Maluch elektryczny..

30 Mar 2014, 01:57

Witam
Od dłuższego czasu mnie męczy myśl o samochodzie elektrycznym znalazłem w internecie taki schemat:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


czy przerobienie malucha przykładowo na prąd opłacało by się ?
Na jakiej podstawie silnik rozpoznaje, że np. jedzie na 1 biegu i potrzebuje mniej energii od przykładowo 5 biegu ?
RyAn850
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: nie mam

29 Lip 2014, 10:54

Takie rzeźbienie to raczej jeszcze pieśni przyszłości, na własne potrzeby może ok, ale to lepiej juz samochód na wodę zrobić, tez juz został wymyślony, ale zbyt mało efektywny aby sie sprawdziły te wynalazki na codzień, inaczej koncerny by ten patent juz kupiły i zaczęły masową produkcje.
Marcus124
Nowicjusz
 
Posty: 17
Auto: Nie mam

01 Sie 2014, 10:28

nie kupiłyby bo lobby paliwowe się na to nie zgadza... szczescie ze te elektryki hybrydy wpuscili na rynek... każdy koncern motoryzacyjny współpracuje z jakimś koncernem paliwowym...
BobikKamil
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 10 08 2004
Auto: BMW E91
Silnik: 320d 163km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

12 Sie 2014, 09:24

Niestety, szkoda że nie ma już typowo samochodów na wodę lub energię
p0ldekrakieta
Początkujący
 
Posty: 50
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Audi A4/Mazda RX8
Silnik: 1.6/1.3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna

20 Lis 2017, 13:23

A tesla, oni mają ładowarki do aut. Pewnie przystosowanie do prądu miałoby swoja cenę i ale chyba najgorszy i najważniejszy byłby system baterii i ładowania.
autodrive
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: Skoda
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koncepcyjny uBox - samochód generacji Z
    Toyota i zespół studentów Uniwersytetu Clemson przedstawili uBox, samochód koncepcyjny zaprojektowany z myślą o młodych właścicielach start-upów. Współpraca uczelni z dużym partnerem biznesowym ...