Mały na trasę za 8-9 tysięcy

10 Lis 2015, 15:50

Cześć
Rozglądam się za jakimś samochodem za 8-9 tysięcy.
Potrzebuję parkować w mieście pod blokiem, więc nie może być za duży (coś rozmiaru Golfa mniej więcej), ale samochodem jeżdżę głównie między miastami, więc chciałbym mieć pod maską trochę mocy w zapasie na jakieś wyprzedzanie. Docelowo auto ma być na kilka lat, więc chciałbym, żeby było tanie w utrzymaniu i naprawach, bo w tej kasie chyba nie znajdę niczego, co nie będzie często jeździć do warsztatu.
Musi mieć poduszki powietrzne, ABS, wspomaganie i klimę.
Fajnie by było mieć możliwie duży bagażnik i na pewno ucieszyłbym się z 5-drzwiowego auta. Fajnie by było, gdyby na tylnym siedzeniu były te takie specjalne uchwyty na fotelik dla dziecka.
Skoro ma być tanio, to chyba najlepiej benzyna + LPG ;)
Marka jest mi w zasadzie obojętna, to ma być auto dla młodej rodziny, więc od wyglądu bardziej się liczy bezpieczeństwo i dobre zachowanie na drodze, żeby żona się nie bała jeździć ;)
Za jakimi modelami polecacie się rozglądać?
MisiekKrk
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Kraków - Mielec
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Peugeot 206 SW
Silnik: 1.4i 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

10 Lis 2015, 16:33

Nie ma czegoś takiego jak mały na trasy bo mały to jest dobry w miasto. Coś pokroju Golfa jak wspomniałeś może być ale ten segment to takie minimum. Ciężko będzie kupić coś z 1.8T a ten silnik jest bardzo fajny na trasy, jednak jeśli upolujesz dobre 1.8 125 lub 2.0 115 to nie będzie tragedii. Znoszą LPG spokojnie.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

10 Lis 2015, 16:42

Citroen Xsara 1.6, 1.8 lub 2.0
Honda Civic VI 1.5 lub 1.6 (uwaga na rdzę!)
Volvo S40 1.8 lub 2.0
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

10 Lis 2015, 16:49

Nie musi być jakiś bardzo mocny - teraz mam Seicento, więc w zasadzie wszystko będzie lepsze ;) W tym roku na wakacje pojechałem Merivą A taty, to miało chyba 99 KM, i zdecydowanie mi wystarczyło. Po mieście też jeżdżę, chociaż na razie mało, ale kto wie czy będę zawsze pracował tak blisko domu ;)
A co myślicie np. o Fiacie Punto? To mi się kojarzy z tanim utrzymaniem, o ile blacha się całkiem nie posypie.
@Ossy
Volvo S40 zawsze mi się podobało, ale do Krakowa trochę za długie chyba.
MisiekKrk
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Kraków - Mielec
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Peugeot 206 SW
Silnik: 1.4i 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

10 Lis 2015, 18:24

Ale utrzymanie Golfa nie będzie droższe niż Punto a takie 1.2 wcale mniej nie spali..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

10 Lis 2015, 20:46

Może Peugeot 306 albo Renault Megane?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
w obydwu przypadkach zostanie kasa na montaż lpg.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Sports 800 - legenda modelu
    Toyota Sports 800 to pierwszy sportowy samochód firmy Toyota i pierwszy na świecie kabriolet z dachem typu Targa. Eksperymentalny prototyp Toyota Sports 800 Gas Turbine Hybrid był także zapowiedzią bijącego dziś rekordy ...

12 Lis 2015, 22:25

A Focus? Żonie niestety Volvo się nie podoba, a mnie nie leżą Citroeny ani Renault.
MisiekKrk
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Kraków - Mielec
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Peugeot 206 SW
Silnik: 1.4i 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

13 Lis 2015, 01:05

Focus raczej nie gazowalny...Na własne ryzyko tak ale jak ma na gazie jeździć kilka lat jak chcesz ,to musisz mieć wkalkulowany remont głowicy za jakieś kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.
Jak nie chcesz francuzów (a szkoda i uważam że to błąd) ,to może w tej kwocie warto poszukać zadbanego Fiata Stilo..? Ma lepsze wyposażenie niż Punto i lepiej jeździ. Poza tym dobrze spisuje się na lpg ,a silnik 1,6 jest dynamiczny i na pewno da radę na szosie przy wyprzedzaniu. Zauważ też ,że łatwiej kupić zadbane Stilo niż Golfa . No i rocznik auta będzie świeższy niż niemieckiego klasyka. Ja bym też rozważył jednak inne opcje. Przede wszystkim Peugeota 307 oraz mega niedoceniony a solidny i prosty wóz jakim jest Chevrolet Lacetti/Nubira III (w Niemczech wychodził jako Daewoo Nubira).
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

13 Lis 2015, 07:02

Renault i Citroeny po prostu mi się nie podobają ;) Peugeot 307 biorę za to pod uwagę, chociaż nie jestem przekonany czy będzie tani w utrzymaniu.
Nad Stilo myślałem, kolega ostatnio kupił i jest zadowolony.
MisiekKrk
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Kraków - Mielec
Prawo jazdy: 0- 0-2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Peugeot 206 SW
Silnik: 1.4i 75KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

13 Lis 2015, 11:43

Jak kupisz zadbane auto to nie będziesz jeździł często do warsztatu, no i prędzej kupisz zadbanego francuza albo coś włoskiego niż niemca.
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008