Mały samochód 10k

24 Gru 2011, 14:58

Witam, piszę tutaj w sprawię porady dotyczącej zakupu autka. Zamierzam posiąść je około kwietnia-maja, teraz się powoli rozglądam. Interesuje mnie mały samochód (głównie dla jednej, dwóch osób) trzydrzwiowy z w miarę dynamicznym/ekonomicznym silnikiem. W sumie na tą chwilę zastanawiałem się nad trzema samochodami:

1. Opel Tigra. Mały, zwinny, jednak hm opel, może być awaryjny, silnik 1.6 105KM, myślę, że dobre połączenie dynamiki z niezbyt dużym spalaniem.

2. Ford Puma. Jak wyżej, tutaj interesuje mnie 1.7 125KM, myślę, że przy takich małych gabarytach będzie czuć w miarę moc tego silniczka

3. Audi a3. Troszkę większy, na początku nie zastanawiałem się zbytnio ze względu na cene (nie zamierzam kupić 96r. rozklekotanego żeby zmieścić się w cenie). Jeśli jednak coś znalazłbym w miarę ładnego to silnik 1.8 125KM.

4. Alfa 147. Hm to mnie zszokowało, gdy przypadkiem znalazłem takową z 2003r. za 11k, ładną, z dobrym wyposażeniem, naprawdę pozytywnie.. ale to alfa, więc jest piękna tylko może być awaryjna i ceny eksloatacji też mogą być wysokie. Również przy ewentualnej sprzedaży nie dostane za nią zbyt wiele.

Zależy mi na benzynie i zagazowaniu dlatego też opinie "przyjmowania gazu" przez dany samochód również by mnie interesowały. Co do Audi, martwi mnie trochę spalanie, z tego co wyczytałem jest dość duże jak na taki mały samochód ale to też kwestia modelu i stylu jazdy. Głównie samochód przeznaczony do jazdy do pracy (40km) plus weekend szkoła (250km) i ewentualnie jakiś wypad na wakacje.

Jeśli mielibyście jakieś inne pojazdy warte uwagi bądź rzetelne informacje co do tych powyżej, będę dozgodnie wdzięczny:)
Vattras
Początkujący
 
Posty: 103
Prawo jazdy: 19 03 2009

24 Gru 2011, 15:24

Może Polo III (może znajdziesz w tej cenie po FL) w 1.6 16V GTI (120KM) albo 1.4 16V (100KM).
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991

24 Gru 2011, 15:55

co do a3 , to tak jak piszesz za 10k znajdziesz rocznik 96 -97 w nie najlepszym stanie, do a3 musisz dolozyc minimum 2-3k zeby jako tako to wygladalo , co do alfy benzynowej nie wiem ale ja mam 156 od niedawna w dieslu i naprawde rewelacja ale rowniez do 10k moze byc ciezko z zadbanym modelem gaz tez znosi jako tako, co do tigry i pumy sie nie wypowiem bo nie znam tych aut
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

24 Gru 2011, 17:11

Hm Polo szukałem, rzadko takie znaleźć więc pewnie z eksploatacją też będzie problem. Alfy zauważyłem bardzo specyficzne, zależy bardzo od konkretnego modelu na jaki się trafi. Jeśli ktoś jeszcze będzie miał jakieś zdanie do tego tematu to zapraszam
Vattras
Początkujący
 
Posty: 103
Prawo jazdy: 19 03 2009

28 Gru 2011, 17:23

Hej, raczej będę zdecydowany na Audi a3, czy ktoś może podać więcej informacji na jego temat, tj. na co zwracać uwagę, jakie plusy i minusy, koszty utrzymania i czy w okolicy 10-12tys. można znaleźć egzemplarz w dobrym stanie? z góry dzięki
Vattras
Początkujący
 
Posty: 103
Prawo jazdy: 19 03 2009

28 Gru 2011, 17:52

Alfę trzeba kochać, jeśli nie to odradzam :idea:
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Moto Session 2019 - Odjazdowy weekend z motoryzacją
    Ryk silników, pisk opon, błysk karoserii, nowości prezentowane przez dealerów, zapierające dech w piersi pokazy, goście specjalni oraz najpiękniejsze moto emocje - już 13 i 14 kwietnia w Targach Lublin! Moto ...
    Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...