oczywiście każdy będzie zabrany na jazdę próbną, ale nie mam doświadczenia w określaniu niezawodności samochodu więc może na starcie trzeba już któryś skreślić (np ford z ecoboost?).
Souke
Obserwowany

Auto: Nie mam

Re: Mało używany hatchback, który model wybrać?

13 Lip 2016, 20:56

Może Alfa Romeo Giulietta?
[link wygasł]
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T
Jest: '97 Fiat 126p, '02 Laguna IIphI V6 24V
Roadkiller
Aktywny

Zdjęcia: 1
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphI
Silnik: V6 24V 207KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy
    Zdarzenia drogowe będące wynikiem jazdy po spożyciu alkoholu od wielu lat stanowią przekleństwo polskich dróg. Podjęte przez policję działania przynoszą efekty, ale wciąż jest wiele do zrobienia.
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili