Mały, tani, niezawodny, bez rdzy? (wolę Tico zadbane,niż BWM zjechane)

Re: Mały, tani, niezawodny, bez rdzy? (wolę Tico zadbane,niż BWM zjechane)

29 Kwi 2016, 18:45

Mogę powiedzieć z autopsji, że mniejszy silnik wcale nie równa się mniejsze spalanie. Moja mama ma Astrą G 2.0 w kombi. Ja miałem Astrę G 1.7 Isuzu w Hatchbacku i spalanie ON było praktycznie takie samo. Kiedyś się zamieniliśmy i sobie policzyłem, że 2.0 jest lepsze, bardziej dynamiczne i pali tyle samo. A co do Matizka, całkiem fajne autko, nieduże ale słyszałem, że przy wiekszych prędkościach i w trasie wskazówka od paliwa spada w oczach :yes: :wink:
dudek600
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 11 04 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Astra G/Audi A4 B5
Silnik: 1.6 101 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

29 Kwi 2016, 19:31

Co do wskazówki w Matizie, spada i może, ale na LPG tego nie widać ;)
Czy jeździłem innymi samochodami - owszem, najmilej wspominam te najmniejsze, gdzie się wszędzie wcisnąłem ;) To, że robię dużo km nie oznacza, że jeżdżę po 100km w jedną stronę, tylko często powiedzmy 4 razy po 15km.
Jeździłem i Corsą i Yariską i Fabią i BMW i Fiatami, ale dla mnie to za duże autka - i najmilej wspominam coś małego pokroju Matiza. VW Polo też by przeszedł, Lupo też fajny, tylko, ze wszystkie 3D.

A co szukam? Tak jak wspomniałem - mały, niezawodny, bez rdzy i tanimi częściami, jak już coś przyjdzie wymienić (klocki, wahacze, rozrząd, zawieszenie itp.)

Silnik tak naprawdę jest obojętny czy 1.6 czy 0.8 - w gazie i tak potrafią tyle samo spalić (0.8 w Matizie ma spore spalanie) - więc nie chodzi o pojemność. Gdyby był Matiz 1.2 - też chętnie bym kupił ;)
reexe
Nowicjusz

Auto: Fiat Panda

29 Kwi 2016, 20:11

Ok, teraz już mniej więcej wiemy, czemu akurat małe samochody - nie robisz dłuższych tras i po prostu dziwnym trafem pasują Ci mniejsze auta, ale skoro już jeździłeś większymi samochodami i Ci nie spasowały, to ok - miałem podejrzenie, że po prostu zawsze jeździłeś ,,maluchami'' i nie jesteś świadom różnic pomiędzy większymi samochodami :)

Co do konkretnych egzemplarzy - Matiza naprawdę bym odpuścił na Twoim miejscu. Może to zabrzmi trochę dziwnie, ale jeżdżąc Matizem z LPG możesz stwarzać zagrożenie na drodze, choćby włączając się do ruchu na ruchliwej drodze. Jeszcze może 10-15 lat temu Matiz nie odstawał mocowo tak bardzo na tle innych samochodów, ale obecnie to już jest przepaść i na prawdę radzę wziąć ten aspekt pod uwagę.

W przypadku Atosa będzie trochę lepiej, ale też niezbyt dobrze. Radziłbym więc szukać czegoś choć odrobinę mocniejszego. W tym budżecie możesz poszukać polo iii/ibizy z silnikiem 1.4 60KM - będzie troszkę żwawszy, tyle, że tu już raczej tylko sekwencja (mocowo jeszcze lepiej wypadnie 1.6 75KM - też jest trochę egzemplarzy). Z innych, trwałych aut to na pewno Nissan Micra, ale tu również z mocą może być problem. Lupo z 1.4 też by był w porządku, tylko nie wiem, czy w tym budżecie zmieścisz się z kupnem zadbanego egzemplarza i montażem LPG. Nie wiem też czemu nie wspomniałeś fiata punto ii 1.2 60KM - przecież chyba idealnie spełnia Twoje wymagania, a na rynku sporo egzemplarzy (już wolałbym takie punto niż Matiza).

Więcej propozycji nie przychodzi mi do głowy, bo i wymagania masz trochę niestandardowe. Sam sporo czasu jeździłem samochodem podobnym mocowo do wyżej wymienionych, momentami nawet dość sporo i po przesiadce do mocniejszego jest spora przepaść - więcej manewrów wykonuje się o wiele łatwiej. W takim matizie łatwo jest o błąd, szczególnie przy włączaniu się do ruchu na ruchliwej drodze, stąd też nie rozumiem, czemu wiele osób poleca samochody typu Matiz czy Punto 1.2 z LPG na pierwszy samochód - tu naprawdę trzeba trochę doświadczenia, żeby bezpiecznie tym jeździć (nie mówię nawet o wyprzedzaniu tylko o normalnych manewrach) :)
Petento
Początkujący

Auto: VW Polo
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty
    Jazda wyznaczonym torem wydaje się kierowcom jedną z oczywistych zasad ruchu drogowego. Tymczasem wielokrotnie można zaobserwować niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach.
    System otwierania samochodu aplikacją na telefon System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili