Mały ,oszczędny samochód do 5-6k.

22 Lut 2011, 09:17

Witam planuje sprzedać mojego diesla,i przerzucić się na jakąś małą benzynke 1,4 -1,6.
Zastanawiam się nad Seicento, Corsą B no i może Peugot 106, a i planuje wbić gaz dla oszczędności. Jeżdżę b.dużo ponad 20k rocznie. Budżet do 6 tyś. max. Czy możecie coś doradzić?
auronfff
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Tarnowskie Góry

22 Lut 2011, 10:15

Daewoo Lanos :wink:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Lut 2011, 10:24

też się nad tym zastanawiałem,tylko pytanie czy lepiej kupić bez gazu czy od razu zagazowane? i moje pytanie ile mniej więcej kosztuje instalacja?No i słyszałem że taki L. spali z 11,12 gazu w mieście ;/ Lanos to taka Astra którą aktualnie jeżdżę.
auronfff
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Tarnowskie Góry

22 Lut 2011, 10:36

Obojętne,możesz kupić z gazem bo silniki tam dobrze znoszą gaz.
No taki Lanos 1.6 łyknie z 10l gazu spokojnie ale można na to przymknąć oko gdyż koszt przejechania 100km to jakieś 20zł więc grosze.
No niby tak,wśród mechaników przyjeło sie że Lanos to Astra ale w rzeczywistości tak nie jest,jedyne co łączy obydwa auta to to że do Lanosa pasuje dużo części od Astry własnie.
Koszt sekwencji to jakieś 2100-2500zł.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Lut 2011, 10:41

A co myslisz o Corsie , 106 czy np. Saxo,nadaje się to do gazu? Bo nie ukrywam że wolałbym coś mniejszego.
auronfff
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Tarnowskie Góry

22 Lut 2011, 10:45

Cała trójka to dobre auta ale niewiem jak tam z gazem jest :neutral: odnośnie Corsy jakbyś szukał to minimum silnik 1.4 60KM bo mniejsze to takie muły.
No chyba żebys sie pokusił o Fiata Punto II z początku produkcji [link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexusa LC 500 Convertible - jak będzie cena?
    Polski oddział Lexusa udostępnił cennik najnowszego kabrioletu marki – modelu LC 500 CV. Napędzane 5-litrową V-ósemką luksusowe, sportowe auto z miękkim dachem jest dostępne w trzech wersjach wyposażenia, w tym ...

22 Lut 2011, 10:49

Też nad nim myślałem aczkolwiek w tej kwocie trudno będzie o coś porządnego.
Czy Corsy bardzo gniją?
auronfff
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Tarnowskie Góry

22 Lut 2011, 10:55

Jakbyś dołożył pare zł to byś znalazł dobry egzemplarz.
No niestety Corsa lubi rdze ale pod koniec jej produkcji (corsa b) blachy były nieco lepsze.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Lut 2011, 11:03

z dokładaniem będzie problem bo liczę się jeszcze z kosztem instalacji :)
kuszą mnie te 3 mikrusy.. ale nikt nic o nie napisał.
auronfff
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Tarnowskie Góry

22 Lut 2011, 11:05

Odnośnie 106 to kolega dervu będzie wiedział coś więcej bo on ma.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Lut 2011, 11:29

Polecam Lanosa w tej cenie kolega z pracy ma i sobie chwali spalanie tak jak pisze barol91 około 10 litrów lpg, ceny części w atrakcyjnych cenach z dostępem 0 problemu, ale co do instalacji to raczej szukałbym egzemplarza bez gazu, i samemu założył wtedy masz większe szanse znaleźć egzemplarz z mniejszym przebiegiem a co się z tym wiąże lepszym stanie technicznym. Pomyśl jeszcze nad leganzą ( [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ) z początku produkcji myślę ze znajdziesz jakieś ciekawy egzemplarz za 6000PLN autko większe z pewnością lepiej się prowadzi ; i napewno lepiej wyposażone większość miała klime co w lanosie jest mało spotykane.
Biedrona
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 168
Miejscowość: rzeszow
Auto: Honda accord VII

22 Lut 2011, 11:32

Leganza to małe marzenie,skóra +klima mmm, ale taka to około 8,9 k niestety. ;/ więc raczej Lanos.
auronfff
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Tarnowskie Góry

22 Lut 2011, 11:47

na allegro widzę jest kilka ofert z śląskiego za około 6k są tez po 8 ale zawsze można targować :mrgreen:, jeżeli podoba Ci się ten samochód to myślę warto dołożyć 2 k za klime i skórke :) lepiej kupić później ale taki który będzie sprawiał frajde, bo później można żałować, a czysto teoretycznie mając lanosa nie dołożysz 2k i nie zmieni się w leganze :mrgreen: ;to jest takie moje skromne zdanie :wink:
Biedrona
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 168
Miejscowość: rzeszow
Auto: Honda accord VII

22 Lut 2011, 12:08

Tu masz dość ładną Leganze z gazem [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Lut 2011, 12:14

Chłopaki mają racje pomyśl nad Lanosem albo takim czymś [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003