Mały ,oszczędny samochód do 5-6k.

22 Lut 2011, 12:54

TFSI myslisz o Lanosie czy Leganzie ? bo ja i barol91 dajemy linki do Leganzy. Rover tez ciekawa opcja tylko jak z częściami do tych aut ? są ogólno dostępne i w przyzwoitych cenach? No i jak ich silniki znoszą gaz? Bo to też waż na sprawa.
Biedrona
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 168
Miejscowość: rzeszow
Auto: Honda accord VII

22 Lut 2011, 13:15

Napisał że chodzi o Lanosa bo wcześniej o nim też gadaliśmy.
Co do Rovera to bum na te auta dopiero teraz sie zaczyna u nas,części o dziwo jest pod dostatkiem i nie są drogie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Lut 2011, 17:30

ok ok :D odetnijmy się na chwile od Lanosa i Leganzy.
Czy ktoś o tej trójce tj. 106, Saxo, Corsa no i może jeszcze 306, oglądam też Cordobe i Ibizę.
auronfff
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Tarnowskie Góry

22 Lut 2011, 20:19

Z tej 6 co wymieniłeś najrozsądniejszy myślę bedzie S Cordoba :) w sumie to takie hiszpańskie polo :)
Biedrona
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 168
Miejscowość: rzeszow
Auto: Honda accord VII

22 Lut 2011, 22:04

jako ,że zmieniła się kwota jaką dysponuje , zmieniają się również typy. Posiadam około 12k.
Auta które mnie interesują to Laguna II, AR 156, Astra 2, Vectra B. Co o nich myślicie i ewentualnie co moglibyście polecić? Oczywiście szukam benzyny do zagazowania.
auronfff
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Tarnowskie Góry

22 Lut 2011, 22:26

Laguna II w tej kwocie to raczej tylko królowa lawet choć kto wie.
Alfa jest troche droga w serwisowaniu,o te auta trzeba poprostu dbać.
Ja bym poszukał Astry II z silnikiem 1.6 8V,jest odpowiedni pod gaz i moim zdaniem najlepszy wybór.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pięciostopniowa skala autonomicznej jazdy
    Coraz śmielej do seryjnych modeli samochodów przedostają się rozwiązania, zwalniające kierowców z części ich dotychczasowych obowiązków. Klasyfikacje stopni jazdy autonomicznej umożliwia pięciostopniowa ...
    Najpopularniejsze marki premium w Stanach Zjednoczonych
    Wiemy już, którzy producenci z segmentu premium cieszyli się największym uznaniem Amerykanów w trudnym 2020 roku. Rywalizacja w czołówce była bardzo zacięta, a różnice w sprzedaży okazały się minimalne. ...

23 Lut 2011, 05:02

A 16V?
kimkes
Początkujący
 
Posty: 160
Miejscowość: skątowni
Auto: Vectra B 1.8 16V

23 Lut 2011, 07:50

Laguna II to niezbyt dobry wybór bywały tam problemy z elektronika dokładnie nie wiem ale chodziło chyba o karty które służyły jako "kluczyk" podobny potrafiły też zgasną cna środku krzyżówki u już nie odpalić podejrzewam z tąd opinia "królowej lawet" co do Alfy wiem ze maja dobre silniki diesla które warto kupować benzyna już jest mniej trwała, co do opli to wiem ze można spokojnie gazować bo brat ma astreII 1,6 16V zagazowana jeździ już 1,5 roku bez problemowo tylko polecam wybrać dobrego "szpeca" co będzie Ci ja montował aby później nie narzekać na brak mocy lub falujące obroty, więcej na temat instalacji dowiesz się tutaj: https://www.forumsamochodowe.pl/opel-ast ... vt3314.htm
Jeżeli jeździsz dużo to może warto poszukać jakiegoś diesla TDI ??
Biedrona
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 168
Miejscowość: rzeszow
Auto: Honda accord VII

23 Lut 2011, 08:11

nie chce diesla, benzyniak to benzyniak :)
kusi mnie ta Laguna za 12k można dostać ją z naprawde świetnym wyposażeniem (przed FL 2001/2), ale przyznam ,że obawiam się ,że będzie sie psuła. Qzyn ma taką kombi,benzyne i nie narzeka, jest zadowolony.
auronfff
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Tarnowskie Góry

23 Lut 2011, 08:18

Możesz zaryzykować może Twoje tez nie będzie się psuła, ale pamiętaj iż ten model nie ma zbyt dobrej opini, no sprawdź jak z gazowaniem tego auta.
Biedrona
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 168
Miejscowość: rzeszow
Auto: Honda accord VII

23 Lut 2011, 08:28

no właśnie o te gazowanie sie martwie, czy ktoś miał doczynienia z zagazowaną Laguną?
auronfff
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Tarnowskie Góry

23 Lut 2011, 09:13

auronfff napisał(a):nie chce diesla, benzyniak to benzyniak :)

Niektórzy mówią "jednak diesel to diesel" ;-)
kimkes
Początkujący
 
Posty: 160
Miejscowość: skątowni
Auto: Vectra B 1.8 16V

23 Lut 2011, 09:15

miałem doczynienia z niezniszczalnym wolnossącym dieslem Opla i legendarnym TDI w Audi A3 ojca. I o tyle o ile jeździło się super, zwłaszcza tym TDI . Jednak po kilkunastu tyś. km już zaczęły się problemy z turbiną, pompą. O autko naprawde dbaliśmy. Poza tym nie latam takich przebiegów,żeby pchać sie po raz kolejny w diesla, tymbardziej ,że jeżdże głównie w mieście .
auronfff
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Tarnowskie Góry

23 Lut 2011, 14:44

Sama teraz stoję przed takim wyborem i zastanawiam się czy rzeczywiście Peugot 106 niebyłby najlepszą opcją. Autko jest nieduże, tak, jak mój wcześniejszy Ford Fiesta. Jeśli chodzi o gaz to ja wolę kupować z benzyną, a dopiero po zakupie załatwić sobie instalację gazową. Jakoś nie mam pewności kiedy kupuję auta, gdzie taka instalacja już była używana.
agnessi
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Kraków

23 Lut 2011, 14:52

W 106 nie będzie problemu z gazem, te silniki dobrze znoszą gaz, sam w swoim planuję niedługo zakładać. Tylko nie pakuj się w 1.0, bo pali tyle co 1.1, a ten drugi jest żwawszy (60KM), a jeśli jeździsz więcej po trasie, to proponuję 1.4 75KM. No i jak zwykle moja rada, patrz na tylne koła, mogą stać lekko pod kątem, ale nie za bardzo, bo jeśli stoją już /---\ tak, to czeka cię spory wydatek. A co do reszty auta, to wiadomo, jak przy każdym trzeba uważać. Wszystko co powyżej dotyczy również Saxo, bo to bliźniacze konstrukcje.
dervu
Zaawansowany
 
Posty: 520
Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Peugeot 106 XSi 16v
Silnik: 1.6 16v TU5J4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992